wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Ponowna instalacja - błąd podczas "Konfiguracji systemu"

  • 1 Odpowiedzi
  • 5077 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline cubuspl42

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Ponowna instalacja - błąd podczas "Konfiguracji systemu"
« dnia: Lipiec 12, 2012, 02:41:24 pm »
Witam
Chciałbym podkreślić, że przeczytałem mnóstwo wątków na temat "zacinającego się" kroku 3, ale mój problem jest specyficzny.

Serwer: home.pl

Mam na serwerze jeden działający od dawna sklep na 1.4.4.1, potem z powodzeniem zainstalowałem drugi. Miałem jednak problemy (błędy) związane z tłumaczeniem modułów, więc miałem nadzieję że w 1.4.8 problem zniknie. Jednak 1.4.8 było jeszcze gorsze, w ogóle połowa była po angielsku, więc wracam na 1.4.4.1.

I tu pojawia się zonk - odrzuca mi instalację... W kroku trzecim wypełniam poprawnie informację o bazie, nie klikam "Sprawdź teraz!", klikam Dalej, i czekam. Ekran się ściemnia, kręci, kręci... I ciach. Nie przechodzi do kroku 4, lecz wyświetla jeden dwóch komunikatów:

- "Baza danych Prestashop już istnieje, proszę usunąć lub zmienić prefiks", mimo że czyszczę całą bazę z phpMyAdmin przed instalacją.

- "", czyli nic. Sam czerwony krzyżyk.

Po błedzie, gdy zaloguję się na phpMyAdmin, baza jest prawie w całości zapełniona. Zazwyczaj są jakieś luki (już mniej więcj ogarnąłem z jakich tabel powinna się składać). Raz nawet udało się wejść na stronę sklepu! Co z tego, skoro ominął mnie krok, gdzie dostaje się konto admina.

Walczę z tym od trzech dni i mam wielką nadzieję, że ktoś będzie potrafił mi pomóc :)


*

Offline cubuspl42

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Ponowna instalacja - błąd podczas "Konfiguracji systemu"
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2012, 12:13:42 pm »
Chciałem powiedzieć, że po 20. już chyba próbie, przy najróżniejszych konfiguracjach, udało się zainstalować ponownie Prestę 1.4.4.1.
Być może dostawca miał przez dwa dni jakieś problemy z serwerem bazy danych i zrywało z nią połączenie.
Druga rzecz - dotąd, zamykałem kartę z phpMyAdmin i odpalałem skrypt install, żeby nie było że z dwóch miejsc jestem zalogowany do bazy. Jednak za ostatnim razem kliknąłem "Wyloguj", a dopiero potem zamknałem kartę phpMyAdmin. Może utrzymywało połączenie od strony phpMyAdmin, potem z bazą łączyła się Presta i coś się psuło z tego powodu.