wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

KOPIA ZAPASOWA - ZAMIANA NA NOWĄ WERSJE

  • 9 Odpowiedzi
  • 3384 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Nikes

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
    • Fiema Studio - Agencja Interaktywna
KOPIA ZAPASOWA - ZAMIANA NA NOWĄ WERSJE
« dnia: Kwiecień 06, 2009, 01:13:09 am »
Chciał bym zainstalować nową wersje Presty ze względu na poprawki i polskie menu w panelu admina.
Mam jednak bardzo dużo wprowadzonych danych na stronie, głównie chodzi o produkty dodane i zrobione kategorie. Chciał bym zainstalować nową ver. jednak zrobić tak by móc łatwo przywrócić dodane produkty na nowej stronie.

Bardzo proszę o pomoc.
TOMEK
Pozdrawiam

*

Offline Nikes

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
    • Fiema Studio - Agencja Interaktywna
Odp: KOPIA ZAPASOWA - ZAMIANA NA NOWĄ WERSJE
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2009, 02:47:01 am »
pomoze mi ktoś ?

*

Offline michal123

  • Nowy
  • *
  • 18
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • PAPIERNIA
Odp: KOPIA ZAPASOWA - ZAMIANA NA NOWĄ WERSJE
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:07:22 am »
presta jest tak skonfigurowana, ze wszelkie ustawienia typu produkty, kategorie a nawet zdjecia sa przechowywane w twojej bazie danych. tak wiec sklep jest "dziewiczy" w dniu instalacji jak i 5 lat pozniej, mimo ze wydaje ci sie, ze ciagle cos w nim zmieniasz :) . Wiec jesli nic w nim nie grzebales, to powinno wystarczyc przeinstalowanie sklepu z odniesieniem do tej samej bazy danych. Jesli natomiast zmieniales layout czy grzebales w css to wystarczay ten folder/plik skopiowac i pozniej nadpisac do nowej wersji. Gorzej jak pogrzebales w tpl czy php to juz ci nic nie pomoze jesli nie pamietasz co gdzie zmieniales...
Jest jescze kwestia jakie moduly masz powlaczane co masz poustawianie w cms-ie ale to chyba bedziesz musial pouruchamiac jeszcze raz...

Pozdrawiam,
Michal

PS. jesli cos wyjasnilem nie tak, to prosze o poprawki :)
papier czerpany, zaproszenia ślubne...

*

Offline Nikes

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
    • Fiema Studio - Agencja Interaktywna
Odp: KOPIA ZAPASOWA - ZAMIANA NA NOWĄ WERSJE
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2009, 08:11:44 am »
Czyli aby zainstalować na starą wersje nową preste pl
wystarczy ze bezczelnie skasuje z servera ftp pliki zawierajace całą strone starej presty i przeniose nowe poczym mam ją zainstalować używając tych samych danych msql jakich używałem przy pierwszej instalacji i wszystkie produkty powinny dalej byc na stronie ?

*

Offline Oski

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: KOPIA ZAPASOWA - ZAMIANA NA NOWĄ WERSJE
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2009, 08:53:53 pm »
NIC BEZMYŚLNIE NIE KASOWAĆ  ;D
Zdjęcia produktów przechowywane są w katalogu /img/p/  więc skasowanie wszystkiego kasuje i zdjęcia
także pliki w katalogu config są potrzebne (plik settings.inc.php jest potrzebny przy aktualizacji gdyż instalator pobiera z niego konfiguracje i aktualizuje sklep)
Presty się nie instaluje tylko aktualizuje instalacja skasowała by wszystko jeśli by się instalowało na tej samej bazie.
Najlepiej zrobić kopię bazy i plików wgrać ją na serwer lokalny albo na konto do jakiegoś folderu i tam zaktualizować żeby w razie niepowodzenia nie stracić całego sklepu.


*

Offline Nikes

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
    • Fiema Studio - Agencja Interaktywna
Odp: KOPIA ZAPASOWA - ZAMIANA NA NOWĄ WERSJE
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2009, 11:21:07 pm »
hmm...
Czy moge prosić o instrukcje jak zaktualizować to dokładnie ?
Ściągałem pl wersje najnowszą i tak dalej, ale nie ma tam plików aktualizujących tylko cała instalka jaka robielm na samym poczatku..
Mam porobić kopie tych plików o których pisaliście i ...?
przekopiować nowe pliki na server ftp? czy do jakiegos specjalnego folderu?
Kopie zapasową zapisac moge po prostu na dysku?


*

Offline Nikes

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
    • Fiema Studio - Agencja Interaktywna
Odp: KOPIA ZAPASOWA - ZAMIANA NA NOWĄ WERSJE
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2009, 02:49:16 am »
Kurcze nie wiem czy sobie z tym poradze, angielski u mnie na podstawowym ale nie bardzo rozumiem wiekszości rzeczy w instrukcji..
czy moge kogos prosić, aby sie poswiecil dla mnie piszac mi instrukcje w skrócie ?

*

Offline Nikes

  • Użytkownik
  • **
  • 32
  • 0
    • Fiema Studio - Agencja Interaktywna
Odp: KOPIA ZAPASOWA - ZAMIANA NA NOWĄ WERSJE
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2009, 12:53:44 pm »
Czy wie ktoś co zrobić aby przy instalacji nowego modułu i kopi bazy danych ze starego zachowały sie katalogi? bo produkty mi sie zachowują ale gorzej z katalogami..

*

Offline tylda

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: KOPIA ZAPASOWA - ZAMIANA NA NOWĄ WERSJE
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 14, 2010, 05:54:29 pm »
Mam podobny problem i dlatego pozostaję na razie przy pierwszej wersji którą zainstalowałem czyli 1.2.3
Niestety, ja też jestem cieńkusi w angielskim i myślę że my dwaj nie jesteśmy żadnymi wyjątkami. Podpowiedzi które podają "pawelpon" czy "Oski", to dla mnie laika, odrobinę za mało. Na forum jednak, nigdzie nie znalazłem polskiego, porządnego opisu aktualizacji typu "krok po kroku", a nie jest to przecież aż tak wiele do pisania. No cóż, może kiedyś... .