wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Uszkodzenie po usunięciu zbędnych języków

  • 1 Odpowiedzi
  • 850 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline suiseki

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Uszkodzenie po usunięciu zbędnych języków
« dnia: Styczeń 19, 2012, 11:19:52 pm »
Witam Wszystkich,
miałem dziś dziwną awarię w sklepie. Podczas konfigurowania sklepu po instalacji usuwałem niepotrzebne elementy, przykładowe produkty, kategorie itp. Generalnie wszystko sobie poustawiałem jak trzeba i przystąpiłem do importowania listy kategorii z pliku csv. Zauważyłem, że wiele elementów w bazie się duplikuje i doszedłem do tego, że każdy produkt i kategoria są zapisane osobno dla każdej zainstalowanej wersji językowej. Mam stronę równolegle lokalnie i na zewnętrznym serwerze. Usunąłem na lokalu zbędne wersje językowe (w panelu - narzędzia / języki) klikając na ikonkę kosza przy każdym zbędnym (oprócz wymaganego angielskiego). Wszystko grało. Chciałem to samo zrobić na stronie produkcyjnej, róznica była jedynie taka, że zaznaczyłem wszystkie niepotrzebne języki i dałem usuń zaznaczone.
Strona zniknęła, zarówno panel administracyjny jak i strona główna.
Na głównej jest tylko błąd:
Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR in /pretashop_cernit/index.php on line 29
Uznałem, że coś, źle się wykasowało w bazie, po zrobieniu backupu zastąpiłem ją więc lokalną kopią. Bez zmian.
Czy ktoś może miał taki problem? Co się mogło sypnąć?

*

Offline suiseki

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Uszkodzenie po usunięciu zbędnych języków
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2012, 11:45:38 pm »
Ok, znalazłem na innym forum. Presta przy usuwaniu języków najwyraźniej miesza coś w htaccess.
dodałem ponownie:
:Location /*.php
Use php53

i strona działa