wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

postać linków

  • 2 Odpowiedzi
  • 727 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline frigo2

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
postać linków
« dnia: Październik 04, 2012, 10:52:06 am »
Witam
Bardzo proszę o pomoc obecnie mój sklep jest pod linkiem www.miodrzepakowy.pl/prestashop a ja chciałbym żeby link miał postać www.miodrzepakowy.pl/sklep w jaki sposób można to zrobić?
Gdy próbowałem na serwerze zmienić nazwę folderu w którym jest prestashop z ..../pretashop na /sklep to w wyszukiwarce sklep nie działał. Jak należy się za to więc zabrać?

Pozdrawiam

*

Offline west

  • Administrator
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 5,285
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Europasaz.pl
    • PrestaShop, Wordpress, SMF, Woocomerce
  • PrestaShop: 1.7
  • Status: Programista
Odp: postać linków
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2012, 12:58:21 pm »
Jest kilka możliwości. Poniżej dwie rozsądne
1. założyć nową subdomenę i przenieść pliki - zarządzanie panelem domeny - hosting
2. założyć katalog /sklep i zrobić permanentne przekierowanie w pliku .htaccess lub index.php na katalog obecny czyli prestashop.
MODUŁY | https://europasaz.pl |  SKLEPY INTERNETOWE | WSPARCIE TECHNICZNE | HOSTING | https://europasaz.pl 

*

Offline frigo2

  • Nowy
  • *
  • 11
  • 0
Odp: postać linków
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2012, 09:50:44 am »
Bardzo Panu dziękuje za pomoc.
Szczerze powiem że to nie za ciekawe opcję. Wręcz fatalne, czy nie było by lepiej aby przy instalacji prestashop była informacja gdy wybiera się nazwę katalogu do instalacji aby użytkownik miał pełną świadomość że to jaką nazwę wybierze nie będzie mogło być później swobodnie zmienione, a nie jak to było przy instalacji komunikat w rodzaju: wybierz sobie nazwę katalogu jaka Ci pasuje. Czy myśli Pan że moja domena sklepu mocno ucierpi na wynikach wyszukiwania gdy klienci będą szukali haseł sklep z miodami? teraz postać jest www.miodrzepakowy/.../prestashop a tak by już w nazwie było www.miodrzepakowy/.../sklep ? Czy gdybym zakładał nową subdomenę to mogę rónież zrobić przekierowanie 301 w webmaster tool? Czy dobrze rozumiem że taka zmiana będzie mnie już corocznie kosztować utrzymywanie dwóch domen a nie jednej jak to jest teraz?

Pozdrawiam