wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Formatowanie danych z pliku csv (opis produktu) nowa linia, pogrubienie

  • 6 Odpowiedzi
  • 2746 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zyga435

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Witam chciałbym się poradzić w jaki sposób to wykonać.

Więc tak mam kilka kolumn z właściwościami produktów. Połączyłem je funkcją złącz produkty i mam dane w jednym ciągu. Ale nie wiem jak zrobić aby po dokonaniu importu była nowa linia i nie który tekst pogrubiony.

Uzyskać chciałbym coś takiego : (pogrubienie parametrów oraz rozdzielenie na nowe linie jak to dokonać ) ?
Moc: 1W
Strumień świetlny: 100lm/6000K
Kąt świecenia: szerokokątny: szerokokątny

Obecnie mam coś takiego :  Kąt świecenia: szerokokątnyMoc: 1W  Strumień świetlny: 100lm/6000K Kąt świecenia: szerokokątny



*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Formatowanie danych z pliku csv (opis produktu) nowa linia, pogrubienie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 02, 2011, 01:21:53 pm »
nie jestem pewien czy  ale spróbować możesz ;)
np Moc:
;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline zyga435

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Formatowanie danych z pliku csv (opis produktu) nowa linia, pogrubienie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 02, 2011, 02:20:28 pm »
nie jestem pewien czy  ale spróbować możesz ;)
np Moc:
;)

Nie to nie działa.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Formatowanie danych z pliku csv (opis produktu) nowa linia, pogrubienie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2011, 04:35:48 pm »
w ten sposób nie da się wstawić znaczników html  ;) no ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz
Możesz to na kilka sposobów zrobić - najlepiej odpowiednio to ostylować w  templetce ale tu pewnie wystąpi ten problem, że masz wszystko w ciągu ;) - ewentualnie można się pobawić  skryptem importującym ale znowu nie wiem czy  tabela i pole w tabeli do którego zapisujesz dane pozwala na zapis znaczników html ;) itd itp
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline zyga435

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: Formatowanie danych z pliku csv (opis produktu) nowa linia, pogrubienie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2011, 09:16:44 pm »
Do pogrubienia użyłem znaków html <strong>, natomiast do stworzenia nowej lini </br >. I jest wszystko ok. :) Jest jak oczekiwałem.

Tylko pojawił się problem jak zapisywać pliki csv w Excelu z kodowanie UTF-8 aby był znak Ø po zapisie zmieniają się na znaki zapytania jak otworzę w notatniku no i źle się importuje.

*

Offline madaja

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Formatowanie danych z pliku csv (opis produktu) nowa linia, pogrubienie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2011, 07:01:13 pm »
a czy ktos mógłby pomóc mega początkującej osobie i podesłać plik csv ale moglby powiedzieć jak go zrobic? chciałabym wprowadzić produkty masowo. Jest to sklep kosmetyczny wiec naprawde w diabły jest tego.
Potrzebuje mieć:
kod produktu, zdjęcia,  nazwa produktu, opis produktu, waga, kolory ( o ile są), cena produktu, kategoria1, kategoria2, kategoria3, kategoria4, Podatek Vat, włączone lub nie zapisane za pomocą 0 lub1

moze ktos takiego cos zrobic ewentualnie powiedziec jak to zrobic zeby po wczytaniu wszystko się zaimportowało?

Wiem ze jestem mega początkująca i ubolewam nad tym ale naprawde nie mam pojecia jak to zrobic, prosze o nie wysmiewanie moich braków :(

*

Offline madaja

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Formatowanie danych z pliku csv (opis produktu) nowa linia, pogrubienie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2011, 07:05:26 pm »


aha i zeby to było w exelu a zeby można było zapisac jako csv do pliku tekstowego. tak miałam w os comersie zrobione przez kogos (wpisywalam w exelu a pozniej mienialam kodowanie programem i zapisywalam do notatnika) ale ten plik z os comerce nie dziala pod presta :(