wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Moduł płatności dla platnosci.pl

  • 22 Odpowiedzi
  • 16842 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline szymek242

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 1
Moduł płatności dla platnosci.pl
« dnia: Czerwiec 03, 2008, 10:40:22 pm »
Witam grono użytkowników Prestashop!
wdrażając Prestę musiałem zintegrować ją z agregatorem płatności. Wybór padł na platnosci.pl, a owocem prac jest załączony moduł. Został stworzony w oparciu o Prestashop 1.0.0.3, chociaż pewnie da się go łatwo przerobić na starsze wersje.
Został on wstępnie przetestowany zarówno na transakcjach testowych jak i pieniężnych. Jednak bardzo liczę na Waszą pomoc w testowaniu i wszelkie uwagi. Od strony sklepu działa analogicznie do modułu Paypal. Dla użytkownika najistotniejsze jest, że utworzenie zamówienia następuje dopiero po przyjęciu poprawnej płatności. Od strony platnosci.pl spełnia wymagania inetgracyjne zawarte w dokumentacji.
Moduł instaluje się standardowo: trzeba rozpakować i umieścić katalog 'platnoscipl; w katalogu 'modules'. Konfiguracja jest opisana w samym module. Oczywiście należy posiadać konto w platnosci.pl.
Jedna uwaga: jeżeli testujecie swoje sklepy zabezpieczone autoryzacją za pomocą pliku .htaccess (lub inną), plik /modules/platnoscipl/validation.php musi być dostępny z zewnątrz bez autoryzacji. Z moich poszukiwań: w wypadku apache'a w pliku /htaccess należy po ustawieniach autoryzacji dodać następujące linie:
SetEnvIf Request_URI "(/ps3/modules/platnoscipl/validation\.php)$" allow
Order allow,deny
Allow from env=allow
Satisfy any
Mam nadzieję, że moduł się komuś przyda.
Pozdrawiam,
JAcek

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2008, 11:45:56 pm »
Dzięki :) Na pewno się przyda istnieje małe stadko zainteresowanych tym modułem.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Luke

  • Gość
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2008, 02:50:55 pm »
Cool - ktoś mnie wyręczył :)

Jak będe się zabierał za płatności.pl - to obadam czy działa pod niższą wersją.

Pozdrawiam Luke

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2008, 11:44:00 pm »
Cytuj
Cool - ktoś mnie wyręczył
i za to uwielbiam OS
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Luke

  • Gość
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2008, 11:26:06 pm »
Akurat dziś dostałem aktywacje konta z platnosci.pl.

Podłączyłem modul jak narazie wyglada ze jest wporzadku.
szymek242 - good work :)

*

Offline szymek242

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 1
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2008, 07:12:58 pm »
Cześć,
jak rozumiem podpiąłeś do 0.97? Fajnie, że działa. Dawaj znać, jeżeli coś ci się nasunie przy testach.
Ja sam znalazłem błąd koncepcyjny. Otóż koszyk kupującego zostaje wyczyszczony i przekształcony w zamówienie dopiero po otrzymaniu potwierdzenia o pomyślnej płatności z platnosci.pl. Przy niektórych rodzajach płatności może to trwać długo (np. nie elektroniczny przelew bankowy). W tym czasie kupujący wracając do sklepu widzi swój koszyk z zamówionymi produktami. Może z niego usuwać towar, dodawać inny. W związku z tym w momencie nadejścia płatności możemy nie wiedzieć, za co tak naprawdę kupujący zapłacił. Trzeba więc będzie robić zamówienie z koszyka w chwili wyboru rodzaju płatności. Nie mam pojęcia, jak radzi z tym sobie paypal. Być może tam autoryzacja zawsze przebiega blyskawicznie.
W wolnej chwili spróbuję to poprawić.
Pozdrawiam,
Jacek

*

Luke

  • Gość
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2008, 11:18:09 am »
Tak do wersji 097.

