wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

problem z zamówieniami

  • 5 Odpowiedzi
  • 2898 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kla1985

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
problem z zamówieniami
« dnia: Sierpień 14, 2009, 09:15:37 pm »
Witam,

nie wiem co się dzieje z zamawianiem produktów, ponieważ zamawiając czasami, zamówienia nie pojawiają się w zakładce zamówień, ale tylko i wyłącznie na w zakładce klient, dopiero kiedy po wejściu na jego konto mogę sprawdzić co i kiedy zamówił, widać zamówienie, ale nie widać wszystkiego, czyli np. bardzo ważnej rzeczy jaką jest przesyłka, czy sposób płatności.

Coś nie do końca także jest z numerami ID zamówień bo raz mają numeracje już po 50 numerze a raz dopiero np. numer 17 czy system jakoś je rozgranicza??

Testowaliśmy to kilka razy i bez problemu zamówienia widać, ale nie mamy pojęcia co w się dzieje gdy zamawia klient??

Gdzie szukać błędu??

*

Offline kosmolog

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z zamówieniami
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2009, 10:39:30 pm »
czy klienci informowali że składali zamówienie a sklep go nie realizował?

*

Offline kosmolog

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z zamówieniami
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:54:51 am »
W zakładce klienta są dwa rodzaje zamówień: złożone "zamówienia" i w trakcie składania "ostanie zamówienie".

Drugie zamówienia(wyświetlane jako ostanie zamówienie) mają numery wyższe bo są to koszyki robocze, które są przekształcane w prawidłowe zamówienia.

Najlepiej jakby było w opisie zamówienie robocze, a dopiero po złożeniu zamówienie wyświetlane jako ostanie zamówienie.

Jeśli coś nakręciłem to proszę o poprawę  :-\

*

Offline Adis

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: problem z zamówieniami
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2009, 01:44:32 am »
Panie kosmolog,

Znaczy się, jeśli klient nie dokończył zamówienia (ma produkty tylko w koszyku) to jest to wyświetlane tylko w zakładce klienta?

Dopiero po wyborze płatności (ewentualnej opłacie) przechodzi do zakładki "zamowienia"?
Mam to rozumieć, że w takim przypadku klient po prostu nie dokończył zamówienia?
Czyli to nie żaden błąd, a zwykła prawidłowość skryptu?




*

Offline kosmolog

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: problem z zamówieniami
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2009, 11:44:00 am »
Nawet nie po wyborze płatności (chyba że są to płatności online) a dopiero w ostatnim etapie "potwierdź zamówienie" i wówczas tworzy się prawidłowe zamówienie.

*

Offline tita

  • Nowy
  • *
  • 6
  • 0
Odp: problem z zamówieniami
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2009, 11:48:39 pm »
Witam ,  mam ten sam problem .
gdyby nie zawiadomienie z dotpaya nie wiedziałabym o złoonym zamówieniu.
Ukazało sie ono tylko w zakładce "klient".
czy to OK ? i czy można to zmienić?