wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Kupowanie produktu -Brak dostępnych dostawców

  • 8 Odpowiedzi
  • 5007 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lukassz

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Kupowanie produktu -Brak dostępnych dostawców
« dnia: Październik 08, 2011, 09:17:35 am »
Witajcie, mam problem z realizacją zamówienia. Kiedy chce kupić produkt dostaje informacje Brak dostępnych dostawców, którzy dostarczą na ten adres. Dostawce mam dodanego, ustawienia wysyłki też (waga,cena) nie wiem czy w tych ustawieniach można coś źle zrobić, ale nie mogę nic zamówić. Czy kod EAN13 albo UPC ma wpływ na to?


Pozdrawiam

*

Offline fan11

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Kupowanie produktu -Brak dostępnych dostawców
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2012, 12:15:30 pm »
Fajnie, że ktoś Ci odpowiedział, bo ja mam ten sam problem  :'(

*

Offline fan11

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Kupowanie produktu -Brak dostępnych dostawców
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:01:40 pm »
Dopiszę jeszcze info o konfiguracji:
Informacja o serwerze

Wersja Prestashop: 1.4.4.1

Informacja o serwerze home.pl: Linux #1 SMP Sat Dec 17 12:25:33 CET 2011 x86_64

Wersja oprogramowania serwera: IdeaWebServer/v0.70 (like Apache)

Wersja PHP: 5.2.17

Wersja MySQL: 5.5.17-log
Informacja o sklepie

Adres URL sklepu: http://www.programyantywirusowe.net.pl/

Nazwa szablonu graficznego: prestashop
Email

Metoda obsługi email: Poczta korzysta z funkcji PHP mail().

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Kupowanie produktu -Brak dostępnych dostawców
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:13:39 pm »
musisz mieć coś źle skonfigurowane w przesyłkach.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline fan11

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Kupowanie produktu -Brak dostępnych dostawców
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:16:11 pm »
Wiem że źle  :-\ , ale przewaliłem wszystko dwadzieścia razy i nie mam pojęcia co. Może ktoś z was się spotkał z takim problemem i wie jak temu zaradzić, albo jakieś sugestie oparte na doświadczeniu i przeczuciu, tak żeby to naprawić.

Wydaje się, że problem leży w określaniu mojej lokalizacji i określaniu lokalizacji wysyłki

-------EDIT---------------------------
Więc sprawa wygląda następująco:
mam dwa rodzaje produktów - elektroniczne wysyłane poprzez e-mail i BOX wersje pudełkowe wysyłane kurierem. Oczywiście zrobiłem wybór przewoźnika na podstawie zakresów wagowych i ESD ważą 0.001kg, a boxy ponad 0.3kg a granice obsługi przewożnikach ustawiłem na 0.2kg. W przewoźnikach dodałem nowego nazwanego jako E-MAIL i program nie chciał brać tego przewoźnika, więc zmodyfikowałem gotowego przewoźnika SKLEP ustawiłem identycznie jak był E-MAIl i przewoźnika SKLEP widzi.
Reasumując moje przydługie wyjaśnienie: Program nie uznawał utworzonego przeze mnie przewoźnika E-MAIL pomimo, że moglem go ustawić nawet jako domyślnego, mogłem ustawić mu cenę i wszystkie opcje, a na końcu nie chciał z niego korzystać, nawet jak ustawiłem opcje: Zachowanie/wynik poza zakresem na zastosuj najwyższe koszty.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 08:16:45 pm wysłana przez fan11 »

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kupowanie produktu -Brak dostępnych dostawców
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:16:24 pm »
no  ale "Brak dostępnych dostawców, którzy dostarczą na ten adres" oznacza, iż dla strefy w któej jest adres dostawy nie ma zdefiniowanego przewoźnika - nic wiecej nić mniej.

SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline fan11

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Kupowanie produktu -Brak dostępnych dostawców
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:28:20 pm »
no  ale "Brak dostępnych dostawców, którzy dostarczą na ten adres" oznacza, iż dla strefy w któej jest adres dostawy nie ma zdefiniowanego przewoźnika - nic wiecej nić mniej.

ja też tak myślałem i zrobiłem test, dobrze działająca płatność - ustawiłem kryteria wagowe w nieobsadzonym przedziale (tak żeby waga produktu nie pasowała do żadnego przewoźnika) i też wyświetlało ten komunikat, później zmieniłem, że przewoźnik ma być zależny od ceny oczywiście manipulując cenami uniemożliwiłem zakwalifikowanie przewoźnika i znowu ten błąd. Wygląda na to, że niemożność zrealizowania wysyłki niezależnie od powodu kończy się tym samym komunikatem.

Dodając przewoźnika e-mail wszystko ustawiłem identycznie jak już istniejącego przewoźnika kurier, jedyne co się różniło, to przedziały wagowe. Po wykorzystaniu istniejącego przewoźnika SKLEP poprawnie przydziela rodzaj wysyłki przy wkładaniu produktów do koszyka i poprawnie realizuje wysyłkę.

P.S. Pisząc "istniejącego przewoźnika" mam na myśli listę przewoźników będących po zainstalowaniu sklepu.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Kupowanie produktu -Brak dostępnych dostawców
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:46:47 pm »
a ESD  to jest produkt do pobrania? czy wysyłasz na emaila? - bo obawiam się,że nie zaznaczyłeś "ptaszka" Jest wolne - "Sklep" ma to ustawione domyślnie ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline fan11

  • Nowy
  • *
  • 13
  • 0
Odp: Kupowanie produktu -Brak dostępnych dostawców
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2012, 11:57:07 pm »
Chciałem żeby był do pobrania, ale plik waży 74MB i limit sklepu nie pozwala takich dużych plików ładować (chyba, że wiesz jak to zmienić) i sprzedaję jako normalny produkt wysyłane poprzez e-mail. W sumie to i tak muszę wysyłać licencje ręcznie, ponieważ nie mam ich na stanie, tylko zamawiam je jak klient kupi, część licencji jest imienna więc producent sprzeda mi ją na konkretnego klienta - niestety.

Oczywiście w ramach zabawy ze sklepem, zrobiłem jeden produkt pobieralny (z odpowiednio małym plikiem) i dla takiego produktu moduł wysyłki nie wyświetla się wcale, tylko od razu przechodzi do płatności.