wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

zmiana koloru tła do zdjecia

  • 13 Odpowiedzi
  • 6929 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Anhedonia

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
  • Płeć: Kobieta
zmiana koloru tła do zdjecia
« dnia: Sierpień 07, 2012, 10:36:50 am »
witam,


gdzie można zmienić kolor tła do zdjęcia, szukałam w product.css ale nie moge odszukać (wiem ze rozmiar zdjecia 300x300) zrobiłam tło czarne do zdjecia ale zostało białe obramowanie, gdzie to można zmienic

przykład: http://www.bizuteria-imienna.pl/product.php?id_product=11

pozdrawiam dzieki


*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 07, 2012, 11:14:14 am »
tło jest automatycznie dodawane do zdjęcia w czasie regenerowania aktualnie dodawanego zdjęcia np. do produktu i odpowiada za to core sklepu - wszystko znajdziesz w pliku images.inc.php
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline unix

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 07, 2012, 03:27:08 pm »
edytuj sobie plik ../images.inc.php który znajduje się w głównym katatogu sklepu

a dokładniej.
w images.inc.php około lini 255 powinien być taki kod:

$white = imagecolorallocate($destImage, 255, 255, 255);

jeśli ma być czarny zamiast białego to edytuj to do postaci

$black = imagecolorallocate($destImage, 0, 0, 0);

zapisz i wygeneruj miniaturki jeszcze raz.


//edit

Taka zmiana będzie działać globalnie dla każdego zdjęcia !

*

Offline Anhedonia

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
  • Płeć: Kobieta
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2012, 11:13:00 am »
dziękuję za odpowiedz :)


pozd

*

Offline adasko12

  • Nowy
  • *
  • 19
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2012, 11:34:56 am »
a jak całkowicie usunąć tło z pod zdjęć?  :)

*

Offline sower

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 1,016
  • 3
    • I Love PrestaShop
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2012, 09:31:15 pm »
w jpg? - nie da się ;)
SZYBKA POMOC TECHNICZNA : gg 45116037
SKLEPY | MODUŁY | INTEGRACJE | POMOC TECHNICZNA

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2012, 11:42:58 am »
ustawic w opcjach slepu mozliwosc dodawania .PNG i wszystkie zdjecia dodawac w .PNG bez tla.
design4VIP z innej strony...

*

Offline shapp

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2013, 12:52:47 pm »
A nie ma możliwości, aby Presta przekalowała zdjęcie (do długości lub szerrokości), bez dodawania dodatkowego obszaru (standardowo białego)?

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2013, 04:03:50 pm »
A nie ma możliwości, aby Presta przekalowała zdjęcie (do długości lub szerrokości), bez dodawania dodatkowego obszaru (standardowo białego)?
ale na przeskalowaniu strasznie straci sie na jakosci zdjecia, wiec raczej takie poczynania bym odradzal. wszak jakosc zdjec produktow to polowa sukcesu wiekszosci eSklepow.
design4VIP z innej strony...

*

Offline shapp

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2013, 02:02:12 pm »
ale na przeskalowaniu strasznie straci sie na jakosci zdjecia, wiec raczej takie poczynania bym odradzal. wszak jakosc zdjec produktow to polowa sukcesu wiekszosci eSklepow.

Ale wgrywając zdjęcia tworzone sa miniaturki, czyli oryginalne zdjęcie jest przeskalowywane przez Prestę, czyli taka jest idea tworzenia zdjęć na potrzeby Presty.

Oczywiście przeskalowanie znaczy zmiana rozmiaru zdjecia, najczęściej w dół, nie mówię o zmianie rozamirów w górę, nawet nie wiem czy tak można ;-)

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2013, 07:15:40 pm »
Ale wgrywając zdjęcia tworzone sa miniaturki, czyli oryginalne zdjęcie jest przeskalowywane przez Prestę, czyli taka jest idea tworzenia zdjęć na potrzeby Presty.

Oczywiście przeskalowanie znaczy zmiana rozmiaru zdjecia, najczęściej w dół, nie mówię o zmianie rozamirów w górę, nawet nie wiem czy tak można ;-)
nie o to dokladnie mi chodzilo. domyslam sie, ze koledze chodzi o to, ze ma jakis niestandardowy rozmiar miejsca na zdjecia, ktory rozni sie od proporcji zdjecia a chcialby wypelnic calosc. wiec takie przeskalowywania zdjecia np. 200x300 do miesca np. 200x200 powali jakosc, dlatego presta wprowadza marginesy aby zachowac proporcje, a co za tym idzie wprowadza marginesy (kolor marginesow mozna zmienic w pliku images.inc.php w katalogu glownym)
zapytanie, jak dobrze zrozumielem, opiewa na tym, ze kolega chcialby wyciac ze zdjecia 400x600 miniarure (jego czesc) wielkosci 200x200 i to wyswietlic na stronie, a po kliknieciu otrzymac pelnowymiarowe zdjecia (zaistny 'crop images')
takiej funkcjonalnosci presta sama w sobie nie ma a z modulem tez sie nie spotkalme, a nie powiem, byloby to fajne rozwiazanie. wiec jak tylko cos znajdziecie, z checia sie zapoznam z rozwiazaniem tematu.


