wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu

  • 18 Odpowiedzi
  • 3276 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« dnia: Sierpień 29, 2011, 01:29:57 am »
wlasnie podinstalowalam ps1.4.4.1 z svn rev346.
rozwalaja sie strony produktow jak na zalaczonym obrazku.
dwa bloki sa z jakiegos powodu przesuniete na dol strony.

podinstalowana wersja oryginalna z ps.com i jest ok czyli jest cos nie tak z wersja z svn


*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2011, 08:59:59 am »
Niestety sprawdziłem zip z prestashop.com i to samo czyli rozwalony jest główny sklep a co za tym idzie także PL. Nie wiem jak ci sie to udało ale ja na tym produkcie MACBOOK AIR na oryginalnym sklepie też mam rozwalony sklep.

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2011, 10:43:21 am »
Za szeroki blok z fotką.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2011, 11:02:24 am »
Problem dotyczy także oryginału z prestashop.com zgłosze to im.

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2011, 02:03:22 pm »
byc moze, tylko to jest domyslna instalacja ostatniej polskiej wersji z svn i nie spodziewam sie ze fotki byly zmieniane. po wgraniu wersji ang na ten sam serwer jest ok, wiec to polska paczka krzaczy. ten sam efekt dla wszystkich produktow.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2011, 02:11:46 pm »
Pisałem ze nie jest ok przetestowalem oryginalna wersje na jezyku FR i EN dwie osobne instalacje i tez krzaczy w szczegolnosci na tym jednym produkcie MACBOOK AIR  a co najdziwniejsze to jak ci sie rozkrzaczy na tym produkcie juz tak jest na kazdym pozniej i nie jest to wina PL wersji a oficjalnej. Mówię o ZIP z www.prestashop.com bo w SVN oficjalnym juz poprawili ale to juz nie jest wersja stable.

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 29, 2011, 02:22:23 pm »
no to mamy jakiegos chochlika hehe.
paczka pl krzaczy niezaleznie od produktu.
niezaleznie na jaki produkt jako pierwszy wejde zaraz po instalacji sklepu - krzaczy. wiec to nie wina tej konkretnej strony z macbook. jak zaraz po instalacji wejde na inny produkt - tez krzacza.
usunelam wersje pl i podinstalowalam na tym samym serwerze i domenie wersje ang z ps.com. wszystko jest OK - na innych jezykach tez.....
a zeby to potwierdzic zamiast na az.pl zrobilam te same instalacje na moim prywatnym vps ktory stoi u innego prowidera i jest win a nie linux. i jest dokladnie tak jak pisze powyzej.

wiec szacynek chemar ale mamy rozne opinie na temat co krzaczy. dla mnie cos nie tak z wersja pl. wersja oryg jest OK.

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2011, 03:25:57 pm »
Nie wiem czy wiesz ze wersja PL to sa te same pliki co wersja EN :) nic nie jest zmienione poza chyba jednym lub dwoma plikami footer i w katalogu install oraz pliki PL n i moduly platnosci i transfer :)  reszta plików sa plikami oryginalnymi nie wa morznic miedzy PL a EN. Pracuję nad systemem w którym bedziecie widzieć wszystkie roznice miedzy oryginalna wersja EN a tym co jest na PL.
Powiem ci odrazu ze to jest zalezne od serwera nie od sklepu. Testowałem wczesniej na innym serwerze i mialem bledy i EN oryginalna i nasza PL teraz testwoałem na innym serwerze i EN i PL i nie mam bledow ani tu ani tu prosze link
http://prestashop-help.pl/prestashop/
obecnie jest tam ta wersja która ty podałaś rev 346 i sie nie rozjezdza. Wiec nie jest to wina sklepu a serwera.
Na dowod zrzut ekranu.

