wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wzór faktury proforma

  • 10 Odpowiedzi
  • 24949 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline presdani

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Wzór faktury proforma
« dnia: Maj 08, 2009, 10:41:20 am »
Witam,

Należy opracować wzór faktury proforma. W tej chwili na fakturze mamy adres dostawy i dane kupującego. Koniecznie muszą być dane sprzedawcy potrzebne do dokonania przelewu jak:

-nazwa firmy, 
-adres,
-nip,
-numer konta,
-może nazwa banku,
-termin płatności,
-Wystawił:,
-Odebrał:,
-może kwota słownie,
-Miejsce i data wystawienia,
-data sprzedaży.

Tutaj mamy np wzór:
http://doku.pl/fakturaproforma.htm

Czy w ogóle część z tych rzeczy jest do zrobienia? Trzeba zmodyfikować plik pdf.php znajdujący się w folderze classes. Może ktoś ma już zmienioną wersję i doda do projektu? Jakieś pomysły?

*

Offline jul

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: Wzór faktury proforma
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2009, 01:30:34 pm »
Dołączam się do prośby i mam jeszcze jedno pytanie czy istnieje jakaś możliwość szybkiej modyfikacji, aby po ustawieniu statusu na dostarczono faktura proforma zmieniała się na zwykłą fakturę do druku tylko dla administratora, bez publikacji dla klienta. Taka faktura byłaby wysyłana pocztą. Sądzę, że wystarczy podmieniać nazwy na już poprawionej pro-forma

*

Offline OGr

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Wzór faktury proforma
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2009, 09:16:00 pm »
Też coś takiego potrzebuję tylko nie mam pojęcia jak to wykonać.

*

Offline 1q2w3e4r

  • Tubylec
  • ****
  • 104
  • 0
Odp: Wzór faktury proforma
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2011, 11:56:25 am »
Witam,

Również chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę edytować dane tj. podali poprzednicy.

*

Offline martprint

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wzór faktury proforma
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2011, 10:56:10 am »
Witam.
Widzę że temat zamarł.
Czy coś ktoś wie w tym temacie?
Jak to zrobić by były te dane?
Pozdrawiam
Marcin
-------------
PS v. 1.4.5.1 i 1.5.4

*

Offline batexior

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Wzór faktury proforma
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2011, 04:13:44 pm »
niom a przydało by się aby odżył bo też się zastanawiam :) czy nikt tego nie zmieniał, że tak mało wątków jest na ten temat - sensownych wątków, pomijając oczywiście odpowiedzi classes/pdf.php bo wiem że tam ale kurcze ja się nie znam na php :( :( a szkoda :( ale jak coś zmienie to ok. wiem jak zmienić szerokość kolumny u mnie to linnia 444 tam gdzie jest $pdf->cell(50,6...) itd. i tam jest kilka takich :) :)


   $pdf->Cell(0, 6, self::l('INVOICE #').Configuration::get('PS_INVOICE_PREFIX', intval($cookie->id_lang)).sprintf('%06d', self::$order->invoice_number).' '.self::l('from') . ' ' .Tools::displayDate(self::$order->invoice_date, self::$order->id_lang), 1, 2, 'L', 1);
      $pdf->Cell(55, 6, self::l('Order #').sprintf('%06d', self::$order->id), 'L', 0);
      $pdf->Cell(70, 6, self::l('Carrier:').($order->gift ? ' '.Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $carrier->name) : ''), 'L');
      $pdf->Cell(0, 6, self::l('Payment method:'), 'LR');
      $pdf->Ln(5);
      $pdf->Cell(55, 6, (isset($shipping_date) ? self::l('Shipping date:').' '.Tools::displayDate($shipping_date, self::$order->id_lang) : ' '), 'LB', 0);
      $pdf->Cell(70, 6, ($order->gift ? self::l('Gift-wrapped order') : Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $carrier->name)), 'LRB');
      $pdf->Cell(0, 6, Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $order->payment), 'LRB');
      $pdf->Ln(15);