Generalnie masz rację ale prawdopodobieństwo zaistnienia takiej stuacji o ktorej piszesz (przelew tradycyjny przy użyciu platnosci.pl) jest maloprawdopdobny ale znajac fantazje uzytkowników jest to możliwe. Wtedy według mnie trzeba bedzie sprawe wyjasniac z klientem ale na dzien dzisiejszy wydaje mi sie ze nie jest az tak bardzo uciazliwe chyba ze bedzie sie miec setki zamowien na dzień.

Co do testów to przeprowadzilem transakcje testowe i czekam az ktorys z kilentow uzyje modulu bo wg mnie ciezko jest przeprowadzić solidne testy poniewaz musialbuym miec konta we wszystkich bankach. Wg mnie jesli testowa platnosc dziala prawidlowo to nic geroznego nie powinno sie przytrafic w realnej transakcji.

O wszelkich bledach bede z palca poprawial i raporował w tym wątku.

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2008, 08:36:52 am »
Witam!

Czy ten moduł będzie działać w wersji 1.0 RC3?

*

Offline szymek242

  • Nowy
  • *
  • 7
  • 1
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2008, 06:24:32 pm »
Cześć,
moduł do platnosci.pl był rozwijany właśnie dla wersji 1RC3, wiec musi działać :)
Pozdrawiam,
Jacek

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2008, 07:51:06 pm »
Witam ponownie!

Moduł działa bezbłędnie jak na razie, choć nie wprowadzałam żadnych zmian w pliku .htaccess, ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak wstawić moduł na stronie z informacją, że akceptujemy właśnie te płatności? W ogóle jak wstawić jakikolwiek moduł (pusty), żeby można było do niego wkleić własny kod?

*

Luke

  • Gość
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2008, 09:13:40 pm »
Sciągnij sobie logo z platnosci.pl
Oni udostepniaja gotowe na ktorejsc podstronie je znajdziesz.

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:54:25 am »
Logo mam, pytałam o to, jak to logo wstawić i jak wstawić w ogóle nowy, własny moduł, to znaczy z własnym kodem html.

*

Luke

  • Gość
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2008, 01:09:48 pm »
Ja to zrobiłem na żywca w header.tpl bez kombinowania bo to tylko jeden obrazek z linkiem.

*

Offline galganka

  • Uśmiechnij się, jutro możesz nie mieć zębów :P
  • Tubylec
  • ****
  • 230
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Selone.com
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2008, 03:55:06 pm »
Dzięki, też tak spróbuję.
Do czego zatem służy w PA opcja "zainstaluj moduł", wyświetla się pole do wpisania adresu url, o co tu chodzi?
Myślałam, że to może jakiś sposób na to by wrzucić własny moduł, tylko nie mogę pojąć jak :-)

*

Offline cheatoss

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: Moduł płatności dla platnosci.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2009, 12:31:48 am »
witam,

odkopuje roczny watek, ale wydaje mi sie ze jest to odpowiednie miejsce na moje pytanie, a nie chce zasmiecac forum nowymi watkami.

korzystam od ponad tygodnia z platnosci.pl i modulu w wersji 0.3. wszystko dziala jak nalezy, wielkie podziekowania dla autora za modul :)

problem mam nastepujacy. zdarza sie ze klienci wybieraja sobie produkty, przechodza proces weryfikacji zamowienia, klikaja "place w platnosci.pl" i potem opuszczaja strone logowania do swojego banku. Klops, w prescie mam "rozpoczecie platnosci", w platnosciach mam status "nowa". a tak naprawde nie ma juz mozliwosci powrotu do strony logowania w banku... jezeli klient zamknal okno przez nieuwage lub wylaczyli mu prad :) to chyba jedynym sposobem na zaplate jest ponowne zamowienie produktu i ponowne klikniecie "place w platnosci.pl"

jak sobie radzicie z takimi klientami? nei mam jakos wyjatkowo duzo zamowien ale tacy delikwenci sie zdarzaja. czy nie byloby mozliwosci dodania w historii zamowienia guzika (zaleznie od statusu zamowienia) "zaplac w platnosci.pl" ktory znikalby po zaakceptowaniu platnosci?

pozdraiam