wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Po co jest to forum?

  • 12 Odpowiedzi
  • 4230 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zolgreen

  • Nowy
  • *
  • 6
  • -2
Po co jest to forum?
« dnia: Październik 29, 2012, 09:00:04 pm »
Nigdy nie widziałem forum, które miałoby więcej otwartych i nie wyjaśnionych wątków jak właśnie to. Szczególnie w dziale "Wygląd". Tutaj w zasadzie nie ma tematu zamkniętego. No chyba z wyjątkiem takich zapytań jak np. "jak zmienić tło?". Czy w społeczności użytkowników i developerów na prawde nie istnieje nikt, kto dobrze zna kod i chce się tą wiedza podzielić? Jeżleli natomiast jest to wiedza zbyt cenna, aby się nią dzielić to może po prostu na początku, w dziale "Dla początkujących" zamiast "jak zadawać pytania" to napisać "Nie znajdziesz tu odpowiedzi na pytania dotyczące wyglądu sklepu, z wyjątkiem pytań z zakresu kursu HTML". Oszczędziłoby to ludziom mnóstwo czasu.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 30, 2012, 07:15:01 pm »
tutaj musze zaznaczyc, ze ja i jeszcze paru "bywalcow" tego forum moglo by poczuc sie urazonym takim stwoerdzeniem. owszem, jest i wiele watkow nie rozwiazanych ale w 90% z tego powodu, ze zotaly juz one wielokrtotnie rozwiazane a piszacycm poprostu nie chce sie z lenistwa korzystac z wyszukiwarki... a nik to nie ma czasu na pisalenie po 100x tego samego bo ktos ma lenia.... poza tym, nikt nie jest na tym forum na etacie i niektore posty musza poczekac pare dni, az ktos znajdzie czas  na jego analize i rozwiazanie.

z tego co widze, to ten "krytyczny" post jest twoim pierwszym, wiec czego sie czepiasz? raczej nie mozesz marudzic, ze na jakies pytanie nie otrzymales odpowiedzi. poza tym, nie odpowiada ci to forum, to sam pisales, ze znasz lepsze.... poza tym, zamiast pisac takie "madre" watki pouzupelnialbys wspomniane nie rozwiazane jak tak cie ambicja przerasta.
design4VIP z innej strony...

*

Offline patrykowader

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2012, 02:50:50 pm »
jak by nie było przeszukałem całe forum i niestety znalazłem pytania w takim samym stosunku jak moje lecz nie jest akurat z tego nic odpowiedziane. Można czuć się niezbyt poważnie potraktowanym tym bardziej że patrząc na odpowiedzi typu google nie boli naprawdę można stwierdzić, że forum jest nie po to aby się czegoś dowiedzieć a zostać zbesztanym za bycie laikiem

*

Offline zolgreen

  • Nowy
  • *
  • 6
  • -2
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 08, 2012, 09:43:37 am »
tutaj musze zaznaczyc, ze ja i jeszcze paru "bywalcow" tego forum moglo by poczuc sie urazonym takim stwoerdzeniem.

Drogi "deejay3", myślę że, za komentarz do Twojej odpowiedzi najlepiej świadczy stosunek Twoich gwiazdek do ilości "Pomógł".

Chciałem, aby moje pytanie sprowokowało adminów do sprawdzenia co się dzieje w dziale "wygląd PrestaShop" i wzbogacenia tego działu o przyklejone tematy, dające nowicjuszom takim jak ja, wstępne rozeznanie co tu można znaleźć, a czego za chiny ludowe się nie dowiemy.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 08, 2012, 10:27:58 am »
Drogi "deejay3", myślę że, za komentarz do Twojej odpowiedzi najlepiej świadczy stosunek Twoich gwiazdek do ilości "Pomógł".

Chciałem, aby moje pytanie sprowokowało adminów do sprawdzenia co się dzieje w dziale "wygląd PrestaShop" i wzbogacenia tego działu o przyklejone tematy, dające nowicjuszom takim jak ja, wstępne rozeznanie co tu można znaleźć, a czego za chiny ludowe się nie dowiemy.


