wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Import cech (nie atrybutów!)

  • 12 Odpowiedzi
  • 9670 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline delix

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 0
Import cech (nie atrybutów!)
« dnia: Sierpień 20, 2011, 10:49:52 am »
Potrzebuję importować cechy produktów, ale z tego co widzę to nie ma takiej możliwości w csv. Czy istnieją jakieś inne sposoby, albo dodatki?
Chodzi o cechy a nie atrybuty, nie chcę mieć tych informacji do wyboru, ale każda kombinacja nazwa+cecha to inny pełnoprawny produkt na liście.

*

Offline delix

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 0
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2011, 08:06:16 pm »
Widzę, że chyba niewiele osób korzysta z cech/features.
Niemniej dla porządku napiszę swoje wnioski:
1. W polskiej wersji jest złe tłumaczenie w impocie CSV - Features na Funkcja zamiast na Cecha (chyba że to do czegoś jeszcze ma służyć??).
2. Po wybraniu Funkcja pojawia się pole, w którym należy wpisać cechę jaka jest w danej kolumnie CSV.  tutaj uwaga: każda cecha musi być w oddzielnej kolumnie CSV i dla każdej trzeba powtarzać Funkcja->nazwa cechy. Jeśli wpisując nazwę cechy pomylisz się i zatwierdzisz to niestety trzeba zaczynać wszystko od nowa, bo błędna cecha zostaje na liście i już nie można jej zmienić(zastępuje słowo Funkcja).
3. Wartości cech muszą być poniżej 128 znaków (tak przynajmniej mi wyszło w testach) mimo że teoretycznie w bazie jest miejsce na 255 i taki jest limit w php. - nie wiem czy to wina kodowania, kodu php czy jednego i drugiego, ale taki limit mi się pojawił. Dodatkowo w wartościach nie mogą się pojawić znaki spełniające wyrażenia regularne wg wzoru: /^[^<>;=#{}]*$/u (<=isGenericName) co swoją drogą jest bez sensu.

To chyba tyle, może się to komuś przyda.
Zaznaczam, że to wszystko wynika z testów przeprowadzanych w czasie importu kilkunastu tysięcy produktów o dość różnorodnych cechach, a nie ze świadomej analizy kodu.

*

Offline hubertinio

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2011, 11:47:05 am »
Dzięki @delix

Mam następujące spostrzeżenia, dla wersji 1.4:
  • Jeżeli wybierze się pole Funkcja dane z kolumny trafiają do 4. Kombinacje atrybutów na karcie produkty
  • Dane z kolumny Warunek trafiają do 5. Cechy

Zdażyło mi się, po wybraniu pola Warunek, nie pojawiło się pole do wpisania nazwy kolumny i przycisk "ok".
Obszedłem to tak, że wybrałem Funkcja, pojawiło się pole, zmieniłem na Warunek, wpisałem nazwę i kliknałem "ok". Sprawdzone, śmiga.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2013, 07:47:36 pm »
to jest ta prostsza metoda w 1.4... w 1.5 juz troche zamieszali z cechami bo niby ma to wygladac: "Funkcja:wartosc:pozycja", niestety, za bardzo to nei dziala. mam np Felga:17,5":1 to zamiast wybrac ceche felga dopisuje mi nazwy cech 17 - 5" - 1 i d.... nie wybiera sobie warosci. ktos wstawial cechy w 1.5? udalo mu sie jakos przebrnac? jakis tutorial, przykladowy plik jak powinno to wygladac? bo na zadnym forum nie moge nic na ten temat trafic, nie wspominajac o pomocy kontekstowej presta, tam to juz w ogole echo ;/ tak jak kolega pisze, malo kto z tego korzysta (a warto czasem atrybuty zastapic cehcami) w szczegolnosci przy imporcie przez csv bo mamy wtedy tylko jeden plik a nie dwa oddzielne ;) no ale sa i minusy ;) narazie to mam taki, ze nie wiem co z tym fantem poczac ;)
design4VIP z innej strony...

*

Podemski

  • Gość
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2013, 02:51:01 pm »
U mnie działa bez problemu.

Produkt testowy;Wysokość:200,Średnica:300,Grubość:900

Jedyne co polecam zrobić to pobrać sobie z GitHub z drzewa development plik AdminImportController ponieważ posiada sporo poprawek jak przypisywanie kategorii, upload zdjęć etc.

PS: przecinek oddziela poszczególne cechy więc użyj sobie kropki zamiast przecinka

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2013, 06:48:53 pm »
dzieki, do tego juz doszedlem. co do github to ze zdjeciami nie mam problemow. gorzej z przypisaniami Id, tak kategorii jak i produktow. sypie sobie autoicrement i troche ciezko sie nazdoruje takie wgrywanie ;/ ten kontroler jeszcze nie rozwiazauje tej kwestii, a szkoda ;/ no ale widze po wielu forach na calym swiecie, ze nie jestem jednostka z takim bledem i mam nadzieje, ze gdzies na dniach zostanie wynalezione jakies lekarstwo na ta krzywde ;)


Ps.
a jeszcze co do importu "funkcji" to niby w szablonie jest Nazwa:Wartosc:Pozycja ale jak wpisze sie pozycje to wywala blad kontrolera cech.... wiec cos tu jest nie tak ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline qsmier

