wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Błędy formularza zamówienia Presta 1.5

  • 2 Odpowiedzi
  • 1486 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Han

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Błędy formularza zamówienia Presta 1.5
« dnia: Listopad 19, 2012, 11:29:46 am »
Witam. Mam już dość mocno (wg mnie) wykończoną stronę i okazało się, że formularze zamówienia nie działają jak powinny. Sprawa wygląda następująco:
1) Typowa rejestracja użytkownika przebiega bezproblemowo
2) Szybkie zamówienie jako gość również
3) Rejestracja użytkownika w trakcie składania zamówienia - tu wywala błąd znany i lubiany: id_kraju

Przejrzałem sporo opcji konfiguracyjnych i moim zdaniem jest wszystko ok ale nie mogę wykluczyć błędu w tym miejscu. Skórkę mam standardową choć skonfigurowaną (nie czystą) ale próbowałem wgrać czyste pliki authentication.tpl i order-opc-new-account.tpl (bo system zamówienia jest jednostronnicowy) i problem występował nadal w tym samym miejscu. Dodatkowo starałem się jakoś załatwić sprawę wyboru paragon/faktura wgrywając odpowiedni darmowy moduł ale wydaje się on nie działać. Jak zobaczycie na stronie próbowałem to załatwić poprzez zmianę tłumaczeń ale nie wiem jak to będzie w praktyce. Od szanownej społeczności oczekiwałbym albo porad co powinienem sprawdzić, gdzie szukać problemów albo ochotnika który zrobiłby to w przyzwoitej kwocie. Wiadomo, że przy takim założeniu zapewne więcej będzie ochotników na to drugie ale dość mocno doskwiera mi termin i zależy mi na solidnym i szybkim rozwiązaniu sprawy. Bardzo proszę o pomoc. Link do strony (próbny adres) www.sztabkashop.arte.vot.pl/prestashop Pozdrawiam i dziekuję

*

Podemski

  • Gość
Odp: Błędy formularza zamówienia Presta 1.5
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2012, 03:50:18 am »
Wydaje mi się, że to nie są standardowe pliki PrestaShop 1.5, powinieneś mieć select z rozwijaną listą krajów, a jeśli nie chcesz by był widoczny to musisz zrobić to np. w ten sposób:

<input type="hidden" name="id_country" value="id_kraju_ktory_cie_interesuje" />
Aktualnie PrestaShop nie ma skąd pobrać id_kraju czyli id_country ;)

*

Offline Han

  • Nowy
  • *
  • 10
  • 0
Odp: Błędy formularza zamówienia Presta 1.5
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2012, 10:57:53 am »
Krystianie dziękuję za odpowiedź. Obawiam się, że grzebanie w kodzie na tym poziomie przerasta moją wiedzę (jestem bardziej grafikiem). Czy miałbyś czas poprawić tą sprawę + naprostować kilka innych pomniejszych spraw związanych z formularzem? (paragon/fv i usunięcie/dodanie kilku pól). Jeśli tak odezwij się na priv.