wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

PYTANIE DO MODUŁY !!!!

  • 5 Odpowiedzi
  • 2035 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline qrs86

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 53
  • 0
PYTANIE DO MODUŁY !!!!
« dnia: Luty 18, 2012, 06:16:03 pm »
Witam

A wiec potrzebu8je odpowiedz na pytanie ktore mnie zastanaiwa a mianowicie

1.Czy jesli chce aby moj sklep byl w paru jezykach obcych angielski niemiecki rosyjski itp lacznie ok 9

To czy takie moduly sa platne czy sa dostepne za free ( bo firma ktora mi robi strone mowi iz za kazdy jezyk 150zl i jak bede wstawial jakis produkt na strone to bede musial wstawiac w kazdym jezyku osobno przez osobny panel kazdy jezyk) Czy to prawda - moze jakas pomoc?

2. Modul do przegladania oferty taki jak na www.intymna.pl czyli podglad/zblizenie/lupa zdjec jest platny czy jest za free? (firma rowniez uwaza iz jest platny i ze nie bedzie to za funkcjonalne)

3. Na stronie www.eberry.pl jest taki uklad gdzie gdzie mozna sie logowac na samej gorze po prawej stropnie, a u mnie bedzie tak ze jedna z tych zakladek to bedzie hurtownia i jak wejdziemy w nia to przeniesie nas na strone sklepu hurtowni gdzie bedzie mozna robic zakupy, najpierw dokonujac rejestracji.

I czy bedac w tej stronie hurtownii ktos bedzie chcial zobaczyc np informacje o firmie to zeby mogl bez wylogowywania przejsc na inna zakladke

A firma ktora mi wykonuje ten projekt twierdzi ze sie tak nie da :/ jak na stronie www.eberry.pl wykonanej na prestashop jest taka opcja

Cos mnie tu dziwi

Z gory dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: PYTANIE DO MODUŁY !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2012, 06:28:08 pm »
1  - presta jest dostępna w 41 językach  - za free ale to dotyczy core sklepu - i przy dodawniu produktu musisz go dodać w każdej wersji językowej jaką masz w sklepie

2 - teoretycznie jest za free  kwestia tego, że ewentulanie trzeba wdrożyć i dostosować

3 nie bardzo rozumiem?  sklep w jednej domenie a hurtownia w drugiej?
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline qrs86

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 53
  • 0
Odp: PYTANIE DO MODUŁY !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2012, 10:08:31 pm »
dziekuje za odp

co do

1. co onzacza core sklepu? i mam rozumiem iz jak bede dodawal produkt do sklepu to w tych jezykach  w kazdym osobno tak
ale czy sprzedaza tez bede zarzadzal osobno tj przy 9 jezykach bedzi etak jak bym zarzadzal 9 sklepami?

A gdzie mozna dostac ten mogl jezykow?

2. czyli ten modul jest za free tak?, a gdzie mozna dostac taki modol?

3. na eberry.pl logujac sie porusza sie klient po calej stronei skklepu, czyli robisz zakupy ale nagle jak chcesz ze sklepu przejsc do zakladki z glownej strony np "onas" to nie bedzie wylogowany ze sklepu tylko calyczas bedzie sie zalogowanym jako klient

A firma co mi robi sklep twierdzi iz jak podczas jak klient bedzie w zakladce sklep i sie tam zaloguje to jak bedzie chcial przejsc do zakladki np"o nas" ze strony glownej to bedzie automatycznie wylogowany

Troche lipa i takie nie praktyczne

A wlasnie na www.eberry.pl opcja do logowania jest na glownej stronie i przechodzac pomiedzy zakladkami nie trzeba sie logowac w sklepeie ponownie

Mam nadzieje ze troszke zrozumialej napisalem :)

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PYTANIE DO MODUŁY !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2012, 10:22:38 pm »
Proponuje ci zapoznanie sie najpierw z obsluga sklepu
jest dobry manual, filmiki na youtube
tam masz odpowiedz na zdecydowana wiekszosc swoich pytan

z tego co piszesz wynika, ze stawiaja ci dwie osobne instalacje prestashop
jeden dla detalu, drugi dla hurtu, dobrze zrozumialem?
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: PYTANIE DO MODUŁY !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2012, 10:48:21 pm »
proste pytanie ?
w ogóle widziałeś prestę? - sprawdziłeś co oferuje?

1 core - oznacza silnik sklepu czyli w sumie licząc z dołączonymi modułami kompletny sklep
Ściągasz z prestashop.com - pakiet językowy i aktywujesz go w sklepie i masz - niestety to nie jest tak że z automatu ci także opisy produktów przetłumaczy (pozostanie ewentualnie ręczne dodanie tłumaczeń do modułów) - dla każdego języka w sklepie musisz sobie sam dodac opisy

2. jqzoom - jest wbudowany w core sklepu nie musisz go ściagac czy instalować - wystarczy go użyć w templetce

3  jeżeli poruszasz się w obrębie jednej domeny www.eberry.pl to klient pozostanie zalogowany a jeżeli "o nas" prowadzi do innej domeny to w tej innej domenie nie będzie zalogowany co do rozdzielenia sklepu na 2 jeden dla hurtu drugi dla detalu to bez sensu - wszystko da się zrobić na jednym sklepie
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: PYTANIE DO MODUŁY !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2012, 10:53:06 am »
przy tlumaczeniu sklepu na 9 jezykow, jak w Twoim wypadku, raczej nie bawil bym sie w osobne tlumaczenia kazdego produktu tylko zastanowil sie nad implementacja Google Translate.
Przyklad takiego mojego zastosowania dostepny na http://butikdominiki.pl

Przed podjeciem jakichkolwiek "platnych" decyzji polecam zapoznac sie ze szczegolowa instrukcja z:
http://forge.prestashop.com:8081/display/PS14/User+Guide
chyba najdokladniejsza instrukcja do PS, pokazujaca wszelkie mozliwosci i ustawienia silnika
design4VIP z innej strony...