wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Aktualizacja kursu wymiany - "Nie można przetworzyć źródła."

  • 3 Odpowiedzi
  • 3178 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline belialek

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Witam,
Mam problem podczas próby aktualizacji cen walut (ta opcja, która pobiera z ECB), wyświetla mi komunikat "Nie można przetworzyć źródła.".

Nie wiem, czy to może mieć związek, ale ponieważ nie mogłem sobie poradzić, mam w dalszym ciągu na serwerze wyłączona opcje fopen. Odrazu zadam pytanie, czy istnieja moduły do bardziej zaawansowanej aktualizacji walut? (np automat, czy też nie pobieranie uśrednionej wartości, tylko z dołu/góry "widełek"?)

Presta 1.4.2.3 (z SVN)
w sklepie aktywne Euro, Dolar i PLN

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!





*

Offline emerka23

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
Odp: Aktualizacja kursu wymiany - "Nie można przetworzyć źródła."
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2011, 02:51:32 am »
Witam,
Mam problem podczas próby aktualizacji cen walut (ta opcja, która pobiera z ECB), wyświetla mi komunikat "Nie można przetworzyć źródła.".

Nie wiem, czy to może mieć związek, ale ponieważ nie mogłem sobie poradzić, mam w dalszym ciągu na serwerze wyłączona opcje fopen. Odrazu zadam pytanie, czy istnieja moduły do bardziej zaawansowanej aktualizacji walut? (np automat, czy też nie pobieranie uśrednionej wartości, tylko z dołu/góry "widełek"?)

możesz zmodyfikować classes/Currency.php żeby korzystał z innej funkcji (poszukaj na oficjalnym forum jak to zrobić).

a widełki?  :o
przecież kurs to jedna konkretna liczba, nie wiem jak chcesz ją jeszcze przekombinować...

*

Offline belialek

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Aktualizacja kursu wymiany - "Nie można przetworzyć źródła."
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2011, 03:48:15 pm »
Witam,

Włączyłem wreszcie fopen na serwerze, i kursy aktualizują się poprawnie.

Co do widełek - to co pobiera presta, jest to średni kurs walut. Póki co niech zostanie, Jeszcze raz przemyślę co chciałem zrobić, bo teraz to już sam się pogubiłem :D

*

Offline emerka23

  • Nowy
  • *
  • 16
  • 0
Odp: Aktualizacja kursu wymiany - "Nie można przetworzyć źródła."
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2011, 08:29:03 pm »
to nie jest średni kurs, tylko dzienny.
plik, z którego jest aktualizacja zawiera tylko dwie rzeczy - kod iso waluty i aktualny kurs. nie ma tam żadnego uśredniania.