wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Aktualizacja- czy nic się nie posypie? :)

  • 3 Odpowiedzi
  • 1357 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Canducus

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Aktualizacja- czy nic się nie posypie? :)
« dnia: Grudzień 06, 2011, 06:04:32 pm »
Witam, obecnie pewien sklep stoi na wersji 1.3.1.1 i chciałbym go zaktualizować, przede wszystkim ponieważ mam drobne kłopoty z modułami, przeczytałem że w wersji 1.4 takowe nie występują.

W Panelu admina, na stronie głównej jest opcja:

"DOSTĘPNA NOWA WERSJA PrestaShop !!! : Pobieranie 1.4.6.2 final !"

Pytanie czy jak skorzystam  tej opcji to czy mi się wszystko nie posypię, tego się najbardziej boję, tym bardziej że sklep nie jest mój.

Sklep stoi na standardowej skórce z drobnymi modyfikacjami.

Z góry dzięki za odpowiedź.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Aktualizacja- czy nic się nie posypie? :)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2011, 08:59:21 pm »
"DOSTĘPNA NOWA WERSJA PrestaShop !!! : Pobieranie 1.4.6.2 final !" - to pozwoli Ci ściągnąć archiwum z najnowszą wersją presty - a aktualizację możesz przeprowadzić "ręcznie"

Wbudowana funkcja upgrade np w wer.1.4 pozwala na automatyczne zaktualizowanie posiadanej wersji - ale działa to w zakresie danej "rodziny" czyli np upgrade z 1.4.4.1 na 1.4.6.2

Aktualizując 1.3 do 1.4 musisz się liczyć z tym, że :
- przestaną ci działać "nie standardowe" moduły (w większości przypadków)
- templetka - aby w pełni wykorzystać "nowości" musi być zgodna ze smartami 3 i ps 1.4

Oczywiści eprzed przystąpieniem do aktualizacji musisz zrobić kopię bezpieczeństwa bazy i plików - a by w razie czego można było przywrócić sklep do "produkcji" ;)



SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Canducus

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Aktualizacja- czy nic się nie posypie? :)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2011, 01:13:30 pm »
Rozumiem.

Jak wygląda tworzenie kopii zapasowej strony?

Czy wystarczy że skopiuję wszystkie pliki strony przez klienta ftp, natomiast bazę danych po prostu ściągnę na dysk przez Direct Admina?

I jeszcze jedno pytanko: Jak już np ściągam te pliki klientem FTP, to może ich być kilka tysięcy, a hostingi różnie chodzą, czasem się może zdarzyć że coś się nie dokopiuje, czy jest jakiś inny sposób robienia kopii zapasowej strony?

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Aktualizacja- czy nic się nie posypie? :)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2011, 02:35:01 pm »
to zależy od twojego  hostingu - cześć umożliwia ręczny backup plików a część nie - musisz u siebie sprawdzić ;)

ale nie przejmuj się ja mam średnio problemy przy 2 aktualizacjach na 10 ;) tak, że plus minus masz 20% szans że coś się posypie ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA