wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Problem z wysyłanymi mailami

  • 7 Odpowiedzi
  • 1740 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Tymex

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Problem z wysyłanymi mailami
« dnia: Kwiecień 07, 2012, 03:07:05 am »
Witam
Mam problem z wysyłanymi mailami, do mnie przysyła "New order" i nijak nie można wymusić "nowe zamówienie" a do klienta wysyła "Order confirmation" zamiast "potwierdzenie zamówienia".
Próbowałem to zmienić w tłumaczeniach ale nic nie dało , na dodatek teraz wysyła zniekształcone tabelki w wiadomościach, rubryki są poprzestawiane a tabelki rozciągnięte na całą szerokość ramki maila, nic się nie pokrywa.
Pomoże ktoś?
pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z wysyłanymi mailami
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2012, 08:50:00 am »
sprawdz czy w katalogu 'mails' masz 'pl' i w nim zobacz czy masz potlumaczone maile
design4VIP z innej strony...

*

Offline Tymex

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Odp: Problem z wysyłanymi mailami
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2012, 03:31:08 pm »
Tak , mam włączone PL, prawdopodobnie nie ma pliku new_order.html i new_order.txt. Ale dlaczego popsuło mi tabelki wysyłane do klienta z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia i wysyłaną do mnie o złożeniu zamówienia?.. pozdrawiam.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z wysyłanymi mailami
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2012, 08:30:24 pm »
a tego maila bedziesz mial w katalogu modulu, nie pamietam nazwy, odpowiedzialnego za wysylanie tego maila. tam tez sprawdz czy masz katalog pl i przetlumaczone maile.

aczkolwiek, tak teraz doczytalem, ze twoj problem oparl sie o temat. a temat to nie w tych mailach bedzie. teraz dokladnie nie pamietam, ale juz mialem z tym problem jak przerzucalem sklep z 1.4.4.1 na 1.4.7.0 ale zabij, nie pamietam dokladnie co zrobilem. Napewno dla glownych maili, tych z katalogu mail glownego, tlumaczylem przez BO > tlumacznia > wiadomosci mail, a ten do klientow i z zamowieniem w tlumaczeniach tego modulu. ale na glowy sobie nie dam urwac bo to juz pare tygodni temu bylo. dzisiaj juz mi sie nie chce dokladnie szukac a jutro i pojutrze swieta, wiec czas dla rodziny. jezeli nikt sie nie odezwie i pomoze to zaraz po swietach przegladne pliki i dam odpowiedz co u mnie pomoglo, bo z classami Mail tez cos kombinowalem....
design4VIP z innej strony...

*

Offline Tymex

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Odp: Problem z wysyłanymi mailami
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2012, 09:18:33 pm »
Dzięki, grafikę wiadomości naprawiłem poprawiając order_conf.html i New_order.html , ale tytułów wiadomości nie udało się mi zmienić. Wesołych i zdrowych Świąt

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Problem z wysyłanymi mailami
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2012, 09:21:33 am »
sprawdz w tlumaczeniach modułów czy masz przetumaczony caly modul "mailalerts" bo tam siedzi temat wiadomosci 'New order', drugie, w tlumaczeniach wiadomosci email: dzial wiadomosci systemowych, odszukaj order_conf i tam zmien/wpisz tlumaczenie.

jezeli to nie pomoze to problem lezy gdzies po stronie wyboru jezyka przez zmienne $id_lang i w tym trzeba by szukac... najpierw sprawdz powyzsza metode, popraw wszystko sumiennie, jak nie pomoze to postaram sie pomoc dalej.
design4VIP z innej strony...

*

Offline Tymex

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Odp: Problem z wysyłanymi mailami
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2012, 10:00:58 pm »
Witam
mailalerts jest przetłumaczony cały

*

Offline Tymex

  • Użytkownik
  • **
  • 21
  • 0
Odp: Problem z wysyłanymi mailami
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2012, 10:58:04 pm »
W pliku new_order mam:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN" "http://www.w3.org/TR/1999/REC-html401-19991224/strict.dtd">
<html>
<head>
   <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">
   <title>[{shop_name}] Nowe zamówienie</title>
</head>
Ale nie wiem czy to odpowiada za tytuł wiadomości.
pozdrawiam