wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Edycja modułu CMS

  • 5 Odpowiedzi
  • 2285 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zajman

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Edycja modułu CMS
« dnia: Sierpień 31, 2012, 01:24:43 pm »
Panowie, mam taki oto sklepik : www.sklepbis.pl

Edytuje go na localhoscie, chciałbym zmodyfikować powered by prestashop i wszystko co się z tym wiąże (wrzucić inny link, zmienić obrazek oraz dać wdrożone przez ). Edytowałem plik blockcms.tpl ale zmiany się nie pojawiły. Włączyłem compilacje smarty, wyczyściłem cache, nawet przeinstalowałem moduł, dalej nic. Druga sprawa to linki po angielsku (sitemap )(też w stopce), tłumaczyłem je w backoffice (tłumaczenia) - lipa, wciąż po angielsku. O co w tym chodzi ? Bo już mnie to troszkę drażni ;p

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Edycja modułu CMS
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2012, 01:59:27 pm »
Możliwe, że w twojej templatce w lokacji themes/nazwa_twojej_templatki/modules jest moduł cms, który nadpisuje ten z folderu modules i dlatego nie widać zmian.
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline zajman

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Edycja modułu CMS
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 31, 2012, 02:54:00 pm »
Dzięki za lekkie naświetlenie sprawy kolego Angar, faktycznie, mam też tam plik cms, trochę się pobawiłem z nim i w sumie to nic nie daje :

a) Jak go usunę to wtedy zmiany się pojawiają ale nie w takiej formie jak bym chciał bo powered by prestashop jest dalej (z obrazkiem i linkiem), natomiast to co ja nadpisałem w jego miejsce pojawia się jako kolejny podpunkt w bloku informacje. Dalej nie wiem również jak ten sitemap i my account zmienić na polskie.

b) W dopiero co odkrytym drugim pliku CMS mogę w sumie jedynie 3cią kolumne stopki ( informacje) edytować. Rozumiem z tego, że bloki site map i user info muszą się znajdować w jakimś innym pliku tak samo jak powered by.

Dodatkowo w backoffice-moduły-CMS - ustawiłem żeby NIE pokazywało powered by, mimo to dalej pokazuje. Trochę się w tym pogubiłem.

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Edycja modułu CMS
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2012, 03:07:47 pm »
Hmm... może spróbuj tak:
-usuń moduł cms z twojej templatki
-usuń moduł cms z folderu modules
-włącz kompilacje i odśwież stronę jeśli dalej na stronie będzie "powered by..." to prawdopodobnie kod znajduje się w innym plik może w footer.tpl
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.

*

Offline zajman

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Edycja modułu CMS
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2012, 03:36:06 pm »
Super, dzięki wielkie za pomoc w rozwiązaniu problemu jak i zrozumieniu lepiej struktury plików w prescie ! Nie musiałem nawet modułów wyłączać, wszystko znajdowało się w themes/alt_theme/ footer.tlp zarówno powered jak i możliwość spolszczenia dwóch bloków. Jeżeli mogę się jakoś odwdzięczyć, wal śmiało !

*

Offline Angar

  • Tubylec
  • ****
  • 190
  • 2
Odp: Edycja modułu CMS
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 31, 2012, 04:10:59 pm »
Ciesze się, że mogłem pomóc  :)
Presta-Portal.pl - Dokumentacja, funkcjonalność, szablony i usługi związane z PrestaShop.