wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Jak skategoryzować produkt?

  • 0 Odpowiedzi
  • 1206 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jacol12345

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Jak skategoryzować produkt?
« dnia: Październik 28, 2011, 05:38:22 pm »
Witam

Mam następujący problem: mam produkty, z których każdy wykonany może być z jednego lub większej ilości materiałów, np. drewno z metalem, szkło z metalem itp. Dodatkowo określone są innymi parametrami typu kolor, kształt, które to parametry również mogą występować w większej ilości niż jeden na raz (np. niebiesko-czerwony).
Chcę, aby:
1) Po wpisaniu w domyślne pole wyszukiwania sklepu "metal" otrzymać listę wszystkich produktów, które mają metal jako materiał.
2) Potrzebuję filtra, który pozwoli wybrać z listy dostępnych kolorów/materiałów/innych parametrów pewną konfigurację przedmiotu i wyświetlić wszystkie spełniające te warunki (czyli np. niebieskie i metalowe, ale mogą też być niebiesko-czerwone i metalowo-drewniane).

Myślałem nad dwoma rozwiązaniami:
1) Stworzyć w Cechy kilka pól np. "material1" "material2" i uzupełniać je w zależności ile jest cech ma dany produkt.
2) Stworzyć jedną Cechę "Materiał" i wpisywać parametry oddzielone przecinkiem.
3) Stworzyć wiele kategorii (kolory, materiały) i przyznawać produkt do wielu kategorii (??).

Dziękuję z góry za odpowiedź.
Nie oczekuje gotowego elaboratu, proszę o kilka wskazówek, ew. gdzie mogę znaleźć jakieś info na ten temat (link).