wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Ankieta

Którą wersję Prestashop używasz

Prestashop 1.x oryginalna ang.
0 (0%)
Prestashop 1.1x  oryginalna ang.
2 (7.1%)
Prestashop 1.2x  oryginalna ang.
4 (14.3%)
PrestashopPL 1.1x
7 (25%)
PrestashopPL 1.2x
15 (53.6%)

Głosów w sumie: 28

PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)

  • 37 Odpowiedzi
  • 22801 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« dnia: Lipiec 29, 2009, 07:06:10 pm »
Już jest finał :-)
Jakie opinie macie?

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2009, 10:47:44 pm »
Lepsze pytanie, czy już ktoś zdążył dziś pobrać, zainstalować i przetestować? :)

*

Offline mat

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2009, 11:21:57 pm »
ja czekam aż będzie wersja PL :) wtedy od razu zamienię obecną wersję BETA.

najlepiej jak by był jakiś tutorial jak zaktualizować wesję BETA do wersji FINAL PL

*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:22:00 am »
Już jest finał :-)
Jakie opinie macie?
Trudno powiedzieć ale mi coś niezbyt dobrze kupony rabatowe generował. Pokazywał błąd, że kupon o podanej nazwie już istnieje (choć dopiero tworzyłem pierwszy kupon) i kazał zmienić nazwę, za drugim razem się udało a na liście były dwa łącznie z tym ze "złą nazwą".
Trzeba trochę odczekać aż skorygują trochę bugów, które zapewne wyjdą najwcześniej i trzeba będzie się brać za PrestaShop 1.2PL tak jak poprzednio poprzez SVNa.

*

Offline lackytrol

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 30, 2009, 02:29:40 am »
Zaktualizowałem z 1.1PL no i trochę błędów się porobiło (głównie w wyglądzie) ale to pewnie dlatego że aktualizacja, w większości już sobie poradziłem tylko BO mi się jeszcze rozjeżdża. Trochę trzeba potłumaczyć bo nie wszystko jest po polsku ale większość polskiego dziedziczy po 1.1PL.
Jest nowy sposób prezentowania zdjęć ale mało wygodny. Poza tym to chyba same zalety, czas pokaże.

Pozdrawiam

*

Offline mat

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:18:42 am »
podpowie ktoś jak zaktualizować z poprzedniej wersji BETA na FINAL? chodzi o to żeby zostało wszystko w sklepie. Klienci, produkty kategorie zdjęcia itd... bardzo prosił bym o pomoc...

*

Offline kuras

  • Tubylec
  • ****
  • 257
  • 1
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 30, 2009, 10:55:26 am »
Dobra to napiszcie co jest warte aby przeskoczyć na nową wersję.
Moim zdaniem najważniejsze rzeczy czyli zakup bez rejestracji, cena dostawy zależna od produktu, porównanie produktów oraz wyszukiwarka zaawansowana zostały olane! :(

Jeśli kupony działają OK to było by miłe... a coś więcej?

*

Offline Paweł Sokołowski

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 413
  • 10
    • Studio Eline.pl
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 30, 2009, 11:06:12 am »
o ile nie bedzie zakupow bez rejestracji, no way :)
Moduły na życzenie, modyfikacje PrestaShop. | Pozycjonowanie sklepów STUDIO ELINE.pl | -> Katalog Sklepów PrestaShop <-

*

Offline bart119

  • Tubylec
  • ****
  • 112
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Libra - dystrybucja, hurtownia zabawek
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 30, 2009, 11:51:04 am »
Działa wam popranie usuwanie klientów i ponowna ich rejestracja na ten sam adres e-mail?

Mój problem opisałem tutaj: http://prestashopforum.pl/index.php?topic=808.0
zabawki.libragdynia.pl - Dystrybucja, hurtownia zabawek -- PrestaShop ver. 1.2.5.0

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 30, 2009, 12:50:37 pm »
Jeśli tylko ktoś ma już zaczątek polskiego tłumaczenia a chciałby przyłączyć się do projektu PrestaShopPL 1.2x - zapraszam - http://prestashopforum.pl/index.php?topic=810.0


*

Offline lackytrol

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 30, 2009, 01:11:57 pm »
podpowie ktoś jak zaktualizować z poprzedniej wersji BETA na FINAL? chodzi o to żeby zostało wszystko w sklepie. Klienci, produkty kategorie zdjęcia itd... bardzo prosił bym o pomoc...

