wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

wywala błędy

  • 8 Odpowiedzi
  • 3292 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline stilo

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
wywala błędy
« dnia: Sierpień 16, 2009, 03:17:08 pm »
Witam, Chciałem przetestować skrypt tego sklepu. Więc pobrałem wersje PL 1.6. Przerzuciłem na serwer a instalator się w ogóle nie uruchamia, jest pusta strona. Gdy wejde bezpośrednim linkiem do pliku instalacyjnego to wywala błąd.

Moja strona KLIK
Bezpośredni link do instalacji KLIK

Dodam, że hosting mam w firehost

*

Offline design4art.pl

  • gg: 8194216
  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Projekty graficzne na zlecenie, szyte na miarę ...
Odp: wywala błędy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2009, 04:05:08 pm »
Sprawdź czy prawa dostępu (chmody) do katalogów i plików wykonywalnych masz odpowiednio ustawione. Jeśli są ok to sprawdź delegację sub-domeny czy jest odpowiednio ustawiona na katalog ze sklepem.
Design4art.pl
projekty graficzne szyte na miarę

*

Offline stilo

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: wywala błędy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2009, 04:33:43 pm »
Chmody ustawiłem tak jak jest w faq. Tylko jeżeli tam jest napisane, żeby ustawić chmody do katalogów i podkatalogów to ustawiamy tak że podkatalogi tych podkatalogów? Bo przecież jeżeli chmody ma ustawić np w folderze 'modules' na 777 i wszystkie pliki w tym katalogu to mi to zajmie chyba do wieczora ;/. Zaglądanie do każdego podkatalogu z osobna jest czasochłonne.
Trochę zagmatwałem

*

Offline design4art.pl

  • gg: 8194216
  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Projekty graficzne na zlecenie, szyte na miarę ...
Odp: wywala błędy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2009, 04:38:40 pm »
Wg mnie coś jest nie tak z delegacją sub-domeny, albo coś skopałeś z prawami dostępu do katalogów.
Design4art.pl
projekty graficzne szyte na miarę

*

Offline stilo

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: wywala błędy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2009, 04:52:12 pm »
A o co chodzi z delegacją subdomeny? I czy odpowiesz na moje pytanie przed twoim ostatnim postem?

*

Offline mmdo

  • Bajkowyraj.pl - Księgarnia internetowa
  • Użytkownik
  • **
  • 44
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Bajkowyraj.pl - Księgarnia internetowa
Odp: wywala błędy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2009, 05:04:04 pm »
Ja bym odradzał home, jest wiele lepszych i tańszych serverów.
www.bajkowyraj.pl - Księgarnia internetowa

*

Offline design4art.pl

  • gg: 8194216
  • Nowy
  • *
  • 8
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Projekty graficzne na zlecenie, szyte na miarę ...
Odp: wywala błędy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2009, 05:12:01 pm »
Chmody ustawiasz jedynie dla katalogów głównych (/config, /upload, /download, /tools/smarty/compile) oraz dla katalogów głównych (/img, /mails, /modules, /themes/prestashop/lang, /translations) oraz ich podkatalogów. Jeśli chodzi natomiast o delegacje sud-domeny to problem może polegać na tym iż administrator nieodpowiednio przypisał Ci adres twojej domeny technicznej do katalogu głównego. Sprawdź czy wyświetli Ci instalator jeśli umieścisz go w katalogu /public_html/sklep/install/ (czyli nie bezpośrednio w katalogu głównym tylko w jego podkatalogu). Powiem szczerze że nie znam hostingu firehost.pl dlatego trudno mi się wypowiadać o jego konfiguracji, jednak musisz pamiętać że nie wszystkie oferowane na rynku serwisy hostingowe nadają się na prowadzenie sklepu.

Jeśli stawiasz prawdziwy profesjonalny sklep to wybór serwisu hostingującego jest jednym z najważniejszych punktów. Z doświadczenia zawodowego radzę nie porywać się na wszystkie serwisy reklamowane jako tanie rozwiązania na każdą kieszeń ponieważ są to czyste chwyty reklamowe takich firm. Za 40-50zł rocznie obiecują super szybki i wydajny hosting nadający się tak na prawdę jedynie na statyczną stronę firmową nie obsługującą żadnych operacji skryptowych.
Design4art.pl
projekty graficzne szyte na miarę

*

Offline stilo

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: wywala błędy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2009, 05:47:18 pm »
To czyli mam dobrze chmody. Wcześniej miałem na netarterii i też nie działało(ten sam babol ale po wpisaniu bezpośredniego linku do install.php to były trochę inne błędy). Dlatego też wziąłem na testy konto w firehost bo inni sobie je chwalą. zaraz przegram jeszcze raz pliki do podkatalogu.

__________________________
Niestety mam ten sam efekt. Napisze do admina i zobacze co powie. A co do domen to wydaje mi się że to nie to bo mam jeszcze 2 inne strony tam jako próbe i wszystko działa jak należy tylko nie ten skrypt ;/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2009, 06:04:04 pm wysłana przez stilo »

*

Offline stilo

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: wywala błędy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2009, 07:44:16 pm »
Winą była zła nazwa pliku. A drugi problem to to że w etapie 2 na wymaganiach się zatrzymuje. Jets napisane, zresztą sami zobaczcie i powiedzcie o co chodzi.