wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Modyfikacja głównych tabów?

  • 1 Odpowiedzi
  • 742 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Vasquez21

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Modyfikacja głównych tabów?
« dnia: Październik 15, 2011, 05:40:30 pm »
Witam,

Przejrzałem kilkadziesiąt stron na forum, ale mimo wszystko nie znalazłem odpowiedzi.
Dopiero zaczynam swoją przygodę z PrestaShop, tak więc być może strasznie błądzę, ale chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość konfiguracji głównych tabów. Przykładowo mamy tab "Katalog" w którym jest np. wprowadzanie produktów. I dajmy na to chciałbym zmienić aby np. niektóre pola się tam nie wyświetlały. Czy jest w panelu administracyjnym gdzieś dostęp do tego? (wydaje mi się, że nie ale może nie mogę znaleźć). Czy być może powinienem bezpośrednio szukać po plikach *.tpl? (wydaje mi się, że to właśnie jest słuszne rozwiązanie).

Niezależnie od odpowiedzi na powyższe pytanie zastanawiam sie czy jest jakiś sposób na identyfikowanie elementów PrestShop, że np. mogę podejrzeć wygląd stronki i widzę, że ten blok nazywa się tak, a ten tak. Znalazłem co prawda opcję "Rozmieszczenie modułów" ale czy może jest jakieś "dokładniejsze" narzędzie do tego?

Dodatkowo w przykładzie powyżej gdzie trzeba by zmodyfikować np. szablon dodawania, czy jest jakoś możliwość sprawdzenia tego jakiego szablonu należy szukać, czy trzeba to robić na zasadzie przeglądania kodów poszczególnych szablonów?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i bardzo bym prosił o rozwianie wątpliwości.

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Modyfikacja głównych tabów?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2011, 10:42:49 am »
Tak, dokładnie. Musisz szukać w plikach *.php oraz powiązanych z nimi plikach *.tpl.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]