wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Absolutne początki - poszukuje poradników

  • 4 Odpowiedzi
  • 1702 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Miecho77

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Absolutne początki - poszukuje poradników
« dnia: Październik 16, 2011, 09:28:42 pm »
Witam

Sklep w wersji 1.4.4 pl zainstalowany na WAMP'ie, powoli powstaje baza produktów.

Co i jak dalej?
Szukam polsko-języcznych poradników tutoriali na każdy temat np jak przystosować gotowy layout z mojej strony internetowej (http://www.firma-krzak.pl) na sklep.
Nie mam na razie ambicji do jakiegoś zaawansowanego modyfikowania silnika, chciał bym na początek oprzeć cały sklep na gotowcach.
Brak kasy na firmę wdrażającą za to masa wolnego bo gdzieś do marca :D

Z Góry Dzięki za wszelką pomoc

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Absolutne początki - poszukuje poradników
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2011, 07:31:58 am »
nie spotkałem się z takim poradnikiem (jeśli byłby taki to myślę, że mógłby kosztować więcej niż wdrożenie sklepu). Najlepszym rozwiązaniem jest forum - jeśli się chce.

*

Offline Miecho77

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Absolutne początki - poszukuje poradników
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2011, 11:12:59 am »
Dobra będę szukał.

Poćwiczyłem trochę off-line ale efektami pracy nie można się z nikim podzielić.
Wczoraj założyłem sklep testowy na cba.pl

I juz mam pierwsze błędy których nie było na WAMP'ie

jak dodaje produkt "Supplier ajax error: parsererror: jest opcja "OK" i okienko zatrzymaj wykonywanie skryptów..., wciskam OK i wyskakuje "Manufacturer ajax error: parsererror"
Zrobiłem listę producentów ale w miejscu wyboru po rozwinięciu menu ich tam niema.

Druga sprawa - mam zdjęcia po kilka do 200kb, obojętnie czy *.jpg czy *.png wyskakuje "1 błąd
Format obrazu nie został rozpoznany, dozwolone formaty:. gif, jpg, png.."
Przykładowe pliki z szablonu PS się wyświetlają


*

Offline Miecho77

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Absolutne początki - poszukuje poradników
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2011, 11:03:54 am »
jeszcze coś dodam odnośnie błędów z grafiką, może mi ktoś coś pomoże

Nadal mam   nierozwiązane problemy
1° wstawiam zdjęcie dla produktu lub kategorii, PE-kolano-Ir.jpg mam już w kilku wersjach jpg, png, zmniejszałem.... i  nic

screen.jpg pozycja 1i2  oraz pliki z poprzedniego postu


2° problem z zakupem produktu/zmiana stanu, uaktualniłem stany, dopisałem 10szt jak klikam na "dodaj do koszyka" wyskakuje błąd  obojętnie czy to jest w kategorii produktów czy juz w szczegółach produktu, ale mimo wszystko po odświeżeniu towar jest w koszyku  screen.jpg pozcja 2i3

3° czy stan magazynowy powinien się zmniejszyć dopiero po zatwierdzeniu przez zamówienia do wysyłki? blad4.jpg



To największe problemy jakie mam, reszta jest chyba ok, zamówienia sa przyjmowane, przesyłki itp wszystko działa, tylko dopracować, rozbudować bazę no i własna szata graficzna;)

Dzięki za wszelka pomoc

*

Offline gumibear

  • Użytkownik
  • **
  • 26
  • 0
Odp: Absolutne początki - poszukuje poradników
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2011, 01:23:53 pm »
Z obrazkami to jest tak że dłuższy bok nie może przekroczyć rozmiaru 1000px.
Poza tym sprawdź, czy przypadkiem nie masz ręcznie zmienionego rozszerzenia np. jpg zamiast gif. IrfanView potrafi takie rzeczy korygować.