wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Wpięcie własnych funkcji w PS 1.4

  • 2 Odpowiedzi
  • 1078 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Lippi

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Wpięcie własnych funkcji w PS 1.4
« dnia: Sierpień 26, 2012, 04:18:26 pm »
Witam.

Właśnie rozpoczynam swoją przygodę z PS i po przesiadce z OSC potrzebuję informacji. Otóż potrzebuję wpiąć własne funkcje wybierające odpowiednie dane z bazy, a następnie wyświetlić je na jednej z podstron. Moje pytanie brzmi, gdzie wpiąć fukcję, abym mógł ją wykorzystać w swojej templatce? Czy potrzebuję tworzyć moduł, plugin, itp?

Przyznam szczerze, że struktura szablonu w PS trochę mnie przeraża, a w zasadzie przeraża mnie skala zmian, jaką muszę wykonać, aby "mieć" swój własny layout. W OSC wyglądało to zupełnie inaczej :)

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wpięcie własnych funkcji w PS 1.4
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2012, 06:33:13 pm »
roznica jest zasadnicza
krok pierwszy
funkcje wprowadzasz do danego kontrolera, w nim uzyskane dane przekazujesz do smarty
krok drugi
rozszerzasz widok w szablonie smarty i decydujesz jak wyswielic dane i gdzie
lub
tworzysz modul
wszystko zalezne jest od zakresu twoich modyfikacji
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline vekia.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 131
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • code is poetry
    • strony www, sklepy internetowe, moduly prestashop
Odp: Wpięcie własnych funkcji w PS 1.4
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2012, 10:29:12 pm »
ale jeżeli funkcje o których mówi operują na podstawowych danych przesłanych już do smarty, np. dane z modułów itp, wystarczy edytować pliki tpl. Wszak tam również są dostępne warunki, pętle itp.

Sprawa ma się inaczej, jeżeli mowa o własnych rozwiązaniach. Należy wówczas odpowiedzieć sobie pytanie. Czy własne rozwiązania będą stosowane globalnie, czy w obrębie danego modułu. W przypadku pierwszym pewnie należy się spodziewać edycji klas presty, natomiast w drugim edycji samego kodu modułów
MyPresta.eu: 
Prestashop Modules