wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wyłączenie sprawdzania Identification Number

  • 9 Odpowiedzi
  • 7732 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline terenide

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 1
Wyłączenie sprawdzania Identification Number
« dnia: Czerwiec 05, 2011, 10:26:33 pm »
Witam!

Działam na presta 1.4.2.5

W polu Identification Number mam napisane, że jest to wartość opcjonalna dla osób, które chcą otrzymać fakturę za zamówienie.

Zależy mi na tym, aby klient mógł wpisać NIP lub miał możliwość zrezygnowania z tej opcji.

Jednak gdy podczas rejestracja klient pozostawia to pole puste, wyskakuje błąd "Numer identyfikacyjny jest nieprawidłowy lub został już użyty." Jak to wyłączyć? Grzebałem już godzinami w validate, ale nie mam pojęcia jak to zrobić.

*

Offline Grumpy

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Wyłączenie sprawdzania Identification Number
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2011, 08:55:36 am »
Mam podobną zagwostkę -  mógłby ktoś dać rozwiązanie...

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Wyłączenie sprawdzania Identification Number
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2011, 02:29:01 pm »
W tym przypadku należy raczej korzystać z modułu "European numer VAT".
Moduł ten będzie sprawdzić numer VAT, jeśli nazwa firmy jest wypełniona.

DNI (numer identyfikacji podatkowej) jest specyficznym rozwiązaniem dla klienta, jest używany w wielu krajach (Hiszpania i inne ...).
Jeśli chcesz skorzystać z NIP tak jak w Polsce włącz ten moduł i korzystaj z niego a wyłącz tą funkcję. Moduł ten pozwala klientowi na wprowadzenie numeru (funkcja B2B).
Niestety też spoczątku myślałem ze to błąd i zgłosiłem na forge okazuje się że jest to celowe zamierzenie owszem był tam błąd wprowadzający w błąd klienta taki, że nie było zaznaczone ze to pole jet wymagane ten błąd już jest poprawiony.

*

Offline terenide

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 1
Odp: Wyłączenie sprawdzania Identification Number
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2011, 07:09:24 pm »
A jak to zrobić? Grzebałem w authentication.tpl i adress.tpl i usuwałem wszystko co ma cokolwiek współnego z dni, mimo to wciąż mam tę opcję przy rejestracji.

Mogłbyś wyjaśnić łopatologicznie jak się tego pozbyć i uaktywnić moduł VAT? Odpaliłem go w modules, jednak nic się nie zmieniło ;)


*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Wyłączenie sprawdzania Identification Number
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2011, 10:29:30 pm »
Administracja -> Wysyłka -> Kraje -> Edytujesz Polska i wyłączasz "NIP jest wymagany?" następnie Moduły -> Instalujesz Europejski numer VAT -> Konfiguruj -> Twój Kraj wybierz np. Polska i zapisz.
Od tej chwili przy zakładaniu konta w "Dane teleadresowe" w polu Firma jak wpiszesz nazwę firmy to wyskoczy ci pole "Numer VAT" do wypełnienia natomiast jak pole firma będzie puste to numeru VAT nie będzie.

*

Offline terenide

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 1
Odp: Wyłączenie sprawdzania Identification Number
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2011, 11:13:44 pm »
Działa. Bardzo Ci dziękuję.

Jak jeszcze napiszesz mi, gdzie na tym forum jest przycisk "pomógł", to z przyjemnością go wcisnę :)

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Wyłączenie sprawdzania Identification Number
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2011, 11:19:40 pm »
Działa. Bardzo Ci dziękuję.

Jak jeszcze napiszesz mi, gdzie na tym forum jest przycisk "pomógł", to z przyjemnością go wcisnę :)
PO prawej tu gdzie jest mój nick (lub osoby której chcesz nacisnąć) itp pod Pomógł są + i - to do tego służy.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Wyłączenie sprawdzania Identification Number
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2011, 12:25:42 am »
PO prawej tu gdzie jest mój nick (lub osoby której chcesz nacisnąć) itp pod Pomógł są + i - to do tego służy.
Sorry po lewej.

*

Mike

  • Gość
Odp: Wyłączenie sprawdzania Identification Number
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 10, 2011, 11:40:45 pm »
A można zrobić tak żeby pole NIP było opcjonalne, bez używania modułu Europejski VAT. Chodzi mi o to jeżeli klient zakłada konto prywatne mógł pozostawić puste pole NIP i żeby przechodziła rejestracja. Natomiast jak ktoś zakłada konto na firmę to wpisuje w polu firma swoja nazwę i dodatkowo NIP i też przechodzi rejestracja ??? Mówię o kodzie PHP, żeby podczas rejestracji nie sprawdzał wartości NIP, chcę żeby to było zwykłe pole tekstowe.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: Wyłączenie sprawdzania Identification Number
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2011, 11:52:36 pm »
Można tak zrobić ale to już indywidualnie dlatego, że my robimy projekt zgodny z oryginałem i staramy się nie wprowadzać zmian w skrypcie, a zamierzenie developerów jest takie ze pole to jest wymagane a do takich celów jak ty chcesz służy właśnie ten moduł europejski vat.