wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Baza danych Prestashop już istnieje, usuń ją lub zmień prefiks

  • 6 Odpowiedzi
  • 6502 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline damiano478

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Witam użytkowników, jestem tu nowy, napotkałem problem i proszę o pomoc.
Instaluję presta 1.4.4.1 na serwerze seoline.pl . Na kroku konfiguracji bazy zwraca mi "Baza danych Prestashop już istnieje, usuń ją lub zmień prefiks" . Baza utworzona jest poprawnie, nazwa i hasło się zgadza, w serwer wpisane localhost łączy się poprawnie itp. konfigurowałem już prestę na innych serwerach. Próbowałem zmieniać silnik bazy itp lecz bezskutecznie. Ma ktoś na to dobry patent? Lub ewentualnie może udostępnić starszą wersję presty (1.4)?
Pozdrawiam

*

Offline Sokon

  • Tubylec
  • ****
  • 179
  • 0
    • Moduły Prestashop
Odp: Baza danych Prestashop już istnieje, usuń ją lub zmień prefiks
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2012, 02:19:13 am »
Prawdopodobnie podczas instalacji sklepu w kroku gdzie wpisujesz konfigurację bazy danych kliknąłeś "sprawdź połączenie" - czasem tak się potem dzieje...
Usuń bazę, załóż nową i rozpocznij instalację lecz po wpisaniu danych bazy już nie klikaj sprawdzania...

*

Offline twysopal

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Baza danych Prestashop już istnieje, usuń ją lub zmień prefiks
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2012, 06:06:56 pm »
Witam - też jestem nowiuśki :) - i mam następujący problem - instalacja na serwerach nazwa.pl - zdefiniowałem bazę i przy konfiguracji bazy nie mogłem się zalogować do niej (przez przycisk Sprawdź Teraz. Usunąłem bazę z serwera i wpisałem do instalatora dane bazy od podstaw i dzieje się to samo - dostaję błąd: Nie udało się połączyć z serwerem baz danych. Sprawdź login, hasło i adres serwera. - Gdzie popełniam błąd? Prośba o pomoc
Pozdrawiam
Tomek

*

Offline presta

  • Stały użytkownik
  • ***
  • 96
  • 0
    • Instalacja prestashop
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: Baza danych Prestashop już istnieje, usuń ją lub zmień prefiks
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2012, 06:22:11 pm »
twysopal utwórz bazę v. 5.0

*

Offline twysopal

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Baza danych Prestashop już istnieje, usuń ją lub zmień prefiks
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2012, 06:36:08 pm »
już dzięki - poradziłem sobie - zalogowałem się na serwer z panelu admin i przepisałem wszystkie ustawienia do presty - poszło :)

*

Offline twysopal

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Baza danych Prestashop już istnieje, usuń ją lub zmień prefiks
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2012, 08:17:46 pm »
ale mam teraz kolejny problem - jak pisałem - instalacja odbyła się na serwerach nazwa.pl i teraz po wpisaniu swojego adresu sklepu zostaję przekierowany na adres sklep.nazwa.pl/sklep - czy coś pochrzaniłem przy instalacji czy mogę zmienić domenę na samo sklep.pl ??

*

Offline twysopal

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Baza danych Prestashop już istnieje, usuń ją lub zmień prefiks
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2012, 09:05:22 pm »
a czy jest jakaś możliwość zmiany domeny dla zainstalowanego sklepu? Zainstalowałem go na serwerach nazwa.pl w katalogu sklep. Teraz jak wchodzę na ardes sklep.pl zostaję automatycznie przekierowany na adres sklep.nazwa.pl/sklep/   czy to jakiś błąd w instalacji czy coś jeszcze nie jest skonfigurowane jak należy?