wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wywołanie modułu w dowolnym miejscu - jak?

  • 2 Odpowiedzi
  • 3055 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Tony

  • Użytkownik
  • **
  • 42
  • 0
Wywołanie modułu w dowolnym miejscu - jak?
« dnia: Sierpień 19, 2009, 11:03:54 pm »
Jak wywołać dowolny moduł w dowolnym miejscu? - posłuże się przykładem:

1 - potrzebuję wywołać "szukaj" w header po logo - dodałem tam div i chcę aby w nim wywoływał sie ten moduł - co zrobić aby wykonać to poprawnie?


*

Offline qrczak

  • Tubylec
  • ****
  • 186
  • 1
  • Jello Biafra
  • Status: Właściciel
Odp: Wywołanie modułu w dowolnym miejscu - jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2009, 07:37:34 am »
W większości przypadków działa coś takiego:
{include file=$tpl_dir./modules/blocksearch/blocksearch.tpl}choć nie zawsze bo czasem bywa, że moduł pojawia się tylko w określonych "hook'ach" i wtedy trzeba troche przerobić pliki php odpowiedzialne za ten moduł.

*

Offline Tony

  • Użytkownik
  • **
  • 42
  • 0
Odp: Wywołanie modułu w dowolnym miejscu - jak?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2009, 11:19:59 am »
chyba tak właśnie jest w tym przypadku bo wstawienie taj komendy w div nie wywołało szukania - działa gdy wstawię już wykonywany kod:

<div id="search_block_top">
   <form method="get" action="/szablony/rozne/hosting/23/search.php" id="searchbox">
   <p>
      <label for="search_query"></label>
      <input type="text" id="search_query" name="search_query" value="" />
      <input type="image"  name="submit_search" value="Szukaj" class="button" />
   </p>
   </form>
</div>

do divu w jakim chcę go wywołac jednak jak przypuszczam jest to błednie wykonane gdyż podaję tu bezpośrenio katalog w jaki jest search.php a nie jest on wywoływany automatycznie - to działa ale np po zmianie katalogu (nowa instalacja ) przestanie - wolałbym zrobić to prawidłowo - dodatkowo nie wiem czy to w 100% będzie działało w tym wypadku prawidłowo