wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Użycie bazy danych z innego sklepu

  • 8 Odpowiedzi
  • 2822 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline creatura

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Użycie bazy danych z innego sklepu
« dnia: Grudzień 21, 2011, 11:38:52 am »
Witam,

Szukam pomysłu jak użyć bazy danych z innego sklepu (oczywiście dostęp i pełne prawa do niego posiadam).

Mianowicie.
Sklep o nazwie AA posiada 500 produktów i są one stale aktualizowane.

Jak zrobić aby sklep BB (na innym serwerze) pobierał z bazy danych od sklepu AA wszystkie pordukty, ale cała reszta typu zamówienia, konta klientów, adresy, layout (to to już poza bazą), były unikalne dla danego sklepu?

Czyli produkty z AA automatycznie pojawiają się w BB cała reszta jest unikalna dla obu sklepów.

Ktoś wie? Pomoże?

dzięki,
karol

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Użycie bazy danych z innego sklepu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2011, 12:06:24 pm »
najprosciej to replikacja wybranych tabel mysql, ale tego nie zrobisz sam tylko hosting, chyba ze masz dedyki.
druga opcja - napisac skrypcik synchronizacyjny, podpiac pod crona./moze byc w formie modulow/
trzecia - przerobic klase mysql, aby wg warunkow laczyla sie z dwoma bazami danych.
czwarta - backup wybranych tabel, odtworzenie aktualizacyjne na drugim,
piata - przerobienie klas, aby wybrane dane pobierac nie z bazy tylko przez webService - najdrozsze i najtrudniejsze rozwiazanie.
itp, itd.


sposobow jest masa, wszystko zalezy od uwarunkowan, dostepnych technologii, ograniczen.

idealem byloby - aby te dwa sklepy byly na tej samej bazie (inne prefixy), wtedy napisac 3 trigery (insert, update, delete) na tabele i po sprawie - wykonujesz tylko modyfikacje na bazie danych, skryptow sklepu nie ruszasz
innym rozwiazaniem jest wykonanie widokow z nazwami tabel drugiego sklepu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2011, 01:03:12 pm wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Użycie bazy danych z innego sklepu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2011, 12:33:02 pm »
a nie prościej wystawić w jednym np xml a w 2 go wczytywać? i na obydwóch ustawić jakiś cron aby w jednym generował a w 2 wczytywał?
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Użycie bazy danych z innego sklepu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2011, 01:06:02 pm »
patrz opcja 2

pozostaje jeszcze sprawa zdjec
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline creatura

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Użycie bazy danych z innego sklepu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2011, 01:20:33 pm »
Właśnie opcja trzy wydaję mi się chyba taka którą może jeszcze byłbym w stanie opanować...

Tylko teraz tak, czy rozsądne jest trzymanie dwóch zupełnie oddzielnych baz danych na różnych serwerach, czy lepiej stworzyć tabele w obrębie już istniejących z nowymi przedrostkami i odwoływać się do tych "oryginalnych" które odpowiadają za produkty. Czy nie będzie to powodowało jakichś konfliktów przy zamówieniach, czy obsłudze sklepu?
Żeby było weselej to produkty będą miały cechy dodatkowe (kolor, opcje, itp.)

robił ktoś z Was już coś podobnego i czy to działa?


*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Użycie bazy danych z innego sklepu
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2011, 01:33:55 pm »
zaraz zaraz
okresl sie dokladnie, jakie sa twoje wymagania i czy np. mozesz zainstalowac sklepy na tej samej bazie tylko z innymi prefixami, czy wszystkie dane produktow lacznie z cechami, cenami, opisami zdjeciami beda takie same ?
bo jesli bedziesz chcial cos zmieniac to niestety ale pozostanie ci tylko synchronizacja danych, trzeba napisac odpowiednie skrypty.

czy oba te sklepy sa twoje i mozesz je postawic na tym samym koncie na hostingu?
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline creatura

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Użycie bazy danych z innego sklepu
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2011, 02:07:41 pm »
Wygląda to tak że jest sklep mojego kolegi (na jego hostingu i domenie).

Ja chciałbym ten sam sklep z innym layoutem uruchomić u siebie na innej domenie i innym serwerze.
Dopuszczam myśl podpięcia się do bazy danych kolegi.

Produkty, opisy, zdjęcia będą te same. Byłoby rewelacyjnie gdybym mógł niezależnie edytować ceny, ale to może jeszcze pokomplikować temat - więc tu się opanuję.

Wstępnie myślałem o przerzucenie presty do siebie (razem z bazą danych) i wyedytowanie szablonu.
No i tak pewnie by to zadziałało na zasadzie zwykłej kopii bezpieczeństwa.

Ale, ale... jeżeli kolega doda 50 nowych produktów to ja muszę znowu updejtować tabelki, a co gorsza to nie wszystkie tylko te które są do produktów, bo przecież bazy przerzucić już mógł nie będę.

No i to chyba tyle... co gorsza to im dłużej o tym myślę tym wydaję mi się to bardziej zagmatwane....

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Użycie bazy danych z innego sklepu
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2011, 02:39:38 pm »
w tym wypadku odpada podlaczenie sie do bazy kolegi - powod prozaiczny - wydajnosc
pozostaje synchronizacja
jeden modul u kolegi, ktory zrzuci ci tabele do xml-a lub jsona, drugi u ciebie, ktory pobierze dane, i wrzuci do bazy - oczywiscie wg algorytmu.
pozostaje jeszcze sprawa zdjec. ale to inna bajka.
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline creatura

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: Użycie bazy danych z innego sklepu
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2011, 04:57:24 pm »
O kurcze... przyznam że przez to wszystko nie pomyślałem o zdjęciach... cały czas w głowie miałem bazę...

nic dziękuję za pomoc... jak mi się uda to jakoś rozwiazać to się pochwale...