wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Koszyk nie dziala - nie mozna dodac produktu

  • 6 Odpowiedzi
  • 8104 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline hatifnat

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Koszyk nie dziala - nie mozna dodac produktu
« dnia: Lipiec 18, 2012, 10:32:46 am »
Witam, mam problem z koszykiem na prestashop 1.4.4.0.

Problem polega na tym ze po dodaniu produktu do koszyka przy wlaczonym koszyku AJAX produkt wczytuje sie do koszyka (w ajaxie), lecz po odswiezeniu strony lub po kliknieciu na link do koszyka koszyk jest pusty. W przypadku koszyka z wylaczonym ajaxem strona koszyka od razu laduje sie pusta, tak jakby zaden produkt nie zostal dodany do koszyka.

Natomiast po wejsciu do panelu admina do zakladki klienci > koszyki wszystko jest ok, tzn tworza sie takie jednoproduktowe koszyki.
Problem wyglada tak jakby sklep po odswiezeniu tracil informacje o tym ze gosc mial cos w koszyku i tak jakby zaczynal nastepny pusty koszyk.

Ten problem pojawil sie mniej wiecej po tym jak czyscilem dane klientow po zrobieniu kopii sklepu.
Ale nie jestem pewien czy faktycznie jest on spowodowany tymi zmianami.

Tym oto kodem czyscilem baze sklepu z danych klientow i zamowien:

TRUNCATE TABLE `ps_szablon__customer`;
TRUNCATE TABLE `ps_szablon__customer_group`;
TRUNCATE TABLE `ps_szablon__address`;
TRUNCATE TABLE `ps_szablon__orders`;
TRUNCATE TABLE `ps_szablon__order_detail`;
TRUNCATE TABLE `ps_szablon__order_discount`;
TRUNCATE TABLE `ps_szablon__order_history`;
TRUNCATE TABLE `ps_szablon__message`;
TRUNCATE TABLE `ps_szablon__cart`;
TRUNCATE TABLE `ps_szablon__cart_product`;
TRUNCATE TABLE `ps_szablon__cart_discount`;
ALTER TABLE `ps_szablon__customer` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_szablon__customer_group` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_szablon__address` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_szablon__orders` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_szablon__order_detail` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_szablon__order_discount` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_szablon__order_history` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_szablon__message` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_szablon__cart` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_szablon__cart_product` AUTO_INCREMENT = 0;
ALTER TABLE `ps_szablon__cart_discount` AUTO_INCREMENT = 0;

Prosze Was, doswiadczeni userzy prestashop o pomoc :)
Co moze byc przyczyna zlego dzialania koszyka i jak ja wyeliminowac?

*

Offline hatifnat

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: Koszyk nie dziala - nie mozna dodac produktu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2012, 04:56:15 pm »
Naprawde nikt nie potrafi pomoc?  :(

*

Offline projekt

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Sublimacja
Odp: Koszyk nie dziala - nie mozna dodac produktu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2012, 02:55:50 pm »
Chce się przyłączyć do pytania. Problem jest w tym, że koszyk nie działa - nie dodaje produktów - czy z ajaxem, czy bez.

Co dokładnie robiłam:
Mam działający sklep http://sublimacja.biz/ postanowiłam zmienić jego wygląd samodzielnie, więc:
  • dodałam subdomenę
  • stworzyłam nową bazę danych
  • zainstalowałam preste 1.4.4 na subdomienie (podpięłam pod nową bazę danych)
  • czysta presta działała - to skopiowałam backup mojego prawdziwego sklepu do nowej bazy danych
  • i niby wszystko wygląda pięknie...
ale koszyk nie działa: sami zobaczcie co się dzieje http://edycja.sublimacja.biz/ .

(przestawiłam sobie moduły na prawą stronę, ale koszyk nie działa od samego początku)

co może być przyczyną takiego zachowania koszyka i czy lepiej to zignorować, bo ta presta ma służyć tylko do edycji wyglądu szablonu, potem będę zmieniać prawdziwy sklep, bez ingerencji w bazę...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Koszyk nie dziala - nie mozna dodac produktu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2012, 07:58:23 pm »
odpowiedz dla projekta, kezeli chodzi o koszyk to z dodawaniem przedmiotow nie mam zadnego problemu. z mojej storny wszystko dziala jak nalezy.

mam tylko jedno ALE, jezeli juz stawiasz sklep od podstaw to nie zalecalbym wersji 1.4.4 a w szczegolnosci 1.4.4.1. to ze jest ostateczna PL nie znaczy, ze jest dobra. lubi, i z checia robi, bardzo czeste niespodzianki w postaci, tak jak piszesz, np. nie dzialania koszyka czy innych dupereli. polecam przesiadke na wyzsza wersje. jeszcze nie sprawdzalem, bo to swierza sprawa, ale ponosc 1.4.9.0 jest 3x szybsza od porzedniczek i bardziej stabilna. co do tlumacznia to na tym forum jest watek a tam spolszczone 101% sklepu (tylko w parunastu plikach i chwile trzeba poswiecic, ale mysle, ze warto)
design4VIP z innej strony...

*

Offline projekt

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Sublimacja
Odp: Koszyk nie dziala - nie mozna dodac produktu
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:31:02 am »
Nowego sklepu nie stawiam, sklep - http://sublimacja.biz/ - jest prawdziwym sklepem i tam wszystko działa, razem z koszykiem.

Mam problem z testowym - http://edycja.sublimacja.biz/ - mi tam koszyk kompletnie nie dział.
Całość postawiłam tylko po to żeby swobodnie edytować wygląd sklepu, jednak denerwuje mnie ze koszyk nie działa. Na "edycji" komuś działa dodawanie produktów do koszyka?

Poza tym boje się uaktualniać Prestę ponieważ nie znam się na tym CMS za dobrze, a jeśli coś się stanie ze sklepem to szef mnie zabije :P

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Koszyk nie dziala - nie mozna dodac produktu
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 13, 2012, 09:55:17 am »
tak jak pisalem wczesniej na "edycja" koszyk u mnie smiga i wszystko wyglada dobrze. zobacz jak u Ciebie zachowa sie "edycja" na innej przegladarce, na tej co sprawdzasz wyczysc cache i dla pewnosci offline i historie (to ostatnie niekoniecznie ale...) dodatkowo wyczysc katalogi ../tools/smarty/cache i ../tools/smarty/compile

co do zmiany wersji. wrzuc nowy testowy np. "edycja2." podinstaluj najlepiej z Instalatrona najnowsza, za wiele zmian w core u Ciebie nie widac, wiec tylko dorzuc pliki ../themes/twojaskorka i ewentualnie moduly co byly zmieniane w .tpl-ach czy dorzucane nowe. dograj baze danych albo zmien recznie wpis w configu nie zapominajac o skopiowaniu klucza KEY aby hasla do panelu czy hasla uzytkownikow byly aktywne.
design4VIP z innej strony...

*

Offline projekt

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Płeć: Kobieta
    • Sublimacja
Odp: Koszyk nie dziala - nie mozna dodac produktu
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2012, 02:21:36 pm »
Dzięki za informacje o przepisaniu klucza KEY, bardzo mi to pomogło, bo przy każdej instalacji od nowa musiałam ustawiać sobie hasło, to by dopiero było gdyby wszyscy klienci musieli robić to samo :-X