wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Pozwalaj na zamówienia produktów, których nie ma na stanie

  • 3 Odpowiedzi
  • 2083 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline arti37

  • Nowy
  • *
  • 12
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Pozwalaj na zamówienia produktów, których nie ma na stanie
« dnia: Listopad 19, 2012, 11:33:06 am »
Witam
W opcjach ustawienia -> produkty mam
Pozwalaj na zamówienia produktów, których nie ma na stanie:
ale nie mogę tego przełączyć na nie( jest koloru blady szary), przez co nie mogę dodać do koszyka towarów których nie ma na stanie
Jak włączyć tą opcję ? Lub jak w inny sposób włączyć możliwość sprzedaży towaru którego nie mam.

Drugi problem dotyczy składania zamówienia w przypadku gdy chcę złożyć zamówienie bez zakładania konta  , wyskakuje wtedy błąd
Ta strona internetowa zawiera pętlę przekierowań
Strona internetowa http://medical2000.eu/pl/order?step=2 spowodowała zbyt wiele przekierowań. W rozwiązaniu problemu może pomóc usunięcie plików cookie tej witryny lub zezwolenie na pliki cookie innych firm. Jeśli to nie pomoże, prawdopodobnie jest to błąd konfiguracji serwera, a nie problem z komputerem.

Jeżeli zalogujemy się na konto i składamy zamówienie błędu nie ma
link do sklepu http://medical2000.eu

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pozwalaj na zamówienia produktów, których nie ma na stanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2012, 01:48:19 pm »
co do pierwszego, to raz ustawienia i produkty (tutaj na TAK) i to niby masz, dodatkowo w kazdym produkcie przy wystawianiu masz tez opcje "Gdy nie ma na stanie:" czy ma byc sprzedawany czy nie, czy domyslnie, wg powyzszsgo ustawienia.

co do drugiego, to dokladnie tak jak masz napisane, problem lezy po stronie serwera. Presta ma to do siebie, ze przy zamowieniu wykonuje bardzo duzo zapytan do bazy, dlatego wymaga dosc silnych serwerow. widocznie twoj dostawca wprowadza jakies ograniczenia i tutaj rodzi sie problem.
design4VIP z innej strony...

*

Podemski

  • Gość
Odp: Pozwalaj na zamówienia produktów, których nie ma na stanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2012, 04:06:25 am »
Kolega deejay udzielił Tobie złej odpowiedzi na drugie pytanie. Problem występował w którejś z wersji 1.4.x gdzie zakupy jako gość zapętlały się. Jest to wina oprogramowania - nie serwera.

*

Offline design4VIP

  • user
  • Mieszkaniec
  • *****
  • 3,866
  • 131
    • design4VIP z innej strony...
  • PrestaShop: PS
  • Status: Programista
Odp: Pozwalaj na zamówienia produktów, których nie ma na stanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2012, 09:13:47 am »
Kolega deejay udzielił Tobie złej odpowiedzi na drugie pytanie. Problem występował w którejś z wersji 1.4.x gdzie zakupy jako gość zapętlały się. Jest to wina oprogramowania - nie serwera.

tutaj przyjdzie mi sie wytlumazcyc. mzoe nie udzielilem pelnej odpowiedzi, ale tak czy siak, wystepowanie wielu zapytac przy orderach w presta to dosc czesto powielany temat na wielu forach. tutaj chyba tez byl poradnik jak dobrze zoptymalizowac zapytania przy zamowieniu. a zapetlanie... tak, choc nie mialem z tym problemow jeszcze, to rzucil mi sie taki watek juz w oczy, z tego co pamietam byla to dosc konrowersyjnie nazwana "stabilna" wersja 1.4.4.1, ktorej nie wiem dlaczego tak kurczowo wiekszosc sie trzyma (bo niby polska)....
design4VIP z innej strony...