wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Edycja blockuserinfo.tpl

  • 3 Odpowiedzi
  • 8887 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 60

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Edycja blockuserinfo.tpl
« dnia: Wrzesień 04, 2011, 10:20:41 am »
Witam,
zainstalowana Presta 1.4.4.1 PL.
Chciałem troszkę edytować blockuserinfo tak, aby całość wyświetlała się w jednej linii, a nie jak ma to miejsce w dwóch.
Zabrałem się za edycję blockuserinfo.tpl. Jednak znalazłem owy plik w dwóch katalogach:
../modules/blockuserinfo/
oraz
../themes/prestashop/modules/blockuserinfo/

teraz z blockuserinfo.tpl np. chcę usunąć całkowicie link do mojego konta, odnajduje linijkę
<a href="{$link->getPageLink('my-account.php', true)}">{l s='Log in' mod='blockuserinfo'}</a>Usuwam tą linijkę kodu, odświeżam stronę i nic. Nadal mam link do mojego konta. Oczywiście usunąłem owy kod z oby dwu plików w różnych katalogach. Przeglądarka z wyczyszczonym cachem.

Podpowiedzcie jak to poprawnie edytować?

Ogólnie chciałem, aby mój pasek wyglądał mniej więcej tak czyli jak wspomniałem był w jednej linii:



*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Edycja blockuserinfo.tpl
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2011, 12:26:31 pm »
Wyczyściłeś zawartośc katalogu tools/smaty/cache ? Jeżeli nie to wyczyść. Presta cache`uje pliki aby za każdym razem nie generować ich. Jeżeli dokonujesz zmian w nich to należy po pierwsze wyczyścić ten katalog a po drugie wyłączyć cache w BO/narzędzia/optymalizacja. Po tych zabiegach wszystkie zmiany będą widocznie odrazu.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline 60

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Edycja blockuserinfo.tpl
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2011, 09:13:27 pm »
Zrobiłem wszystko według wskazówek. Jednak nadal jest coś nie tak.

Od początku. Domyślnie wydaje mi się, że szablon kieruje się modułem blockuserinfo z katalogu ../themes/prestashop/modules/blockuserinfo. Gdy zmieniam plik lokalizacyjny i podmieniam Witaj na Say hello zmianę widać natychmiastowo. Jednak gdy zmienię kod w pliku blocuserinfo.tpl z tego samego katalogu żadnych zmian nie widać.

Z drugiej strony gdy zmienię nazwę folderu blockuserinfo na jakiś inny dowolny zagnieżdżonego w katalogu ../themes/prestashop/modules/ to presta zaczyna wczytywać moduł blockuserinfo z katalogu głównej czyli ../modules/

Tutaj podobnie. Gdy zmienię cokowliek w pliku lokalizacyjnym pl.php zmiany widzę natychmiastowo pod odświeżeniu. Natomiast zmiany w pliku blockuserinfo.tpl w ogóle nie są widoczne.

Z drugiej strony gdy zostawię oryginalną ścieżkę dostępu do modułu w katalogu ../themes/prestashop/modules/blockuserinfo a zmienię nazwę katalogu blockuserinfo w ../modules/ cały panel ze strony znika.

Dziwna sprawa.


*

Offline 60

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Edycja blockuserinfo.tpl
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2011, 12:31:53 pm »
Sprawa wyjaśniona. Trzeba było opróżnić folder ..\tools\smarty\compile\
Pozdrawiam.