1. robisz kopie bazy i i wszystkich plików na serwerze (w razie czego  ;) ) i wyeksportuj polskie tłumaczenie
2. zmieniasz nazwę foldera na serwerze admincośtam na admin
3. przesyłasz pliki na serwer z wersji 1.2.0.8 final (nadpisujesz stare z wersji beta)
4. wpisujesz "http://twoja_domena/install" i robisz aktualizację
5. jeśli opcja aktualizacji nie będzie podświetlona to skopiuj plik z kopii wersji 1.2 beta settings.inc.php  z katalogu /config na serwer do tego samego katalogu
6.po instalacji zaimportuj język i podmień ewentualne pliki odpowiedzialne za wygląd sklepu (jeśli zmieniałeś) ale nie wszystkie mają taką samą strukturę i trzeba trochę je modyfikować zależy czy i co zmieniałeś w wersji beta

*

Offline chinskimandaryn

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 339
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.chinskimandaryn.pl
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 30, 2009, 01:17:41 pm »
1. robisz kopie bazy i i wszystkich plików na serwerze (w razie czego  ;) ) i wyeksportuj polskie tłumaczenie
2. zmieniasz nazwę foldera na serwerze admincośtam na admin
3. przesyłasz pliki na serwer z wersji 1.2.0.8 final (nadpisujesz stare z wersji beta)
4. wpisujesz "http://twoja_domena/install" i robisz aktualizację
5. jeśli opcja aktualizacji nie będzie podświetlona to skopiuj plik z kopii wersji 1.2 beta settings.inc.php  z katalogu /config na serwer do tego samego katalogu
6.po instalacji zaimportuj język i podmień ewentualne pliki odpowiedzialne za wygląd sklepu (jeśli zmieniałeś) ale nie wszystkie mają taką samą strukturę i trzeba trochę je modyfikować zależy czy i co zmieniałeś w wersji beta


Czy dysponujesz w ten sposób wyekstrahowanym samym tłumaczeniem do 1.2 - nie chodzi o upgrade, ale instalację angielskiej 1.2 i do niej polskie tłumaczenie.

*

Offline lackytrol

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2009, 01:44:43 pm »
Tak, tłumaczenie jest ale nie pełne np. oczywiste jest że nie będzie tłumaczenia nowych funkcji a do tego trzeba 4 pliki ręcznie podmienić do katalogu /mails/pl/ i jeśli instalacja na "czysto" to trzeba też sobie zakładki w BO potłumaczyć.

*

Offline lackytrol

  • Użytkownik
  • **
  • 31
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 30, 2009, 01:50:27 pm »
Działa wam popranie usuwanie klientów i ponowna ich rejestracja na ten sam adres e-mail?

Mój problem opisałem tutaj: http://prestashopforum.pl/index.php?topic=808.0

Faktycznie sprawdzałem i nie działa. Jeśli cię satysfakcjonuje takie rozwiązanie to możesz usunąć klienta a w grupach zmienić jego email przez co możesz założyć nowe konto na tego maila. Jak widać błędu nie usunięto w tej wersji  :(

*

Offline bart119

  • Tubylec
  • ****
  • 112
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Libra - dystrybucja, hurtownia zabawek
Odp: PrestaShop 1.2 final (1.2.0.8)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2009, 01:59:38 pm »
Faktycznie sprawdzałem i nie działa. Jeśli cię satysfakcjonuje takie rozwiązanie to możesz usunąć klienta a w grupach zmienić jego email przez co możesz założyć nowe konto na tego maila. Jak widać błędu nie usunięto w tej wersji  :(
Trochę to dziwne by nie można było usunąć konta tak by nie pozostały żadne ślady po nim, w końcu wywaliłem pozycje z odpowiednich tabel w bazie (no ale to tylko rozwiązanie doraźne).
zabawki.libragdynia.pl - Dystrybucja, hurtownia zabawek -- PrestaShop ver. 1.2.5.0