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2011, 03:54:28 pm »
ja to wszystko rozumiem co piszesz o roznicach miedzy pl a eng.
nie zgadzam sie z tym ze jak piszesz to jest uzaleznione od serwera.
css to css... tabela to tabela i ich interpretacja jest niezalezna od serwera :)
ale, zalozmy ze masz racje, wytlumacz mi to:
sciagam ostatnie rev z svn, czysta instalka, niezaleznie od produktu strony sie rozjezdzaja.
usuwam katalog, usuwam baze. sciagam wersje ang z ps.com.
instalacja na tym samym serwerze i tej samej domenie.
te same domyslne ustawienia i wszystko jest OK. zmieniam jezyk... i tez jest ok.
znowu usuwam wszystko, spowrotem wgrywam pliki polskiej presty na ftp i zabawa od nowa. i... znow sie rozlazi. jakies wytlumaczenie  :D ?

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2011, 04:10:44 pm »
Nie wiem ale masz dowod w moim poscie poprzednim masz tam serwer podany jest zainstalowana wersja PL rev 346 i sie nie rozjezdza byla tez EN. A po drugi emowilem ze pliki sa nie modyfikowane.

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2011, 01:42:32 am »
ok, chemar, Twoj dowod i Twoje twierdzenie jest ok bo jest i juz nie byly dla mnie dosc przekonywujace (wiesz jakie sa kobiety ... hihi  :D).
a skoro chciec to moc... :

nie ma tak ze kod css i layout jest parsowany w rozny sposob na roznych serwerach. jesli layout rozwala sie u mnie na 2 roznych serwerach to rozwala sie u ciebie tez. i u wszystkich innych.

idz do admin/ustawienia/optymalizacja. aktywuj opcje Inteligentna pamięć podręczna dla CSS (pierwsza od gory w bloku Funkcjonalnosc CSS). Wroc do sklepu i zobacz karte produktu. Bingo! I kto mial racje hihi ?

A tu dowod:
http://forge.prestashop.com/browse/PSCFI-2895?focusedCommentId=40393#comment-40393

Rozwiazanie:
Z pliku themes/prestashop/css/global.css nalezy usunac 'osamotniona' kropke  (".")


a zeby nie bylo tak rozowo to ja tez sie mylilam mowiac ze wersja ang jest ok bo oczywiscie tez nie jest

pozdrawiam

*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2011, 08:42:21 am »
Mowilem ci ze zauwazylem wczesniej te problemy rowniez w angielskiej i to nie na kazdym serwerze. Zglosze deo nich ten problem niech poprawia takze w oryginale.

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2011, 11:42:32 am »
chemar, czytaj ze zrozumieniem prosze :)
co ty i komu chcesz zglaszac??
przeciez napisalam ze to jest bug i w dodatku podlinkwalam juz istniejacy ticket z forge'a....

po za tym napisalam tez problem sie ujawnia po wlaczeniu ccc dla css.
a ta opcja jest po czystej instalacji wylaczona...... wiec nic ci sie nie rozjezdza, do chwili jej recznego wlaczenia.
 piszesz bzdury ze nie na kazdym serwerze..... piszac ze wersja PL jest ok dowodzisz ze nawet nie sprawdziles mimo ze dalam instrukcje jak replikowac blad...
nie jest ok bo bug jest przeniesiony w pliku themes/prestashop/css/global.css z wersji ANG.

i serwer nie ma nic do tego. wiec nie sugeruj nam ze testowales na minimum kilku serwerach hihi  :D
bo to bug w kodzie (zbedny znak) i ujawnia sie niezaleznie od serwera,


*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 31, 2011, 12:02:05 pm »
Nie mam zamiaru prowadzic bezsensownej dyskusji ty wiesz swoje a ja swoje. Temat uwazam za zamkniety.

*

Offline qado

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2011, 12:24:34 pm »
O problemie już pisałem. Nie jest to wina szerokości.
Rozwiązanie jest proste choć chwilę go szukałem.

