wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Prestashp na OVH - problem

  • 5 Odpowiedzi
  • 6022 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zuczek

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Prestashp na OVH - problem
« dnia: Luty 18, 2012, 02:55:07 pm »
Witam wszystkich. Strona już nie wystarczy postanowiłem stworzyć sklep. Mam hosting na OVH. Naczytałem się instrukcji, forum, itp... zabrałem się do tworzenia na bazie Prestashop.

1. Na serwerze jest katalog www mieszczący wszystko co dotyczy strony. Stworzyłem drugi o nazwie www.sklep, który ma mieścić wszystko co dotyczy sklepu.

2. Moja strona to www.hanama.pl, dla sklepu postanowiłem utworzyć subdomenę www.sklep.hanama.pl. No i powstała subdomena www.sklep.hanama.pl z adresem docelowym /www.sklep

3. Pobrałem PrestaShop.PL_1.4.4.1-stable, rozpakowałem i z pomocą FileZilla zawartość katalogu skopiowałem do katalogu na serwer www.sklep

4. wg instrukcji którą znalazłem nadałem atrybuty:

instrukcja cytuję:
Nadawanie Praw plików CHMOD
Podczas połączenia przez FTP z Twoim serwerem upewnij się, ze następujące foldery PrestaShop posiadają odpowiednie uprawnienia - ‘write’ (“CHMOD
777”):
• /config,
• /upload,
• /download,
• /tools/smarty/compile (atrybut zmieniłem tylko dla compile)
- ale nie nadawaj uprawnień rekursywnie (dla ich podfolderów).
Następnie sprawdź uprawnienia i jeśli trzeba to najdaj im atyrbut ‘write’ rekursywnie(razem z ich podfolderami):
• /img,
• /mails,
• /modules,
• /themes/prestashop/lang (atrybut zmieniłem tylko dla lang)
• /translations

5. Zgodnie z instrukcją w tym momencie po wpisaniu do przeglądarki adresu www.sklep.hanama.pl powinna się uruchomić / pokazać "strona" instalacyjna, ewentualnie przy niepowodzeniu po wpisaniu www.sklep.hanama.pl/install proces powinien się rozpocząć.

Tymczasem na moim monitorze:

Po wpisaniu www.sklep.hanama.pl widać: Parse error: syntax error, unexpected T_OBJECT_OPERATOR in /homez.462/hanama/www.sklep/index.php on line 29

a po wpisaniu: www.sklep.hanama.pl/install widać: PrestaShop requires PHP5 or later, you are currently running: 4.4.9
If you do not know how to enable it, use our turnkey solution PrestaBox at http://www.prestabox.com.


Proszę bardziej wtajemniczonych o łopatologiczną pomoc. Z góry dziękuję i czekam.

*

Offline zuczek

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Prestashp na OVH - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2012, 03:02:25 pm »
Jeśli to istotne dodam, że wersja MySQL 5.1

*

Offline deviant

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 776
  • 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • prestamod
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Prestashp na OVH - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2012, 03:30:37 pm »
U mnie instalator ładuje się prawidłowo.
Prestamod -> [sklepy][hosting][modyfikacje][szablony][pomoc]

*

Offline scholl

  • Wdrożenia PrestaShop
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 511
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prestashp na OVH - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2012, 03:34:44 pm »
z tego co pamiętam oni udostępniają gotową prestę w panelu, mimo wszystko należy ją spolszczyć.

*

Offline zuczek

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Prestashp na OVH - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2012, 04:32:20 pm »
tak, spolszczyć itp... dla mnie trochę za dużo kombinacji. Spolszczenia dobrej jakości do wersji na serwerze ovh chyba niema.

A co do problemu - UPORADZONE :-)

dla kolegów i koleżanek na moim poziomie informatycznym:

należało, aby nadać odpowiednią wersję PHP (i to zrobiłem), otworzyć aplikację notes, wpisać: SetEnv PHP_VER 5 i zapisać plik pod nazwą .htaccess.
Potem ten plik skopiować do katalogu zawierającego pliki Prestashop na serwerze. Wszystko "rusza" dalej.


Instalacja w toku, zobaczymy co dalej :-)

*

Offline zuczek

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Prestashp na OVH - problem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2012, 04:35:36 pm »
a ha, i do "prac" na ovh tylko FileZilla. Inne ftp (były testowane) tną, rwą, nie dają rady. Dzwoniłem kilkakrotnie w sprawie, rekomendacja: Filezilla

I faktycznie FileZ pracuje bezproblemowo.