wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Zmiana w formularzu rejestracji

  • 3 Odpowiedzi
  • 2288 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Ankh

  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
Zmiana w formularzu rejestracji
« dnia: Wrzesień 07, 2011, 09:45:12 am »
Witam mam 2 małe pytanka...
1. Czy da się usunąć wymaganie dotyczące podania NIP-u? (tak aby podanie go było nie obowiązkowe, ale żeby można było go podać)?

2. Gdzie można ustawić, aby składanie zamówień mogło odbywać się bez posiadania konta w sklepie?

Zainstalowana wersja sklepu to: 1.4.4.1

Pozdrawiam
Ankh

*

Offline JarekK

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: Zmiana w formularzu rejestracji
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2011, 09:48:25 am »
1. Administracja -> Wysyłka -> Kraje -> Edytujesz Polska i wyłączasz "NIP jest wymagany?" następnie Moduły -> Instalujesz Europejski numer VAT -> Konfiguruj -> Twój Kraj wybierz np. Polska i zapisz.
Od tej chwili przy zakładaniu konta w "Dane teleadresowe" w polu Firma jak wpiszesz nazwę firmy to wyskoczy ci pole "Numer VAT" do wypełnienia natomiast jak pole firma będzie puste to numeru VAT nie będzie.

2. Ustawienia -> Włącz zakup bez rejestracji

*

Offline alex2c

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Zmiana w formularzu rejestracji
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2011, 09:24:20 am »
Witam szanowne towarzystwo
   Śledzę wątek "nieobowiązkowego NIPu" podczas rejestracji pod kilkoma adresami. Wszędzie jest jedno lekarstwo:

Administracja -> Wysyłka -> Kraje -> Edytujesz Polska i wyłączasz "NIP jest wymagany?" następnie Moduły -> Instalujesz Europejski numer VAT -> Konfiguruj -> Twój Kraj wybierz np. Polska i zapisz.

U wszystkich ludzi to działa, u mnie nie ;/
Trochę się znam na Preście, ale nie jestem żaden pro. Co może być u mnie nie tak, że pomimo włączenia w/w modułu pole NIP nie pojawia się po wpisaniu nazwy przedsiębiorstwa.
Mam smarty v3 (czyściłem cache), na różnych template testowałem, wyłączałem wszystkie kompresje na stronie i nic ;/ Kodu nieedytowałem jeszcze. Mam serwer na home.pl.

Jeśli dam pole NIP jako obobiązkowe dla danego kraju to się pojawia, jednak nie chcę żeby było obowiązkowe.
Pewnie to jakaś pierdoła, na którą nie potrafię wpaść...
dzięki za wszelkie rady.

*

Offline alex2c

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Zmiana w formularzu rejestracji
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2011, 12:17:38 pm »
Moja Presta to 1.4.3