Wystarczy poszperać w szablonie, a dokładnie pliku CSS

O problemie i rozwiązaniu:
http://prestashopforum.pl/index.php?topic=6684.0

W załaczniku poprawiony plik global :-)

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2011, 10:22:20 pm »
@qado: pisales o problemie?! no co Ty, na ang forge'u tez pisali, ja tez pisalam i inni tez pisali....  ale przeciez wg poniektorych tutaj problem nie istnieje  ;D

@chemar: robisz dobra robote przy rozwoju polskiej presty, szacunek, ale wiesz co, masz racje, dyskusja z jakiegos powodu jest bezsensowna.... napisalam cala wykladnie, napisalam jak na polskiej (i angielskiej) prescie replikowac blad, podlinkowalam z ang forga ticket w ktorym bug jest oficjalnie potwierdzony, podalam plik css w ktorym jest zbedny znak powodujacy zle parsowanie css, oczywiste jest ze bug jest 'przeniesiony' z wersji ang do pl bo ten plik wystepuje w wersji pl w oryginale i bez zmian.... a ty dalej swoje? prosze cie, przestan walic glowa w mur bo w tym momencie to sie juz osmieszasz.

presta team potwierdza bug w kodzie ale ty uparcie twierdzisz ze 'wiesz swoje', znaczy sie ze co.... idioci, tak??

a moze tak po prostu laskawie klikniesz TUTAJ:
http://forge.prestashop.com/browse/PSCFI-2895


*

Offline chemar

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 394
  • 5
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 01, 2011, 12:35:23 am »
@gabrysia: ostatni raz pisze w tym poscie i juz wiecej nie wrac am do tematu. Twierdzisz ze nie testowalem owszem testowalem na trzech serwerach dwa zdalne i jeden lokalny i na zdalnych serwerach ten blad na tych samych wersjach presty mi nie wystapil natomiast na lokalnym wystapil i do nawet przy nie wlaczonym css dla cssi to pisalem wczesniej ze problem jest ale nie zawsze a ty mi caly czas wpierasz ze ja uwazam ze nie ma bledu napisalem wczesniej ze potwierdzam blad jednak nie wystepuje zawsze. W moim przypadku wystapil mi tylko na jednym serwerze localhoscie natomiast na zdalnym nie mialem tego co pokazalem Ci we wczesniejszym poscie. Moze u ciebei wystapil na kazdym twoim serwerze nie wiem jednak sama mozesz zobaczyc ze tu http://prestashop-help.pl/prestashop nie wystapil mi ten blad a jest zainstalowana wersja rev 346. Potwierdzam takze ze wystepuje ten blad na zdalnych serwerach jak wlacze css dla css.
Dobra nei ma sensu sie rozwodzic blad na forge jest i developerzy poprawia jak tylko poprawka bedzie wdrozona ukaze sie takze u nas.

Sorry ale tak naprawde jestem sam przy rozwoju tej wersji i nie ze wszystkim wyrabiam staram sie byc na bierzaco z oryginalem jednak wiesz co jedna osoba moze zrobic a w miedzyczasie pracuje takze nad 1.5.x zeby wydac PL wersje rownoczesnie z EN wersja wiec prosze wybaczcie jezeli jakies bledy wtykami itp i troche zrozumienia.

*

Offline gabrysia

  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2011, 12:55:55 am »
jasne chemar, tak jak pisalam widze ze sporo pracy wkladasz w polska wersje. dla tego nie mozesz zupelnie ignorowac zgloszen od ludzi. bo wsadziles swoj printscreen i stwierdziles ze wersja pl jest ok. czasami ludzie pisza glupoty. ale czasami ktos po prostu cos wylapie i warto na to zwrocic uwage.

rozwiazaniem problemu jest usuniecie z kodu osamotnionej kropki w pliku themes/prestashop/css/global.css

pozdrawiam


*

Offline fujitsu

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 65
  • 0
Odp: polska 1.4.4.1 z svn ma rozwalony layout na stronach produktu
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 09, 2011, 02:47:45 pm »

rozwiazaniem problemu jest usuniecie z kodu osamotnionej kropki w pliku themes/prestashop/css/global.css


W której linii kodu (jaki fragment)? Nie znalazłem osamotnionej kropki - wersja 1.4.4.1 PL stable do pobrania z prestashop.pl jest już z poprawionym global.css w archiwum .zip , czy zawiera ten błąd?

dobra, już wiem - ostatni wiersz - tam jest zbędna kropka i archiwum .zip wciąż zawiera global.css bez poprawki, czyli trzeba samemu zedytować