jakbys choc chwile poswiecil na przesledzenie forum, poczytaniu, zamiast od pierwszego posta (o drugim - ostatnim nie wspominajac) pisac glupoty, wiedzialbys, ze "pomogl" na tym forum nie dziala a przynajmniej nie jest w zaden sposob uzywane przez uzytkownikow. zamiast pisac glupoty przegladal bys, m.in. dzial "wyglad" i zobaczyl bys, ze zazwyczaj posty koncza sie odpowiedziami jednych i tych samych osob, rozniez moimi, co swiadczy o tym, ze pytajacy sobie poradzil wedle wskazowek.
jednak niestety, rzadko sie zdarza aby ktos udzielil odpowiedzi z gotowcem. byloby to krzywdzenie tak samego udzielajacego odpowiedzi jak i pytajacego. troche inwencji, checi i mniej lenistwa. Twoje posty "bardzo dobrze" o Tobie swiadcza. w ogole, nie odpowiada poziom forum to nikt nie karze ci z niego korzystac. korzystanie z tego forum jest jak najbardziej nieobowiazkowe. nie chce ci sie myslec, samemu popracowac wedle wskazowek udzielonych przez innych i dojsc do rozwiazania polecam dzial "Rynek -ogłoszenia związane z rynkiem, usługami, płatnymi wdrożeniami" cos w sam raz dla Ciebie. tym bardziej przy Twojej wycenie swojej pracy za godzine - $120.00 USD/hour.....
design4VIP z innej strony...

*

Offline zolgreen

  • Nowy
  • *
  • 6
  • -2
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2012, 11:31:34 am »
OK. Twój post podziałał na mnie mobilizująco. Może nie został napisany w odpowiedniej formie, trochę mało grzecznie, ale rozumiem przesłanie. Na początek napiszę kilka rozwiązań problemów, żeby sprawdzić czy faktycznie nie da sie "zdobyć" jakiegoś "Pomógł" na tym forum. Jezeli żeczywiście użytkownicy są tak "buraczani", że nie klikają "Pomógł" to zwracam honor.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 08, 2012, 12:24:27 pm »
pisze dokladnie w takiej samej formie jak i Twoje posty. jest to ozdwierciedlenie Twojego tonu.
kolejna sprawa to co by ci to dalo, ze ktos kliknie "pomogl"? stal bys sie lepszy? mi i chyba wszystkim innym userom forum starczy satysfakcja, ze sie pomoglo. wcale nie potrzebuje sie tym chwalic i pokazywac jaki to jestem "pomocny"... i jak chcesz uzytkownikow wysywac od "burakow" to daruj sobie to forum! buraku....
design4VIP z innej strony...

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2012, 10:43:59 pm »
Szczerze mówiąc, wielokrotnie chciałem kliknąć "pomógł" lecz chyba na oczy mi się rzuciło, bo nie wiem gdzie to zrobić. Postanowiłem dziękować mailowo, lub po rozwiązaniu problemu w poście na dole mówiąc czy się udało, jak się udało pokonać problem i dzięki komu - tak mi się wydaje można okazać swoją wdzięczność - samo znaczenie "pomógł", chyba nie ma większego znaczenia dla ogółu i mało wnosi - lecz to moja subiektywna ocena.

W pełni zgadzam się z deejay3

*

Offline zolgreen

  • Nowy
  • *
  • 6
  • -2
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2012, 04:12:06 pm »
No pięknie. Kolega Deejay3 pości na tym forum od 2 lat. Przez dwa lata uzbierał 0 "Pomógł". Kiedy zaczął w dość niewybredny sposób odpisywać na moje posty, w obronie "jedynie słusznego" nurtu tego forum, w stylu "odpowiadaj tak żeby nikt tego nie zrozumiał", wtedy od razu (w ciągu 7 dni) dostał +2 "Pomógł. A sprawca całego zamieszania, czyli ja -2 "Pomógł". Czy to nie trąci dziecinadą odrobinę? Za takie "odpowiedzi" jak Deejay3, np. na forum Ubuntu można dostać co najmniej upomnienie, bez względu na staż.

*

Offline zajman

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2012, 05:18:07 pm »
Bez jaj, mi kolega deejay pomógł, postując niemal od razu w moim temacie.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 21, 2012, 07:36:13 pm »
No pięknie. Kolega Deejay3 pości na tym forum od 2 lat. Przez dwa lata uzbierał 0 "Pomógł". Kiedy zaczął w dość niewybredny sposób odpisywać na moje posty, w obronie "jedynie słusznego" nurtu tego forum, w stylu "odpowiadaj tak żeby nikt tego nie zrozumiał", wtedy od razu (w ciągu 7 dni) dostał +2 "Pomógł. A sprawca całego zamieszania, czyli ja -2 "Pomógł". Czy to nie trąci dziecinadą odrobinę? Za takie "odpowiedzi" jak Deejay3, np. na forum Ubuntu można dostać co najmniej upomnienie, bez względu na staż.


