wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Przeniesienie sklepu - problem

  • 3 Odpowiedzi
  • 1209 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline hmarcinkiewicz

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Przeniesienie sklepu - problem
« dnia: Marzec 27, 2012, 10:19:46 pm »
Witam

Założyłem sobie dodatkowy hosting, na innym serwerze. Taki do sprawdzania modułów, testowania opcji importowania i eksportowania bazy danych, ogólnie eksperymentowania. Wszystko poszło w miarę gładko, po za jedną sprawą. Gdy wchodzę na zapasowy sklep to od razu przerzuca mnie do sklepu pierwotnego. Panel admina jest na nowym sklepie, i działa.

Czy ktoś może mi doradzić co muszę ustawić aby sklepy działały niezależnie? Są oczywiście dwie bazy danych, na dwóch rożnych serwerach.

Pozdrawiam

*

Offline sebkos

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Przeniesienie sklepu - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2012, 10:40:18 pm »
to była czysta instalacja czy zwyczajnie przekopiowałeś pliki z pierwszego sklepu?

*

Offline hmarcinkiewicz

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
Odp: Przeniesienie sklepu - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 28, 2012, 07:34:47 am »
zwyczajnie przekopiowałem pliki, a później zaimportowałem baze danych. Mam możliwość zalogowania się do panelu administratora, ale strona po wejsciu na sklep odsyła pod starą domenę. Na pewno gdzieś muszę zmienić położenie sklepu, tylko nie wiem gdzie

pozdrawiam
 

*

Offline sebkos

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Odp: Przeniesienie sklepu - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2012, 11:52:45 am »
w pliku settings.inc.php masz info o bazie (serwer, nazwa bazy, login itp), natomiast w samej bazie też jest info o sklepie (nazwa, domena, itd). Myślę że pliki cache'u też mogą narobić trochę zamieszania, więc jeśli to ma być jedynie wersja do testów łatwiej będzie ją zainstalować na "czysto".