wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Import produktów z OSC do presta

  • 4 Odpowiedzi
  • 1850 Wyświetleń

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline jeton

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Import produktów z OSC do presta
« dnia: Wrzesień 06, 2011, 11:26:29 am »
Witam.

Jestem tu nowy i witam wszystkich.

Mam zainstalowaną prestę 1.4.4.1 Sklep do importu to osc.

Chciałem użyć modułu do importu danych z osc. Zainstalowałem dwa wymagane moduły "przeniesienie sklepu oraz importuj sklep z oscommerce". Przechodzę całą konfigurację łącznie z podłączeniem się do bazy, wybieram walutę, język i adres sklepu osc z którego mają iść dane. Oba sklepy są na tym samym serwerze.

Zaznaczam aby kopiował tylko produkty. Za każdym razem wyrzuca monit:
"2,polu znak jest nieprawidłowe,3,polu nazwa jest nieprawidłowe,polu znak jest nieprawidłowe"

Użyłem Firebuga i przy kliknięciu import wychodzi coś takiego:

=================================================================================
GET http://www.xxxxxxxxxx.pl/modules/shopimporter/aja...ltOscCurrency=3&shop_url=www.xxxxxxxxxx.pl/backup
   
200 OK
      274ms   
ParametryNagłówkiOdpowiedźHTMLJSON

{"hasError" : false, "error" : []}

GET http://www.xxxxxxxxxxx.pl/modules/shopimporter/aja...&shop_url=www.xxxxxxxxxxxxxx.pl/backup&nbr_import=100
   
200 OK
      165ms   
ParametryNagłówkiOdpowiedźHTMLJSON

{"hasError":false,"datas":[{"id_lang":"4","name":"Polish","iso_code":"pl","active":"1"}]}

GET http://www.xxxxxxxxxx.pl/modules/shopimporter/aja...&shop_url=www.xxxxxxxxxxxxxx.pl/backup&nbr_import=100
   
200 OK
      169ms   
ParametryNagłówkiOdpowiedźHTMLJSON

{"hasError":true,"datas":[{"id_currency":"1","name":"US Dollar","iso_code":"USD","format":"0","iso_code_num":"999","decimals":"1","sign":"$","conversion_rate":"0.34000000"},{"id_currency":"2","name":"Euro","iso_code":"EUR","format":"0","iso_code_num":"999","decimals":"1","sign":"&#8364;","conversion_rate":"0.24010000"},{"id_currency":"3","name":"Polski Z&#322;oty","iso_code":"PLN","format":"0","iso_code_num":"999","decimals":"1","sign":"z&#322;","conversion_rate":"1.00000000"}],"error":[["2","the field sign<\/b> is invalid"],["3","the field name<\/b> is invalid","the field sign<\/b> is invalid"]]}

===========================================================================

Może mi ktoś pomóc co mogę zrobić z tym fantem
?

*

Offline yacenty

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 77
  • 0
Odp: Import produktów z OSC do presta
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2011, 12:51:42 pm »
zmień przeglądarkę
u mnie na 1.4.4 pod firefoxem nie chciał ruszyć - podobny objaw
po zmianie na chroma pojawiło sie jedno okienko wybpru więcej i wtedy import przeszedł, może u ciebie będzie podobnie

*

Offline jeton

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Import produktów z OSC do presta
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2011, 07:04:06 pm »
zmień przeglądarkę
u mnie na 1.4.4 pod firefoxem nie chciał ruszyć - podobny objaw
po zmianie na chroma pojawiło sie jedno okienko wybpru więcej i wtedy import przeszedł, może u ciebie będzie podobnie
Dziwne ale pod chromem wychodzi błąd wcześniejszy. Pod ie wychodzi TECHNICAL ERROR

Details: Fatal error: Kod ISO jest niepoprawny:

Zmieniłem skryptem bazę osc na utf 8 general ci ale dalej to samo.

*

Offline jeton

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Import produktów z OSC do presta
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2011, 11:37:55 am »
OK. Ruszyło i przeniosłem wszystko poprawnie ale z jednym ale.

W opisach jest brak polskich znaków.
Czy ktoś mógłby mi napisać czy zmiana bazy na utf-8 coś pomoże? Teraz baza jest w latin_general_ci.

*

Offline jeton

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Import produktów z OSC do presta
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2011, 05:57:06 pm »
Widzę że nikt nie wie...

Import cały idzie ale niestety brak polskich znaków. Kopiuję bazę z latin1 do utf-8.
Po zmianie na utf-8 nic się nie zmienia...

Dzieki.