wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

cena przy produkcie

  • 6 Odpowiedzi
  • 2042 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline arco

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
cena przy produkcie
« dnia: Styczeń 17, 2012, 04:33:30 pm »
Witam!

Mam problem w ustawieniem ceny przy miniaturze produktu, cena produktu wyświetla się dopiero po wejściu w produkt, strona była robiona przez firmę, w firmie powiedzieli, że nie ma takiej możliwości. strona www.arco-meble.pl . Proszę o pomoc p.s. proszę o opinie na temat strony

pozdrawiam

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: cena przy produkcie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2012, 04:37:52 pm »
chodzi ci np o listę produktów tak jak tu?

http://www.arco-meble.pl/6-meble-wypoczynkowe

jeżeli tak to (oczywiście, jezli nie wprowadzono jakiś mega kosmicznych zmian w silniku) to osoba, która ci to powiedziała delikatnie mówiąc daleko minęła się z prawdą ;) - może inaczej - oni nie potrafią ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: cena przy produkcie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2012, 04:40:43 pm »
gdzieś wcięło moją odpowiedz

jezli chodzi o listę produktów np w kategorii - to delikatnie mówiąc osoba która ci to powiedziała daleko się minęła z prawdą (zakładam, że nie wprowadzono jakichś kosmicznych zmian w silniku)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline xufei

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Odp: cena przy produkcie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:53:09 am »
Silnik PS (mówię o niezmodyfikowanej wersji) za każdym razem wysyła do pliku z szablonem wszystkie dane związane z produktem. Wartości zmiennych nie zawsze muszą być wykorzystane wizualnie ale zawsze tam są.
Aby wyświetlić cenę w szablonie w pliku product-list.tpl w ustalonym przez nas miejscu:

{convertPrice price=$product.price}
Ten krótki kod wystarczy by wyświetlić cenę razem ze znakiem walutowym odpowiednim dla naszego sklepu.

W oryginalnym pliku dodane są jeszcze warunki rozszerzające możliwości wyświetlania ceny np. o widok cen promocyjnych.
{if isset($product.on_sale) && $product.on_sale && isset($product.show_price) && $product.show_price && !$PS_CATALOG_MODE}
<span class="on_sale">{l s='On sale!'}</span>
{elseif isset($product.reduction) && $product.reduction && isset($product.show_price) && [move]$product.show_price && !$PS_CATALOG_MODE}
<span class="discount">{l s='Reduced price!'}</span>
{/if}
{if isset($product.online_only) && $product.online_only}<span class="online_only">{l s='Online only!'}</span>{/if}
{if (!$PS_CATALOG_MODE AND ((isset($product.show_price) && $product.show_price) || (isset($product.available_for_order) && $product.available_for_order)))}
<div>
{if isset($product.show_price) && $product.show_price && !isset($restricted_country_mode)}<span class="price" style="display: inline;">{if !$priceDisplay}{convertPrice price=$product.price}{else}{convertPrice price=$product.price_tax_exc}{/if}</span><br />{/if}
{if isset($product.available_for_order) && $product.available_for_order && !isset($restricted_country_mode)}<span class="availability">{if ($product.allow_oosp || $product.quantity > 0)}{l s='Available'}{elseif (isset($product.quantity_all_versions) && $product.quantity_all_versions > 0)}{l s='Product available with different options'}{else}{l s='Out of stock'}{/if}</span>{/if}
</div>
{/if}

Jeśli firma której zleciłeś szablon nie dokonała w silniku cytując kolegę  "kosmicznych zmian" w zasadach działania samego kontrolera produktów zawsze istnieje możliwość dodania ceny.
Inną sprawą jest to czy projekt posiada możliwości wygospodarowania miejsca na jej wyświetlanie(Twoja raczej nie ma).

Sama strona sklepu jest ładna i przejrzysta. Osobiście podtarł bym się o zmianę favicon strony (np. na miniaturową biedronkę). Mam też pytanie dlaczego w regulaminie  niektóre akapity mają jakieś szarawe tło za tekstem - strasznie dziwnie  to (jak dla mnie) wygląda.

*

Offline arco

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: cena przy produkcie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2012, 01:15:03 pm »
jestem całkowicie zielony w tym temacie ale chyba zostaje z tym problemem bez pomocy tej firmy ponieważ niezbyt chętnie odbierają telefon. prosił bym o pokierowanie w panelu administracyjnym krok po kroku... Jeżeli chodzi o wygenerowane miejsce na wyświetlanie ceny to teoretycznie jest, problem z tym wyświetlaniem jest "ponoć" taki, że w produktach w których są atrybuty zmieniające cenę ( w tym przypadku wybór tkaniny) wyświetla cenę 0,00zł zamiast najniższej.

jeżeli chodzi o regulamin to jest to tekst skopiowany z warda i nie wiem czemu tak jest. tak jak mówilem, jestem całkowicie zielony i muszę sie nauczyć w zasadzie wszystkiego.
p.s. biedronka też mi się nie podoba ale nie jestem osobą decyzyjną

*

Offline arco

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: cena przy produkcie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2012, 01:17:08 pm »
chyba nie zrozumiałem... favicon? zrozumiałem, że to jest biedronka i jest do zmiany, co to w takim razie jest?

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: cena przy produkcie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2012, 01:44:42 pm »
Długa droga przed tobą ;)

wysietlania cen nie ustawisz w PA
 to trzeba zdefiniować w pliku tpl templetki

standardowo w product-list (czyli np w liscie produktów kategorii) jest wyświetlana domyślna cena produktu - w przypadku gdy występują atrybuty cena jest taka jak ma ustawiony domyślny atrybut produktu

jeżeli mówimy o karcie produktu - to tu jest to samo - z tym, że w przypadku zmiany atrybutu zmienia się także cena produktu
 
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA