wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

moduły css

  • 32 Odpowiedzi
  • 8287 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
moduły css
« dnia: Lipiec 02, 2012, 10:50:58 pm »
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Mam takie pytanko.
W plikach szablonu sklepu czyli themes/nazwa_szablonu/css/modules/nazwa_modułu/nazwa_modułu.css, w tych plikach możemy zmieniać wygląd poszczególnych modułów? Dajmy na to, że nie chciał bym, nic zmieniać w pliku global.css, ale chciałbym zmienić wygląd tylko jednego modułu. To mogę właśnie tam?

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: moduły css
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2012, 11:10:10 pm »
moduly maja swoje szablony css i sa umieszczane w ogromnej wiekszosci w katalogu modulu,
czyli /modules/nazwa_modulu/***.css

firebug ci powie jaki plik
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: moduły css
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:33:45 am »
Natomiast pliki css core prestashop, sa umieszczane tak jak pisales w katalogu templatki
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2012, 08:40:52 am »
Sprawdziłem katalogi modułów modules/nazwa_modułu/ i tylko w kilku były pliki ***.css
Dajmy na to, że chcę, żeby w ciągu roku szablon zmieniał się 4 razy. Zgodnie z porami roku. Ale jeden moduł ma być wyglądem inny, nie zmieniając nic w globals.css To wtedy trzeba zmienić właśnie tam themes/nazwa_szablonu/css/modules/nazwa_modułu/nazwa_modułu.css
Bo nic mi nie mówi "css core prestashop"
Znam tylko ciotkę, ciotkę html i css oraz php. Ale nawet laik przy pomocy np. opery i dodatku dragonfly może coś tam pozmieniać w wyglądzie i nie tylko. Więc dlatego moje pytania z katalogiem themes/nazwa_szablonu/css/modules/ bym zrozumiał do czego on jest. I może innym też to się przyda.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduły css
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2012, 08:58:33 am »
w teorii ma służyć do nadpisywania/definiowania  przez templetkę domyślnych styli modułów, ale aby to poprawnie  działało musi być spełnione kilka warunków. W Sumie jest to po to aby oddzielić sytle samego core sklepu od modułów oraz aby łatwiej można było personalizować wygląd modułów
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2012, 09:41:13 am »
Dlaczego tylko w teorii? Sądziłem, że właśnie do tego to jest z chłopskiego punktu widzenia. Tylko, że mnie zmyliło to że zainstalowałem moduł np. wContent dodałem w templatce o takiej samej nazwie co moduł katalog i później pik.css (oczywiście dodałem w themes/nazwa_szablonu/css/modules/ )Zmieniając w pliku nazwa_modułu.css  i tak wygląd modułu nie zmieniał się. Więc dla tego rozpocząłem ten temat. Jakie trzeba spełnić warunki żeby to zadziałało?

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduły css
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2012, 10:07:59 am »
no napisałem w teorii i , że musi być spełnionych kilka warunków?

jeżeli zmieniłeś nazwę css a ponad to masz zdefiniowany w tpl/module plik css o określonej nazwie to niestety nie spełniłeś warunków ;)....... ;D ;D
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2012, 10:25:39 am »
Nie zmieniłem nazwę css. Zainstalowałem moduł ale przy instalowaniu modułu nic mi się nie zainstalowało w szablonie sklepu. Więc sam utworzyłem w szablonie a dokładnie w themes/nazwa_szablonu/css/modules/ katalog o takiej samej nazwie co moduł a następnie w tym katalogu umieściłem plik o nazwie takiej samej co moduł z końcówką .css I wpisując coś w tym pliku, powinien wygląd modułu się zmieniać, co się nie dzieje. Więc jeszcze raz mam pytanie jakie warunki muszę spełnić żeby to zadziałało.

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: moduły css
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2012, 10:39:10 am »
nie nie powinien się zmienić............ przeczytaj mój post jeszcze raz

tak mała podpowiedź .......... to co zawarte w kodzie ma pierwszeństwo przed tym co jest zawarte w globalnych ustawieniach ........ skoro masz zdefiniowany styl kodzie modułu to chyba oczywistym jest  że style będą brane z tego a nie z globalnych ustawień...... pomijam tu resztę ........ czyli zmianę nazw ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2012, 11:29:45 am »
Sower nie rozumiem tego co napisałeś. Jeżeli jest szablon sklepu to czy wygląd nie powinien być uzależniony od plików .css w tym szablonie a nie od .css tego modułu. Jeżeli chcę np. zmienić wielkość liter w danym szablonie i konkretnym module to powinienem chyba zajrzeć do plików themes/nazwa_szablonu/css/modules/ a nie zaglądać do modules/nazwa_modułu/
Dajmy że mam kaprys zmieniać wygląd sklepu co miesiąc i mam kilka zainstalowanych szablonów. To za każdym razem miał bym mieszać w plikach css tego modułu? To by było bez sensu tworzyć różne szablony jak i tak coś trzeba zmienić w innym katalogu niż themes.
Po za tym w modules/nazwa_modułu/ nie ma żadnego pliku z końcówką .css (w tym co zainstalowałem)

