wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

...plus vat

  • 10 Odpowiedzi
  • 5997 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline yeyo

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
...plus vat
« dnia: Maj 19, 2008, 11:49:39 am »
Cześć.
Nie wiem, przypuszczalnie słabo szukam, ale nie mogę znaleźć sposobu, aby zmienic sposób wyswietlania ceny z "XXX plus vat" na "XXX brutto". Czy to zamierzone działanie, czy tez bug?
Pozdrawiam
Andrzej

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,286
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: ...plus vat
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2008, 04:41:19 pm »
raczej sposób konfiguracji konkretnego pliku językowego można zmienić na brutto chociaż moim zdaniem taka wersja jest bezpieczniejsza dla właściciela sklepu.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline yeyo

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: ...plus vat
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2008, 05:23:21 pm »
Zależy, czy wierzymy w bystrość kupującego i jego zdolności matematyczne, ponieważ jeśli nie jest płatnikiem vat, musi sobie sam obliczać cenę. XXX plus vat logicznie jest dobrze przestawione, bo i cena jest netto. Chodzi o to, żeby wyświetlać brutto dla mniej bystrych, z ewentualną adnotacją w nawiasie (z vat) :)

*

Offline McMartin

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: ...plus vat
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2008, 02:12:03 pm »
Przyłączam się do problemu.
Użytkownik tej strony ma to dobrze zrobione tzn ma całą cenę z vat.

http://www.dowcipnie.com/index.php

Spytałem się go o instrukcje jednak u mnie to nie działa. Odpisał mi tak:
Jest błąd w tym programie. Mi też wyświetlało "plus vat". W zakądce
"preferences" - product settings musisz zaznaczyć "nie" przy "wyświetlaj
cenę netto na stronie produktu" Przy czym jak towarujesz musiz pamietać żeby
dobrze obliczyć i wpisać cenę brutto!
Pozdrawiam
Bartas

Czy ktoś rozwiązał ten problem ?

*

Offline McMartin

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 0
Odp: ...plus vat
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2008, 03:31:43 pm »
Nie wiem jak edytować poprzedni post więc pisze tutaj.

Problem po części rozwiązany, trzeba zrobić tak jak napisał ten użytkownik, jednak trzeba jeszcze podmienić w polskim tłumaczeniu "bez vat" na "z vat" i podawać cenę brutto podczas wystawiana przedmiotu. Jak na razie innego rozwiązania nie znalazłem.

*

Offline Lesiu

  • Użytkownik
  • **
  • 20
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.lesiu.eu
Odp: ...plus vat
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2008, 05:57:45 pm »
To tylko i wylaczenie wina kiepskiego tlumaczenia. Ja pobralem tlumaczenie, gdzie 'inc. tax' czyli 'included tax' przetlumaczono 'plus vat' zamiat 'z vat'. Dodatkowo w tlumaczeniu panelu zamiat 'żaden' jest slowo 'rzaden'. Radze wiec dokladnie przejrzec plik z tlumaczeniem zanim sie uruchomi sklep i udostepni go internautom.
Domowe oraz przemysłowe filtry do wody a także inne urządzenia wspomagające uzdatnianie wody. A co wiesz o PrestaShop?

*

Offline espabazar

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: ...plus vat
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 24, 2009, 09:34:32 am »
To tylko i wylaczenie wina kiepskiego tlumaczenia. Ja pobralem tlumaczenie, gdzie 'inc. tax' czyli 'included tax' przetlumaczono 'plus vat' zamiat 'z vat'. Dodatkowo w tlumaczeniu panelu zamiat 'żaden' jest slowo 'rzaden'. Radze wiec dokladnie przejrzec plik z tlumaczeniem zanim sie uruchomi sklep i udostepni go internautom.

Mam podobny problem, ale z tego wynika, ze podatek trzeba obliczyc "na piechote" a nastepnie wpisac juz gotowa cene brutto. Troche czasochlonne, o wiele latwiej i szybciej byloby gdyby funkcja naliczania podatku dzialala poprawnie.

*

Offline jlenz

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Odp: ...plus vat
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2009, 02:21:40 pm »
Mam podobny problem, ale z tego wynika, ze podatek trzeba obliczyc "na piechote" a nastepnie wpisac juz gotowa cene brutto. Troche czasochlonne, o wiele latwiej i szybciej byloby gdyby funkcja naliczania podatku dzialala poprawnie.
Przy wprowadzaniu produktu można wpisać cenę netto sprzedaży lub cenę sprzedaży z podatkiem w odpowiednie pola. Presta jest tak sprytna że sama sobie obliczy vat i drugą cenę. Wcale nie trzeba liczyć ręcznie.
Przynajmniej u mnie działa to poprawnie. Polska wersja Beta89


*

Offline OGr

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: ...plus vat
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2009, 12:59:07 pm »
Panowie jak w końcu zamienić ten "tax incl." na coś polskiego ? Wersja 1.2.2.

http://www.punkt-z-soczewkami.pl/product.php?id_product=10

*

Offline zefir

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 59
  • 0
Odp: ...plus vat
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2009, 01:12:37 pm »
Musisz przejrzeć wszystkie tłumaczenie w Admin->Narzędzia->Tłumaczenia - (lub pobrać aktualne z SVNa), pliki/katalogi PL

*

Offline OGr

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: ...plus vat
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2009, 01:30:20 pm »
O widzisz, nawet nie wiedziałem że tam po najechaniu na flagę są takie możliwości :) Dzięki kolego :)