jakbys posiedzial polowe tego czasu co ja, albo i krocej, ale czynnie uczestniczyl w jego zyciu, wiedzialbys, ze Pomogl jest tutaj malo istotne i tylko wybrancy moga je przyznawac. jak przeczytales to co w twoim watku zostalo napisane wiedzialbys od kogo i za co dostalem te "plusy" i zapewno od tych samych dostales tez swoje gradienty. zobaczylbys tez komu pomagam dokladnie a komu tylko narzucam temat i kieruje na rozwiazanie. dla mnie kategorie, w ktorych umieszczane sa watki maja duze znaczenie. dla tych co nie maja pojecia, nie wstydza sie tego i pytaja w trafnej grpie "dla poczatkujacych" udzielam jak najdokladnieszych wskazowek, a ktos kto pyta w innych  kategoriach, moim zdaniem, musi miec juz jakies pojecie wiec tylko go nakierowuje. i w duuuuzej mierze watek konczy sie podziekowaniem i prosba o zamknie watku bo zostal on rozwizany. wystaczy tylko samemu poczytac forum, poszukac odpowiedzi na problemy a na takie rozwiazanie sie trafi. niestety, trafi sie taki (jak to juz wczesniej nazwales) uytkownik - "burak", ktory nie chce tracic czasu na uzycie wyszukiwarki i pozniej sa takie watki jak wlasnie ten. ale fajnie, ze trafiaja sie tacy uzytkownicy - "buraki" bo forum przez to nie jest nudne.
design4VIP z innej strony...

*

Offline darkstar_kielce

  • Użytkownik
  • **
  • 43
  • 1
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 21, 2012, 10:38:06 pm »
Gdy pojawił się ten wątek, sam nie wiedziałem co o tym myśleć. Jestem początkujący jeśli chodzi o prestę i w zasadzie zgadzałem się w głębi duszy z Autorem postu. Post trwa, a ja coraz więcej się uczę - dzięki komu ? dzięki takim ludziom jak deejay3. Pomimo, że kiedyś na niego naskoczyłem (całkiem niedawno) za wtedy jak mi się wydawało niestosowne zachowanie, dzisiaj już go zaczynam rozumieć. Otóż, dzięki swoim poradom stara się "zainspirować" innych do szukania i znalezienia rozwiązania problemu, może nieraz ze swoim "innym" - może nieco asertywnym stylem, lecz najważniejsze jest to, że pomaga i pomimo różnych opinii na swój temat dalej niezłomnie to robi. Kiedyś Autor tego postu mu podziękuje - tak jak ja dziś już mogę mu podziękować. Ważne, że dzieli się wiedzą i nie podaje nic na tacy, co daje nam możliwość rozwinięcia swoich własnych skrzydeł. Autorowi postu życzę już dzisiaj aby nabrał nieco pokory i dystansu do siebie (tak samo jak ja nabrałem przez ostatnie tygodnie) a wyjdzie mu to na dobre i zacznie inaczej patrzeć na świat i na to forum. A może kiedyś darkstar_kielce lub też zolgreen będą mieli szansę podzielić się wiedzą i swoimi umiejętnościami z innymi nowymi użytkownikami ??

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Po co jest to forum?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2012, 09:10:26 am »


po pierwsze, dzieki darkstar za uznanie (nie pamitam tego naskoczenia, ale widze, ze przynioslo rezultaty, wiec sie nie gniewam ;] ) i rzeczowe uchwycenie tematu.

 
A może kiedyś darkstar_kielce lub też zolgreen będą mieli szansę podzielić się wiedzą i swoimi umiejętnościami z innymi nowymi użytkownikami ??


w tym fragmencie wyraziles dokladnie to o co chodzi w mojej pomocy. nic na tacy, zmuszenie do delikatnego wysilku i szukanie samemu rozwiazania. raz sam znajdziesz to nastepnym razem juz bedzie prosciej dojsc do rozwiazania samamu. a po paru takich rozwiazaniach juz mozna udzielac sie na forum nie zadajac pytania tylko odpowiadac tym, co sa w takicj sytuacji jak obecni zadajacy pytania. przy gotowcach nikt nigdy niczego siena nauczy, a niektore pytania sa naprade trywialne i wystaczy chwile poswiecic i pomyslec (to nie boli, naprawde).
design4VIP z innej strony...