wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem odnośnikami do produktów i boxem kategorii

  • 4 Odpowiedzi
  • 3253 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bed

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Problem odnośnikami do produktów i boxem kategorii
« dnia: Kwiecień 23, 2009, 07:23:30 pm »
Witam, mam problem z dostosowaniem templatki do skryptu. Mój sklep to www.pieszczotka.pl. Problem polega na niewyświetlaniu kategorii produktów w boxie do tego przeznaczonym. (czytałem poprzedni temat i nie pomogło podmienienie category.tpl na oryginalne). Druga dosyć poważna sprawa to odnośniki do produktów. Żaden przedmiot po kliknięciu w odnoszący do niego przycisk lub link z panelu bestseller nie wyświetla się. Nie jest to jednak raczej problem z bazą danych, bo produkty na sklepie są: http://pieszczotka.pl/product.php?id_product=1. Bardzo proszę o pomoc specjalistów :) bo sam raczej nie dojdę co jest nie tak.

*

Offline piotrekKSC

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Problem odnośnikami do produktów i boxem kategorii
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:33:44 pm »
Zainstaluj sobie dodatek do Firefoxa o nazwie "FireBug" - bardzo przydatne narzędzie dla twórców stron.

A wracając do problemów:
1. Kategorie

Błąd jaki wyświetlił firebug:
Cytuj
jQuery is not defined
http://www.pieszczotka.pl/js/jquery/jquery.easing.1.3.js

Łatwo teraz wpaść, że funkcja/klasa "jQuery" nie została wywołana (a jakiś inny skrypt jej "wymaga").

Następnie po sprawdzeniu źródła Twojego sklepu z innym działającym i porównaniu kilku pierwszych linijek PRAWDOPODOBNIE znalazłem przyczynę błędu. Piszę prawdopodobnie bo nie wiem czy coś zmieniałeś z plikami JS... Sprawdź czy w katalogu "js/jquery" masz plik o nazwie "jquery-1.2.6.pack.js" czy o nazwie "jquery.pack.js". Jeżeli ta pierwsza to zmień na drugą ;). Jeżeli ta druga to ja już nie mam pojęcia.

2. Nie zauważyłem błędu... Działa jak należy.

*

Offline bed

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Problem odnośnikami do produktów i boxem kategorii
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2009, 05:47:13 pm »
piotrekKSC Masz rację, wielkie dzięki :) Miałem tą pierwszą nazwę pliku .js i po zamianie na drugą jest ok. Z drugim punktem poradził mi wcześniej znajomy, plik htaccess był nieodpowiednio nazwany - htaccess.txt zamiast .htaccess

*

Offline bed

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Problem odnośnikami do produktów i boxem kategorii
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2009, 03:15:47 pm »
Mam jeszcze jeden problem i bardzo proszę o pomoc. Dotyczy on box`a newsletter i tego samego sklepu. Po podaniu adresu e-mail i wciśnięciu odpowiedniego przycisku nic się nie dzieje - nie ma informacji o dodaniu adresu do listy ani w panelu admina adres nie zostaje dodany do biuletynu. W czym może tkwić problem? Jak go rozwiązać?

*

Offline piotrekKSC

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Problem odnośnikami do produktów i boxem kategorii
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2009, 01:05:48 am »
U mnie po dodaniu meila do newsletter'a wyskakuje informacja (w boxie) o dodaniu adresu email. Po ponownym wpisaniu tego samego adresu wyświetla komunikat "Ten email już jest w bazie".

W panelu administracyjnym nie znalazłem zakładki do TEGO newsletter'a, ale po sprawdzeniu w bazie danych (przez phpmyadmin) w tabeli "ps_newsletter" widnieje podany email.

EDIT: trzeba dodatkowo zainstalować moduł "Newsletter / eBiuletyn v2.0", a później w konfiguracji tego modułu istnieje możliwość exportu wszystkich adresów w postaci pliku .csv.
Jednak nie zmienia to faktu, że przydałaby się możliwość wysyłania newslettera za pomocą BackOffice'a...