Tak do końca nie wiem co to znaczy, a może ktoś ma już zmienioną tą proformę i tak byłby miły i podesłał :) :) wiele mi nie trzeba chociaż żeby były już dane sprzedawcy :) :)

*

Offline batexior

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Wzór faktury proforma
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2011, 10:50:14 am »
Witam, dobra coś tam pogrzebałem, faktura proforma i tak ma być informacyjnie tylko bo i tak przecież nie może być podstawą do rozliczeń. W każdym razie mi zależało na tym aby były moje dane wszystkie, jedne nastawiłem wpisując w panelu --> ustawienia --> kontakt.

A na górze rozwiązałem to tak że poprostu przerobiłem logo.jpg, znalazłem w kodzie po prostu "jpg"  i zmeiniłem nazwę tylko, poprostu na inne zdjęcie na którym było i logo, adres i dane mojej firmy, banku, przelewu itd. tylko tutaj trzeba uważać z wielkością zdjęcia bo wtedy pdf więcej zajmuje.

Jak już podmieniłem *.jpg to jeszcze zostało mi obniżenie całych tabelek, a zrobiłem to tu:
$pdf->SetY(25);

zamieniłem na:
$pdf->SetY(65);

u mnie to linia 317.

nie wiem czy komuś to się przyda ale niech będzie w necie :)
pozdrawiam

*

Offline batexior

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Wzór faktury proforma
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2011, 11:32:52 am »
kurcze nie wiem jak skrócić np. wyświetlanie się opisu produktu, bo mam bardzo długie i nachodzą w niektórych przypadkach na index i cenę netto. :/

*

Offline martprint

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wzór faktury proforma
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 17, 2011, 04:07:09 pm »
kurcze nie wiem jak skrócić np. wyświetlanie się opisu produktu, bo mam bardzo długie i nachodzą w niektórych przypadkach na index i cenę netto. :/
Mam ten sam problem.
Jak ktoś coś wie to pomocy.
Marcin
-------------
PS v. 1.4.5.1 i 1.5.4

*

Offline jacekszy0

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Wzór faktury proforma
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 17, 2011, 10:28:06 pm »
Mam ten sam problem.
Jak ktoś coś wie to pomocy.

Nie wiem co znaczy skrócić ale możecie użyć w pliku PDF.php użyć funkcji substr, która wycina fragment tekstu. Dzięki czemu np. z opisu 400znaków zostawicie na fakturze tylko np.: 50znaków początkowych.

wystarczy w funkcji: ProdTab pobawić się zmienną: $product['product_name'] i funkcją substr (php) i odpowiednio dobrać długość "wycinanego" fragmentu. Ew. można podzielić cały opis na kilka linijek po ileś znaków i wyświetlić jedno pod drugim.


Nie zagłębiałem się w funkcję ProdTab dokładnie ale żeby uciąć częśc opisu produktu wystarczyłoby w funkcji: ProdTab, gdzie jest linijka: foreach($products AS $product) zaraz pod nią wpisać:

np.: $product['product_name'] = substr($product['product_name'], 0, 5) . "...";
oczywiście zamiast 5 wpisać liczbę znaków, po których ma uciąć reszte opisu. + ew. pobawić się żeby nie dodawało trzykropka gdy opis się mieści na fakturze.


*

Offline martprint

  • Użytkownik
  • **
  • 29
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wzór faktury proforma
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2011, 08:58:30 am »
Witam ponownie.
Czy da się tak zrobić i gdzie żeby nazwy się zawijały.
Mam produkty + atrybuty i to się nie mieści na FV i wchodzi na ilość, cenę itp.
Chciał bym to zrobić jakoś poukładać jedno pod drugim.

Marcin
-------------
PS v. 1.4.5.1 i 1.5.4