ewentualnie mozna jeszcze pokombinowac z pseudo wycieciem zdjeicia. wrzucic wieksze zdjecie i pokazac tyklo jego czesc. cos na zasadzie przykladowego featured product z modules.4vip.pl (srodkowa czesc)
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2013, 08:07:05 pm wysłana przez deejay3 »
design4VIP z innej strony...

*

Offline shapp

  • Użytkownik
  • **
  • 36
  • 0
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2013, 04:06:37 pm »
nie o to dokladnie mi chodzilo. domyslam sie, ze koledze chodzi o to, ze ma jakis niestandardowy rozmiar miejsca na zdjecia, ktory rozni sie od proporcji zdjecia a chcialby wypelnic calosc. wiec takie przeskalowywania zdjecia np. 200x300 do miesca np. 200x200 powali jakosc, dlatego presta wprowadza marginesy aby zachowac proporcje, a co za tym idzie wprowadza marginesy (kolor marginesow mozna zmienic w pliku images.inc.php w katalogu glownym)
zapytanie, jak dobrze zrozumielem, opiewa na tym, ze kolega chcialby wyciac ze zdjecia 400x600 miniarure (jego czesc) wielkosci 200x200 i to wyswietlic na stronie, a po kliknieciu otrzymac pelnowymiarowe zdjecia (zaistny 'crop images')
takiej funkcjonalnosci presta sama w sobie nie ma a z modulem tez sie nie spotkalme, a nie powiem, byloby to fajne rozwiazanie. wiec jak tylko cos znajdziecie, z checia sie zapoznam z rozwiazaniem tematu.


ewentualnie mozna jeszcze pokombinowac z pseudo wycieciem zdjeicia. wrzucic wieksze zdjecie i pokazac tyklo jego czesc. cos na zasadzie przykladowego featured product z modules.4vip.pl (srodkowa czesc)

Generalnie chodzi mi, żeby miniaturki były tworzone bez dodawania tła. Np. mając zdjęcie 800x600px to, żeby nie tworzył miniaturkę 200x200px z tłem, a 200x150px., a dla zdjęcia 600x800px to tworzy 150x200px.

chyba dobrze opisałem ;-)


p.s. a pomysł z wycinaniem (cropem) do np. 200x200px tez jest fajny...

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 20, 2013, 04:39:09 pm »
moze dalo by to sie zalatwic rozpoznawaniem lanscape/portrait i dobierania poszczegolnych miniatur. no, w ustwieniach zdjec dajesz mini_L oraz mini_P i warunkujesz: jezeli szerokosc/wysokosc < 1 to mini_P a dla reszty mini_L. jedak wymagalo by to: raz - dosc obszernej kombinacji po calym szablonie, gdzie tylo wysweitlane sa zdjeca, bo wszedzie trzeba by wrzucic taki warunek; dwa - przeedytowac silnik po stronie wyswietlania obrazow w controlerach images i tam  dopisad odgornie warunki zeby sam sobie lapal i dodawal do danych rozmiarow (large, small, home, mini itd) odpowiedzinie "_L" czy "_P".

tak czy tak to sporo zabawy.... takze lepiej, tak jak pisalem wczesniej wzorujac sie na moim przykladzie z modules.4vip.pl stworz sobie kontener dla zdjecia, narzuc na niego prostokat np. 200x200 z overflow:hidden ;) najszybsze i najrostsze. chociaz tutaj tez wymagac bedzie przeredegawania kodu dla kazdego miejsca w szablonie gdzie wyswieltane sa zdjecia... wiec... tak czy tak to sporo zabawy ;)
design4VIP z innej strony...

*

Offline tomtotom

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
    • LaLu - Ubranka i akcesoria do chrztu
  • PrestaShop: PS
  • Status: forum
Odp: zmiana koloru tła do zdjecia
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2013, 12:16:33 pm »
Witam, chciałbym odświeżyć temat
Mam preste 1.5.6 i porada unixa w tej wersji jest nie aktualna :|
Chciałbym zmienić kolor tła wgrywanych obrazków na taki, jaki jest w moim sklepie. Nigdzie nie mogę znaleść informacji, gdzie mogę to wyedytować. Z góry dziękuję za pomoc
LaLu - ubranka do chrztu Białystok