wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Obliczanie ceny na podstawie wymiarów

  • 1 Odpowiedzi
  • 1182 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zwora

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Obliczanie ceny na podstawie wymiarów
« dnia: Czerwiec 21, 2011, 09:01:48 am »
Witam

Chciałbym żeby cena była ustalana na podstawie wymiarów materiału. W tym celu przydałyby się dwa okna typu edit, w których klient wpisywałby szerokość oraz wysokość, a cena obliczana byłaby na podstawie odpowiedniego wzoru. Obliczenie ceny będzie trochę bardziej skomplikowane, bo nie będzie to zwykły iloczyn powierzchni i ceny jednostkowej, ale będzie ona uzależniona od każdego z wymiarów osobno, a ponadto przydałyby się ograniczenia na każdy z wymiarów (aby się nie dało zamówić materiału większego niż największy możliwy wymiar). Ponadto cena jednostkowa miałaby być uzależniona od rodzaju materiału (tutaj wystarczy standardowa rozwijana lista) oraz modyfikowana przez różne opcje dodatkowe. I tutaj mam pytanie - w czym to najlepiej jest zrobić. I czy czasem już ktoś tego wcześniej nie zrobił i czy nie jest to dostępne w jakichś dodatkach?

Pozdrawiam

*

Offline zwora

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: Obliczanie ceny na podstawie wymiarów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 22, 2011, 07:24:00 pm »
To może zapytam o co innego. Postanowiłem, że sam metodą prób i błędów sobie taki moduł napiszę (znam mysql, a php się przy okazji nauczę) ale przydała by mi się rada, który edytor najlepiej wybrać. Oczywiście z podświetlaniem składni, automatycznymi wcięciami i debugowaniem (podpowiadaniem błędów). Jakby jeszcze miał półautomatyczne generowanie kodu to byłoby wprost cudownie.