wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Strona główna

  • 7 Odpowiedzi
  • 2242 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zelkof

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Strona główna
« dnia: Wrzesień 18, 2011, 12:12:42 am »
Witam!

Proszę o pomoc, mam nietypowy błąd możliwe, że przyczyniłem się do spowodowania tego błędu.
Błąd związany z linkiem do strony głównej - po wybraniu strony głównej w stopce lub w mapie strony wyskakuje błąd: zbyt wiele przekierowań, pozostałe wszystkie linki działają bez zarzutu. Czy jest możliwość edycji linku strony głównej, bym mógł wpisać
poprawny link do strony głównej serwisu - szukałem w różnych plikach ale nie mogłem się doszukać. W module CMS jest możliwość tworzenia podstron i jest strona główna ale jak zmienić ręcznie ustawienia strony głównej (link)? Może ktoś pomoże ?

*

Offline selljus.pl

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 91
  • 0
Odp: Strona główna
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2011, 11:05:32 am »
w plikach link do strony głównej będzie wyglądał tak:
{$base_dir}
Może to Ci pomorze.

*

Offline zelkof

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Strona główna
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2011, 06:22:06 pm »
W dalszym ciągu nie mogę sobie poradzić z tym błędem. Dodam, że używam Prestashop 1.4.4.0.
Po kliknięciu w stopce lub sitemap na Stronę Główną - link wygląda tak :(in cms.php?id_cms_category=1) to wyskakuje błąd zbyt wiele przekierowań a powinna być strona z listą aktywnych podstron.
Będę wdzięczny za kolejne podpowiedzi.

*

Offline zelkof

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Strona główna
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2011, 11:06:55 am »
Może ktoś wie dokładnie w których plikach znajdę  {$base_dir} i będę mógł edytować link strony głównej - bardzo by mi to pomogło w naprawieniu błędu.

*

Offline zelkof

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Strona główna
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2011, 11:33:32 pm »
Zgadzam się z Redaktorem forum ale nie całkowicie odnośnie zadawania pytań na forum i podejścia do forum. Uważam, że forum skupia zwolenników lub użytkowników w tym przypadku Prestashop. Forumowicze przyczyniają się do rozwoju i wspomagania użytkowników Prestashop. Od dobrej woli i wiedzy forumowicza zależy czy potrafi pomóc innemu użytkownikowi mniej obeznanemu w temacie w rozwiązaniu problemów.
Nie każdy musi być od razu programistą, żeby prowadzić sklep. Jeżeli ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać to dlaczego nie miałby dokładnie poprowadzić dopiero raczkującego w temacie. Może część osób faktycznie nie szuka samemu rozwiązań - nie zapozna się z częścią administracyjną sklepu i jego funkcjami ale nie wszyscy. Dzisiaj ja skorzystam z pomocy a jutro może będę mógł pomóc innemu forumowiczowi. Nie rozumiem komu zabieram czas, skoro szukam pomocy na forum i dlaczego od razu jestem kierowany do oferowanych płatnych usług. Cała sztuka polega na tym, że sam chciałbym uczyć się na błędach i szukać wskazówek i rozwiązań - jak ktoś nie ma ochoty i nie chce się zagłębiać w temat to korzysta z płatnych usług. Jeśli chodzi o mnie to bardzo długo szukałem rozwiązania mojego problemu i nadal szukam ale stanąłem w miejscu.  Będę wdzięczny za wskazówki i podpowiedzi.

Używam Prestashop 1.4.4.0, dotychczas nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie i może zadam je trochę z innej strony. Sprawa dotyczy sitemap i kolumny z zwartością Strony -Strona główna -Wysyłka -Regulamin- O nas. Chciałbym zmienić tytuł "Strony" na Informacje i zmienić link - Strona główna.
Dotychczas dowiedziałem się, że linki znajdują się w lokalizacji Prestashop/themes/sitemap.tpl. Jednak co bym  w tym pliku sitemap.tpl nie zrobił to nie wywołuje to żadnych zmian w wyświetlaniu sklepu.

*

Offline gosiaczek

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: Strona główna
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2011, 11:40:42 pm »
Spróbuj w Ustawieniach SEO Ustawienia adresów URL Przyjazne adresy URL zaznaczyć opcję Nie i oczywiście zapisać. Może pomoże ?

*

Offline JarekK

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
Odp: Strona główna
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2011, 09:52:29 am »
Chciałbym zmienić tytuł "Strony" na Informacje i zmienić link - Strona główna.

zmiana linku strona główna
http://prestashopforum.pl/index.php?topic=6716.0

*

Offline zelkof

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Strona główna
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2011, 05:45:21 pm »
Pomogło !!!!  :) :) :)
Chciałbym bardzo podziękować użytkownikowi JarekK, że wskazał mi rozwiązanie. Naprawdę bardzo długo szukałem rozwiązania bo łatwo się nie poddaję ale już powoli traciłem nadzieję. Jeszcze raz dziękuję za pomoc użytkownikowi JarekK i pozostałym osobom, którzy starali się mi pomóc.