wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

mały problem

  • 7 Odpowiedzi
  • 1635 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline majkel1234

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
mały problem
« dnia: Październik 23, 2012, 04:01:17 pm »
Witam, dopiero zacząłem przygodę ze sklepem Presta, więc będę miał kilka pytań. Chcę dodać dane np kontaktowe, wpisuję, zapisuję i nie zmiena się nic. Również przy dodawaniu Producenta, chcę odzież podpiąć pod nowego i nie wyświetla mi się nowy lecz stary który był wprowadzony na próbę. Kiepski ze mnie informatyk ale będę się starał :) Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: mały problem
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 23, 2012, 08:07:47 pm »
jezeli wprowadzasz a sie nie zmienia (tutaj przede wszystkim producent) to zobacz czy po wejsciu w karte produktu masz wybranego producenta po zmianie, jezeli nie to czy aby napewnno nacisnales "zapisz" albo "zapisz i zostan" czy aby nie przeszedles po zmienie na inna karte ustawienia produktu i tam nie klinales?

jezeli jest zmieniony a w sklepie nie jest to czy aby nie masz zainstalowanych 3 wersji czy sklepw (np w katalogu) i nie edytujesz w jednym a sprawdzasz na drugim?
design4VIP z innej strony...

*

Offline majkel1234

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: mały problem
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2012, 10:21:25 am »
Wg mnie wszystko wprowadzam jak należy, na końcu klikam "zapisz". Gdy wchodzę na stronę producenci, są Ci których wprowadziłem, ale nie ma ich na głównej stronie sklepu oraz nie ma ich jeśli wprowadzam produkt i chcę wybrać producenta.

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mały problem
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2012, 10:27:58 am »
Sprawdz czy masz wylaczony cache.
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline majkel1234

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: mały problem
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2012, 11:07:51 am »
ok już działa, dzieki! a czy cache ma byc wyłączone cały czas czy tylko podczas wprowadzania zmian?

*

Offline mario

  • Mieszkaniec
  • *****
  • 640
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mały problem
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 24, 2012, 01:00:46 pm »
Chyba nie jest to dokladnie opisane wiec odpowiadam:
cache mozemy wlaczyc wtedy gdy niczego nie robimy od strony administracyjnej, i mamy naprawde obciazony serwer mysql
generalnie jednak niepolecam wlaczania cache ani kompresji ccc, to dla wyjadaczy co wiedza co piszczy w trawie

jest to pewna niekonsekwencja programistow, taki powiedzmy sobie szczerze bug, ktory sie ciagnie od poczatkow
Integracja wf-mag presta
freelancer

*

Offline majkel1234

  • Nowy
  • *
  • 9
  • 0
Odp: mały problem
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2012, 03:03:42 pm »
Dzięki za wskazówki. Mam też inne pytanie, mianowicie na stronie głównej sklepu mam duże logo Presta Shop na środku i opis pod nim. Niżej mam już swoje produkty. Jak zmienić to na np własny obrazek lub opis?

Mam też pytanie co do wysyłki, jak ustawić odrębnie wysyłkę za pobraniem oraz przy wpłacie na konto?

Ostatnią już rzeczą jest pytanie o miniaturkę, ponieważ pod zdjęciem miniaturki produktu mam podaną nazwę produktu, rozmiary oraz cenę. Wygląda to tak, że nazwa produktu zakrywa rozmiary oraz częściowo cenę. Jak to zmienić?

Pozdrawiam

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: mały problem
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2012, 03:10:34 pm »
"duze logo" za wiele nie mowi. moze to byc ogolne logo sklepu, albo foto z blockeditorial ewentualnie jakis inny modul ktory masz zaimplementowany ze skorka.

wysylke ustalasz w Panelu > Wysylka

wszystkie elementy, takie jak teskty itp edytujesz w powiazanych plikach .css i tutaj raczej bez "widocznosci" skorki nikt ci nie powie co masz zmienic. musisz sam szukac odpowiedniego stylu
design4VIP z innej strony...