wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Prestashop czy warto?

  • 4 Odpowiedzi
  • 3155 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ksz4321

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Prestashop czy warto?
« dnia: Grudzień 13, 2011, 06:01:48 pm »
Witam!

Jako, że jestem bardzo zainteresowany zleceniem firmie(osobie) postawienia od podstaw sklepu Prestashop mam związane z tym pytanie.

Widziałem ludzi ogłaszających się na forum oraz przedstawiających swoje portfolio.

I tutaj zaczyna się problem. Znaczna część pokazanych tutaj wdrożeń po prostu nie działa! Strony nie istnieją, a jak już istnieją to w stopce widnieje np KQS Store, lub CStore itd. Czyli wpierw sklep działał na Preście, a potem zleceniodawca i tak zrezygnował z Presty. Od razu mówię, że nie są to pojedyncze przypadki.

Czy osoby ogłaszające się tutaj na forum jako realizatorzy sklepów pod Presta kontaktowali się ze swoimi zleceniodawcami dlaczego Ci zrezygnowali z Prestashop?

Jako, że jestem amatorem taka informacja jest dla mnie ważna. Po prostu nie znalazłem na forum odpowiedzi na moje pytanie, a swoje pieniądze chciałbym zainwestować w coś co naprawdę jest dobre i nie trzeba będzie po paru miesiącach uciekać do innych rozwiązań.


Pozdrawiam

PS. Nie wiem czy dobry dział wybrałem na pytanie. Jeżeli nie to przepraszam

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Prestashop czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2011, 05:29:00 pm »
i nikt się nie odważył?

zacznijmy od tego że presta to darmowy silnik !!! pozostałe płatne
czym się oprócz ceny różnią ? - a tym, że kupując komercyjny sklep możesz liczyć na to, że ktoś ci w razie problemów pomoże - większość z komercyjnych silników ma jakie takie wsparcie techniczne i jaką taka "instrukcję obsługi" - presta? nie ma wsparcia technicznego , nie ma dobrej "polskiej instrukcji obsługi"
Jeżeli masz jakieś umiejętności aby samemu sobie poradzić z jakimiś problemami lub masz na tyle czasu aby biegać po forach i pytać o to jak coś zrobić albo jak usunąć błąd to ok, ale dla osób, które nie mają pojęcia o php,css czy smartach  ani czasu na szukaniu w internecie informacji  i bieganiu po forach takie rozwiązanie nie jest najlepsze ;) - ale jest też druga strona medalu - zawsze możesz poprosić o pomoc osobę/firmę która na preście się zna - ale to już nie jest darmowe rozwiązanie ;)

Często to wygląda tak - ktoś wpada na pomysł - a otworzę sobie sklep internetowy i trafia na prestę.
No ale po co wydawać 2k na sklep jak ktoś za 300-500 go zrobi i hop na allegro albo daje zlecenie na ZNP i ktoś mu zrobi ten sklep za te 400 - lepiej lub gorzej ale jednak.
I potem zonk bo coś się zaczyna dziać, jakieś błędy, cos trzeba poprawić lub zmienić lub dodać - więc co do osoby, która mu sklep zrobiła a ten go spławia bo (dość często o preście nie ma dużego pojęcia) - więc co pozostaje szukanie pomocy po forach itd itp

Sklep jest narzędziem do zarabiania !!! i ma generować zyski !!!