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: moduły css
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:28:01 pm »
Dlatego ci napisalem wczesniej ze firebug ci pokaze z ktorego stylu korzysta i gdzie jest on zdefiniowany.
Style sa dziedziczone wiec trzeba czasami cofnac sie po drzewku zaleznosci.
A co do zmian okresowych wygladu.
Najlepiej utworz sobie swoj szablon styli ( jeden plik css ) ktory nadpisze juz wczesniej zdefiniowane style, i zaladuj go jako ostatni. On bedzie obowiazywal.
Sa nawet gotowe moduly w ktorych mozesz zdefiniowac kilka plikow styli i wybierac ktory z nich ma byc ladowany.
To dla ciebie najlatwiejsza droga.
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2012, 01:11:34 pm »
Rozumiem, że w szablonie sklepu jest podstawowy plik global.css i tam wygląd jest zapisany. To po co w takim razie katalog themes/nazwa_szablonu/css/modules/ ? Jeżeli wszystko już jest zapisane w global.css
Ja sądziłem, że tam mogę zmienić wygląd konkretnego modułu. I gdy wchodzę w podstawowy szablon presty i zaglądam w ten katalog, i zmieniam np. kolor  czcionki w danym module np. themes/prestashop/css/modules/blockcategories/blockcategories.css to zmienia się właśnie wygląd tego modułu.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: moduły css
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2012, 02:25:32 pm »
system styli w prestashop jest bardziej skomplikowany
od wersji 1.4 rozbito global.css na global.css i style modulow
nie wszystko jest zdefiniowane w global.css
lub cos jest ale zostaje nadpisane przez nastepny styl

to tak samo jak z tablicami asocjacyjnymi w php
gdzies definiujesz $tablica['color'] = 'red';
a gdzies pozniej $tablica['color'] = 'green';

i klucz color przyjmuje inna wartosc niz to bylo zdefiniowane na poczatku

dlatego, jak wczesniej ci pisalem, zrob swoj plik styli i tam zdefiniujesz swoje ustawienia ktore nadpisza ci poprzednie.

po pierwsze, nie tracisz orginalnych styli, po drugie latwiej ci bedzie w przyszlosci modyfikowac

w header.tpl templatki pod sekcja:
{if isset($css_files)}
{foreach from=$css_files key=css_uri item=media}
<link href="{$css_uri}" rel="stylesheet" type="text/css" media="{$media}" />
{/foreach}


dopisz link do swojego css no i oczywiscie zrekompiluj szablon smarty
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline Brombel

  • Nowy
  • *
  • 17
  • 0
Odp: moduły css
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 03, 2012, 03:21:37 pm »
Więc dajmy na to, że zrobił bym tak jak piszesz, tworząc własny plik.css. I piszesz żebym "i załaduj go jako ostatni" To znaczy gdzie bo takim orłem to ja nie jestem.

I ponawiam jednocześnie pytanie, co zrobić jeżeli zainstalowałem moduł i chciałbym żeby zmieniać wygląd modułu w pliku themes/nazwa_szablonu/css/modules/nazwa_modułu/nazwa_modułu.css ?

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: moduły css
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 03, 2012, 03:30:40 pm »
cos ty sie uczepil tego katalogu !!!
nie wazne gdzie on jest jesli nadpisujesz wartosci w swoim css

przeczytaj poprzedni post ze zrozumieniem

niech twoj fragment header.tpl wyglada tak:

.................
{if isset($css_files)}
   {foreach from=$css_files key=css_uri item=media}
   <link href="{$css_uri}" rel="stylesheet" type="text/css" media="{$media}" />
   {/foreach}
{/if}
{literal}
        <link href="/themes/prestashop/css/lato.css" rel="stylesheet" type="text/css" media="all" />
{/literal}
.................

dzieki takiemu zapisowi twoj plik css bedzie ostatni w sekcji header

do pliku lato.css przekopiuj dyrektywy css, ktore chcesz zmienic, i zmien w nich wartosci na swoje
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2012, 03:50:36 pm wysłana przez mario »
Integracja wf-mag presta
freelancer