wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Cena wysyłki zależna od wagi

  • 3 Odpowiedzi
  • 1565 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline redlo

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Cena wysyłki zależna od wagi
« dnia: Marzec 22, 2012, 12:17:07 pm »
Witam,
mam następne pytanie. Jak sprawić o ile się oczywiście da żeby cena wysyłki była ustalana automatycznie zależnie od wagi przesyłki ???? mój sklep ma zajmować się sprzedażą cześć hydraulicznych gdzie waga różnych przedmiotów waha się od 0,1 kg do ponad 40 kg czyli różnica w cenie paczek wynosi ponad 30 zł a wiadomo nikt nie lubi przepłacać, a ja nie mam zamiaru tracić na wysyłce. Przez ostatnio godzinę bawiłem się ustawiając przewoźników typu "Paczki Pocztowe od 10kg. do 15kg." przypisując im różne zakresy wagi oraz zależnie od wagi cenę wysyłki, a i tak klient po dokonaniu zakupu ma możliwość wyboru pomiędzy poszczególnymi przewoźnikami i wagami. Niestety moje zaufanie co do klientów jest ograniczone z resztą raczej logiczne wydaje się wybranie jak najtańszej wysyłki jak jest taka możliwość, a nie mam ochoty ani czasu tłumaczyć potem klientowi że wybrał złą cenę wysyłki i musi dopłacić. Bardzo proszę o odpowiedź, i jak zwykle darujcie sobie uwagi typu "poszukaj na google" bo szukałem i nie znalazłem żadnej satysfakcjonującej odpowiedzi. Jak chcesz pomóc to napisz odpowiedź, jak nie znasz odpowiedzi to nie pisz nic. Z góry dziękuje.
Pozdrawiam

*

Offline hmarcinkiewicz

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Cena wysyłki zależna od wagi
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2012, 06:59:57 pm »
Rozumiem cię kolego, zadajesz pytanie na takim forum i bardzo prosisz o odpowiedz. Chyba bardziej odpowiedniego działu w tym forum nie znajdziesz.  Mimo wszystko nie dostajesz odpowiedzi, tylko pytanie czemu?

- nikt nie zna rozwiązania tego problemu?
- nikomu nie chce się napisać odpowiedzi na kilka słów
- nikt tu nie zagląda (należy też brać pod uwagę że jest weekend)

Sam zadałem kilka pytań, i  wiem jak to jest. Na rozwikłaniu sposobów dostawy do ceny i wagi straciłem dwie godziny czasu, którego nigdy za dużo. W tym czasie wprowadziłbym kilka produktów lub usprawnił coś w sklepie.

Odpowiadam, zapewne komuś to zaoszczędzi trochę nerwów.

należy w panelu:

 Panel administracyjny>>>Wysyłka>>> Przewoźnicy

edytować przewoźnika i przy jednej z ostatnich opcji "Zachowanie/wynik poza zakresem" zaznaczyć "wyłącz sposób dostawy" - gdy przesyłka wyjdzie po za zakres ceny lub wagi to klient nie zobaczy tego przewoźnika.


Ps: A poza tym to już było przerabiane -  http://prestashopforum.pl/index.php/topic,3725.0.html
 

*

Offline redlo

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Cena wysyłki zależna od wagi
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2012, 03:03:41 pm »
Dzięki wielkie za pomoc. Oczywiście teraz działa w 100%.

*

Offline koszulekup.pl

  • koszulekup.pl - koszule męskie
  • Użytkownik
  • **
  • 39
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koszule męskie sklep internetowy - KOSZULEKUP.PL
    • Koszule męskie sklep internetowy - KOSZULEKUP.PL
  • PrestaShop: 1.4.x
  • Status: forum
Odp: Cena wysyłki zależna od wagi
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2012, 03:40:27 pm »
Rowniez dziekuje :)