Pytasz
"realizatorzy sklepów pod Presta kontaktowali się ze swoimi zleceniodawcami dlaczego Ci zrezygnowali z Prestashop?"

jasne - 3 z naszych klientów zrezygnowało z presty z prozaicznej przyczyny - zlikwidowali firmy ;)

w jednym przypadku klient zrezygnował z presty na rzecz komercyjnego rozwiązania po czym po 3 miesiącach wrócił do presty ;)

Pytasz czy inwestycja w prestę jest dobrą inwestycją? - jasne - potwierdza to ponad 100 tys działających produkcyjnie sklepów na całym świecie.
ale...
Jeżeli chcesz mieć "prawdziwy" sklep na preście to niestety nie będzie on kosztował 500 ;)
I niestety nie każdy ci go zrobi ;) - tak naprawdę nie liczy się to ile będzie cie kosztował sklep na starcie tylko ile będzie Cie kosztował sklep w całym okresie działania - bo po starcie okaże się, ze pojawiają się błędy, że jednak trzeba to albo tamto poprawić itd a potem rozwijać sklep - i musisz mieć pewność, że ktoś ci w tym pomoże albo wyręczy i zrobi to dobrze.
Zabawne jest to jak ludzie (sorki za określenie) ale bezmyślnie instalują jak leci moduły na produkcyjnych sklepach nie zastanawiając się nawet co to jest za moduł, jak on jest napisany i jak on wpłynie na działanie sklepu.....a potem problem bo coś w sklepie przestaje działać ;)

Reasumując ;)  Inwestycja w prestę jak każda inwestycja musi być zrobiona z głową ;) i jeżeli chcesz się zając prowadzeniem biznesu a nie ciągłym zajmowaniem się problemami ze sklepem to niestety ale musisz powierzyć zadanie wykonania sklepu odpowiedniej osobie/firmie i zadbać o to aby mieć w nich odpowiednie wsparcie techniczne ;) - a swoją drogą to tak naprawdę w komercyjnych rozwiązaniach jest podobnie ;) z tym, że w preście masz dużo...... darmowych modułów za które w komercyjnych sklepach trzeba słono płacić ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Sokon

  • Tubylec
  • ****
  • 179
  • 0
    • Moduły Prestashop
Odp: Prestashop czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2011, 07:55:06 pm »
 ;D   
I po raz kolejny zgadzam się 101% z Sower'em...
Szkoda tylko, że niestety na 100 osób chętnych na założenie sklepu tylko 1 zdaje sobie w pełni sprawę z tego co Sower powiedział...
Prestashop - darmowy, instalacja, szablon - najchętniej też za darmo, a jeśli zapłacić to najlepiej 30zł (już znalazłem takie ogłoszenia !!), moduły - no oczywiście, że za darmo (jak można płacić za moduł skoro oprogramowanie jest za darmo...) a potem jest narzekanie, że Prestashop jest do niczego i przesiadanie się na komercyjne skrypty.
A gdyby od początku zainwestować i zlecić PROFESJONALNĄ instalację, konfigurację oraz dopisanie ewentualnych modułów wg potrzeb - okazało by się, że Prestashop wcale by nie wyszedł drożej niż komercyjne skrypty.
Przerobiłem już parę skryptów do e-handlu i osobiście uważam, że dobrze skonfigurowany Prestashop na odpowiednim serwerze to jeden z najlepiej działających skryptów.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Prestashop czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2011, 09:16:28 pm »
Mała poprawka - Presta NIE JEST DARMOWA w/g definicji prawnej  - jest oparta na licencji Open Software License w wersji 3.0
więcej tu-> http://en.wikipedia.org/wiki/Open_Software_License
To tak  gwoli wyjaśnienia tej "darmowości" presty ;) i oczekiwań, że wszystkie problemy z prestą ktoś komuś za free rozwiąże ;)

SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline ksz4321

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Prestashop czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2011, 02:42:39 am »
Witam,

Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

Cały czas coraz bardziej przekonuje się do Presty. Zainstalowałem sklep na localhoście, trochę się pobawiłem opcjami, popatrzyłem na kod, pozmieniałem to i tamto w wyglądzie i sądzę, że to będzie dobry wybór.

Ja również uważam, że lepiej powierzyć realizację stworzenia sklepu profesjonalistom i takie coś nie będzie kosztowało 500 zł a znacznie więcej.

Pozdrawiam