wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Gdzie zlokalizowane są produkty prestashop 1.4.4.1 ?

  • 6 Odpowiedzi
  • 5901 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline KSEIKO

  • KKP-GEZLER sklep informatyczny
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 51
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • KKP-GEZLER Pomoc dla Twojej Firmy
Gdzie zlokalizowane są produkty prestashop 1.4.4.1 ?
« dnia: Październik 21, 2011, 11:47:56 pm »
Hey

Chcialbym dowiedziec sie bardzo przydatnej i potrzebnej mi informacji
- czy ktos wie gdzie sa zapisywane, tuz po wprowadzeniu z panelu admina produkty
tzn chodzi mi o to gdzie w strukturze na FTP (katalogi&pliki) sa zapisywane produkty.

Oraz czy istnieje "wyzerowanie" numeracji dla pola ID_product?
w SQL nie da sie tego zrobic - po przez usuniecie, liczylem ze numeracja sie rowniez zacznie od poczatku a tu niespodzianka... jest kontynuowana on poprzedniej liczby  ???

Dzieks
KKP-GEZLER - Usługi dla firm i nie tylko...
www.KKP-GEZLER SKLEP IT - sprzedaż produktów informatycznych i komputerów. Hurt / Detal
Zapraszamy!

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Gdzie zlokalizowane są produkty prestashop 1.4.4.1 ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2011, 07:45:33 am »
1. Produkty zapisywane są w bazie danych a nie na serwerze.
2. http://prestashopforum.pl/index.php?topic=381.0

Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie zlokalizowane są produkty prestashop 1.4.4.1 ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2011, 10:48:08 am »
na pytanie 1 masz juz odpowiedz
na pytanie 2 masz dwie drogi
1. wykonanie zapytania
TRUNCATE TABLE `ps_product`
spowoduje usuniecie wszystkich zapisow i powrot do ustawien startowych tabeli (wyzerowanie wszystkich wewnetrznych licznikow), czyli numeracja ropocznie sie od 1 dla kolumn z auto_increment.

2. jesli usunales recznie wszystkie rekordy z tabeli to mozesz jeszcze raz wykonac powyzsze zapytanie sql (nic nie zaszkodzi ) lub wykonac zapytanie ustalajace nowa wartosc poczatkowa licznika auto_incerment
ALTER TABLE `ps_product` AUTO_INCREMENT = 0
czyli ustawilismy nowa wartosc startowa licznika na 0 i nastepna wartoscia bedzie 1

jesli chodzi o nazewnictwo tabel w bazie
ps_product - sklada sie z dwoch czlonow
czlon ps_ - to przedrostek nazwy tabeli, ustawiany podczas instalacji prestashop - tak jest domyslnie
mozesz ta watrosc podczas instalacji dowolnie zmieniac.
ja u siebie ja zeruje, czyli usuwam nazwe przedrostka podczas instalacji i mam w bazie tabele
product a nie ps_product - ulatwia mi to wyszukiwanie tabel,
jesli ktos w swojej poradzie bedzie sie odnosil do tabeli product to czy to bedzie ps_product, product, czy ..........product, porada dotyczy tej samej tabeli, zmieniac ci sie bedzie tylko przedrostek.
przedrostek jest staly dla wszystkich tabel prestashop w obrebie danej instalacji w bazie danych.

czasami moze sie zdazyc, ze jakis modul, lub dodatek bedzie instalowal swoje tabele i utworzy tabele bez przedrostka, jesli modul dziala to tak nalezy pozostawic.
nie jest to blad.

Przedrostek zostal po to wprowadzony aby umozliwic instalacje kilku sklepow na tej samej bazie danych. Kazdy sklep ma inny przedrostek, wiec nie ma mozliwosci aby tabele sie nadpisywaly.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2011, 11:45:53 am wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline KSEIKO

  • KKP-GEZLER sklep informatyczny
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 51
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • KKP-GEZLER Pomoc dla Twojej Firmy
Odp: Gdzie zlokalizowane są produkty prestashop 1.4.4.1 ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2011, 11:25:54 pm »
No no - w koncu bogato napisane :) Dziekuje wielkie za cenne informacje.

Zakladam ze po wykonaniu polecenia TRUNCATE TABLE `ps_product` - istniejace produkty przestana istniec (byc widoczne w systemie sklepu), co z tym idzie rodzi sie pytanie - czy informacje o produktach rowniez sie usuna czy pozostana gdzies w bazie. Rowniez miniaturki produktow - bedzie koniecznosc recznego ich usuwania czy po przez panel admina generowanie miniatur...?

Na prawde prosi sie tu o wyszukiwarke na tym forum bo nic nie idzie znalezc lecac strona po stronie... :/
KKP-GEZLER - Usługi dla firm i nie tylko...
www.KKP-GEZLER SKLEP IT - sprzedaż produktów informatycznych i komputerów. Hurt / Detal
Zapraszamy!

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie zlokalizowane są produkty prestashop 1.4.4.1 ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2011, 11:37:41 pm »
You Welcome.
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie zlokalizowane są produkty prestashop 1.4.4.1 ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2011, 11:50:00 pm »
Reszta danych jak obrazki, powiazania z cechami itd. znajduja sie w innych tabelach wiec nie sugeruj sie ze wszystko ci sie wyzeruje
na ten temat mozna napisac elaborat wiec pomine go milczeniem
sprawa jest taka
ze nadrzedna tabela jest wlasnie product
wiec jak z reki zaczniesz wpisywac to jestes w wstanie nadpisac dane podczas edycji kazdego artykulu, lub usunac to co nie potrzeba, jak rowniez nadpisac dane
fizycznie z dysku nie gina zalaczone pliki. obrazek to takze plik
w bazie danych znajduje sie wlasciwie tylko referencja do pliku, z poziomu presty nie sa one usuwane podczas kasowania, wiec katalog /img moze ci sie niebezpiecznie rozrosnac w pewnym momencie
nie jest to blad, poniewaz nawet Microsoft SQL Server z wlaczona opcja FILESTREAM tego nie robi.
Niestety ale od czasu do czasu trzeba troszke czasu poswiecic na MAITENANCE systemu, lub zlecic firmie zewnetrznej.

Tak na marginesie
jesli ktos sie nie czuje na silach, nie ma wiedzy, czasu to lepiej zlecic to komus kto zajmuje sie presta zawodowo.
Wiadomo, ze nie bedzie pracowal za darmo, ale z biznesowego punktu i po kalkulacji kosztow i tak to sie mocno oplaca.
Na tym wyroslo przeciez Magento.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 12:24:08 am wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline KSEIKO

  • KKP-GEZLER sklep informatyczny
  • Stały użytkownik
  • ***
  • 51
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • KKP-GEZLER Pomoc dla Twojej Firmy
Odp: Gdzie zlokalizowane są produkty prestashop 1.4.4.1 ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:41:52 pm »
Mario

Widzę że się znasz na żeczy w sprawie presty. Może będziesz uprzejmy i miał czas by napisać osobny topic poświęcony "optymalizacji" prestashop - chodzi o taki ogólny tutorial dla osób średniozaawansowanych by mogły sobie same podstawy robić.

Widzisz wspomniałeś o tym że z adminki presty nie są czyszczone img - nigdzie o tym nic nie jest napisane a sprawdziłem i masz racje bo są tam obrazy, które dawno temu usunąłem. Dla tego ocaliłbyś niejednemu sklep i czas - pisząc ten krótki tutek o tym na co należy zwracać uwagę po pewnym czasie funkcjonowania presty - gdzie i co czyści się automatycznie a co trzeba ręcznie.

Również jak byś mógł wspomnieć o bazie danych - tu widzę problem związany z ID - MySQL kontynułuje numeracje od ostatniej - bez względu na rzeczywistą ilość wpisów w bazie, krótko mówiąc sam się zapełnia bitami z pola ID.
Ale to przykład jest tylko bo są inne problematyczne funkcje, które również po jakimś czasie wymagają wyczyszczenia.
Ja bym to już nawet teraz pisał lecz niestety nie znam się na php, bazach danych - jedynie tak orientacyjnie wiem co i jak powinno być a w presta jestem jak by to powiedzieć "noob" XD,
dla tego zachęcam Ciebie do napisania czegoś takiego na tym forum - jak byś mógł później wysłać na PW linka do tego artykułu to będę wdzięczny, jak również wiele innych osób.
KKP-GEZLER - Usługi dla firm i nie tylko...
www.KKP-GEZLER SKLEP IT - sprzedaż produktów informatycznych i komputerów. Hurt / Detal
Zapraszamy!