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2013, 11:09:45 am »
Udało się importować cechy w prestashop 1.5.x? Jak daje w funkcji: cecha1:wartosccechy1:1 nie dodaje mi żadnej cechy:/ probówałem na standardowym pliku AdminImportController jak i od GitHub

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2013, 11:37:18 am »
jak najbardziej sie udalo:

Felga:R17.5,Rozmiar:205/75,Bieżnik:BF 14,Nośność:124/122,Klasa prędkosci:M,Hamowanie na mokrym :B,Efektywność paliwowa :E,Hałas toczenia:70dB

tak wyglada moja cecha w CSV. takim sposobem zimportowalem >3600 produktow.
design4VIP z innej strony...

*

Offline qsmier

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:26:45 pm »
dzięki pomogło. błąd robiłem, dodając każdą cechę z wartością do osobnej kolumny. A trzeba w jednej kolumnie wszystkie cechy dać rozdzielająć przecinkiem

*

Offline ptaflinski

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2013, 02:57:05 pm »
Witam,
Chciałbym dołączyć się do tematu, bo sam już nie wiem co jest nie tak. Próbowałem importować produkty. Na początek testowo 3. Jeśli wybiorę ignorowanie ostatniej kolumny z cechami to jest ok. Gdy ma importować cechy to jest błąd.
Gdy ma brać kolumnę cechy to w konfiguratorze imporu wartości z niej nie są odczytywane, tzn. Jak wszędzie widzę kolumny i wartości w nich, tak w kolumnie cechy nie ma żadnych wpisów.

Mój test:

Enabled;Name;Categories;Price;Tax rule ID;Buying price;On sale;Reference;Weight;Quantity;Short desc.;Long desc;Cechy
1;Test 00;8;130;1;65;1;PROD-TEST001;0.500;10;Tis also a short desc.;This is a long description too.;Ilość graczy:2-4,Wiek:od 11 lat,Czas: ok 60 minut,Rok wydania:2012,Instrukcja:EN,Wydanie:EN,Wydawnictwo:B2b,Autor gry:Minimi
1;Test 01;8;120;1;65;1;PROD-TEST002;0.500;10;Tis also a short desc.;This is a long description too.;Ilość graczy:2-4,Wiek:od 11 lat,Czas: ok 60 minut,Rok wydania:2012,Instrukcja:EN,Wydanie:EN,Wydawnictwo:B2b,Autor gry:Minimi
0;Test 02;8;110;1;65;1;PROD-TEST003;0.500;10;Tis also a short desc.;This is a long description too.;Ilość graczy:2-4,Wiek:od 11 lat,Czas: ok 60 minut,Rok wydania:2012,Instrukcja:EN,Wydanie:EN,Wydawnictwo:B2b,Autor gry:Minimi

Co jest nie tak z tym przykładem moim? Starałem się robić tak jak to opisane w tym wątku. Używam PS 1.5.4

*

Offline Andrzej

  • Użytkownik
  • **
  • 48
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2013, 12:56:22 pm »
W Presta 1.5.4.1 importowałem cechy bez problemu , jako znak rozdzielający funkcje używam "~"
Tworze ciąg na zasadzie :

nazwa_funkcji1:wartosc~nazwa_funkcji2:wartosc~nazwa_funkcji3:wartosc

Oczywiście pod nazwa_funkcjin trzeba wpisac nazwy swoich funkcji a pod wartosc uzyskiwane wartości dla każdego rekordu ( wiersza w csv )

Podobnie robiłem z opisem , który też bez problemu importowałem .











*

Offline ptaflinski

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
  • PrestaShop: 1.5.4
  • Status: Programista
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2013, 02:09:49 pm »
Dzięki, ale znalazłem rozwiązanie.
Wszystko mam ok - kwestia interpretacji przez PS pewnych rzeczy.
Klient dał mi xls, którego zapisałem jako csv.
Przy imporcie produktów jest checkbox "Plik zakodowany w ISO-8859-1?" i zgodnie z prawdą nie zaznaczałem go.
Przy niezaznaczonym tym checkboxie w PS przy definiowaniu co zawiera dana kolumna Presta pokazywała puste linie.
Ale gdy zaznaczyłem, że plik zakodowany jest w ISO-8859-1 (mimo iż jest zakodowany inaczej) to wówczas wartości się pokazały. Oczywiście pomijam fakt, że pokazały się, ale bez polskich znaków itp. bo kodowanie było inne.
Teraz muszę przygotować klientowi plik do csv, tak aby z tego jego xls ładnie dane wyciągneło i jeszcze zmieniło kodowanie...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Import cech (nie atrybutów!)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2013, 10:44:18 am »
w XLS nie zmienisz kodowania... MS troche dziala pod gorke jezeli chodzi o pomoc webmasterom.... wrzuc sobie tego XMLa co masz w Open Office (program darmowy i o wiekszej funkcjonalnosci niz pakiet MS Office) a tam bez problemu zmienisz kodowanie, znaki rozdzielajace itp. no i przede wszystkim dzieju zmianie kodowania nie ma problemu z polskimi znakami ;)
design4VIP z innej strony...