wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Różni kuriery w zależności od produktu

  • 1 Odpowiedzi
  • 851 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomzoll

  • Użytkownik
  • **
  • 24
  • 0
Różni kuriery w zależności od produktu
« dnia: Maj 10, 2012, 09:45:14 pm »
Witam serdecznie.

Mam pewien problem w Preście. Mam towary, które sprzedaję na palety (klient wpisuje na stronie produktu ile palet chce kupić danego towaru). Wagę palety (tj. de facto wagę każdego towaru sprzedawanego na palety) zawsze ustawiam na 100 kg, żeby było łatwo wyliczyć koszty wysyłki (wg. zakresów od 100-199, 200-299 itp). Wtedy mam fajnie wyliczone koszty przesyłki za ilość palet. Wszystko niby ok, ale... jest jedno ale. W sklepie będę sprzedawał również towary mniejsze gabarytowo - nie na palety tak jak do tej pory - ale na kartony. I tu jest problem, bo o ile wagę palety (niezależnie od jej faktycznej wagi) mogę ustawić sztucznie żeby wyliczyć koszty przesyłki, to już w przypadku kartonów jest problem - bo tutaj należałoby podawać prawdziwą wagę kartonu w celu wyliczenia przesyłki (tutaj już faktycznie zależne od wagi). Może być też problem, kiedy sumaryczna waga kartonów pokrywa się w przedziale wagi palety. Kartony chcę zaś wysyłać innym kurierem. Czy ktoś mógłby mnie nakierować jak rozwiązać ten problem ? Wydaje mi się, że dobrze by było, gdybym mógł podczas wprowadzania towaru wybrać kuriera, którym mogę wysłać dany towar. To chyba rozwiązałoby mój problem - no chyba, że macie jakieś inne pomysły...

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Różni kuriery w zależności od produktu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2012, 08:36:27 am »
ten sam problem opisywany byc z 2-3 dni temu, pomoze ci napewno wyszukiwarka
design4VIP z innej strony...