wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

serwer vs sklep na prestashop

  • 5 Odpowiedzi
  • 1605 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adampol

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
serwer vs sklep na prestashop
« dnia: Listopad 22, 2012, 10:09:39 am »
Witam
Szukałem, ale nie znalazłem.
Czy tutaj znajduje się jakiś ranking firm hostingowych, które są polecane do sklepów PrestaShop??

Chodzi o to, że mam sklep na serwerze, który miał włamanie przez FTP. Nie wiem czy tylko do mojego konta czy do innych też. Bo tego mi nie powiedzieli.

Włamanie nastąpiła z Francji i Turcji.

Koniec końców sklep mój został uszkodzony, pousuwano wszystkie najważniejsze pliki.

Teraz okazało się, że serwer, na którym mam sklep ma tylko 1 powtarzam jeden backup całego sklepu.
Na dodatek jakimś cudem ten backup także został uszkodzony o dziwo ma te same braki co oryginalny sklep. Podejrzewam więc, że wcale nie mieli backupów !!! Twierdzą, że napewno mają backup bazy robiony codziennie. Nie zweryfikowałem jeszcze tego ponieważ uruchamiam ze swoich backupów sklep, niestety wiele pracy włożone w sklep poszło na marne bo ja backupy mam ale nie z ostatnich modyfikacji.

Proszę was o propozycje serwerów, na które można założyć prestę, najlepiej gdyby na tych serwerach pracowali ludzie znający przynajmniej trochę prestę, żeby pomóc np. odzyskać te dane podłączyć na nowo bazę itp. Bo okazało się, że aktualni biorą kasę nie oferując zbyt wiele.

pozdrawiam


*

Podemski

  • Gość
Odp: serwer vs sklep na prestashop
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2012, 01:20:39 pm »
Jeśli masz sklep średniej wielkości o niedużym ruchu to przejdź na nazwa.pl, kei.pl bądź nawet na linuxpl.com - w pierwszych dwóch przypadkach backup masz codziennie, jak z linuxpl nie wiem.

*

Offline Adampol

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: serwer vs sklep na prestashop
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2012, 02:25:03 pm »
Dziękuję za info

Jeśli ktoś zna inne gdzie mają też pojęcie o preście to bardzo proszę o info.

pozdrawiam

*

Offline titofirma

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: serwer vs sklep na prestashop
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2012, 07:35:52 pm »
Witaj, możne wiele nie wniosę . Obecnie zmieniłem szatę graficzna mojego sklepu i aktualizowana została do najnowszej wersji Prestyt. Też miałem taki dylemat. W 2009 r. zleciłem zrobienie sklepu www.titofirma.pl jednemu gościowi. Zrobił to i u niego miałem hosting. Sklep strasznie wolno chodził. I nie chcieli mi w żaden sposób uaktualnić Presty. Obecnie zrobił mi to inna osoba. Jak na razie wszystko hula. W pierwszej kolejności przenieśli mi hosting na nazwa.pl. Ale niestety Presta nie chciała chodzić na tym serwerze który ja wykupiłem.Były spore problemy. Nawet zablokowali mi hosting ,gdyż baza sklepu(jakiś skrypt wygenerował straszny ruch) Pozostał mi hosting pod zdjęcia :-) Zaproponowali mi przejście na hekko.pl. Zgodziłem się . Faktem że sklep prawie natychmiast wystartował tak że może z tą nazwa.pl pod Preste to coś nie bardzo. Też nie jest idealnie. Ale jak na razie wszystko Hula. Napisz co zdecydowałeś i jakie masz inne pomysły.

Pozdrawiam

*

Offline Adampol

  • Nowy
  • *
  • 4
  • 0
Odp: serwer vs sklep na prestashop
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2012, 10:09:55 am »
Witam ponownie

Więc tak, miałem (mam) sklep na jednym z wymienionych serwerów już tutaj.
Nie chcę podawać nazwy z pewnych względów.
Oczywiście odpowiedzialność hosting przerzuca na mnie, sugerując, że ktoś wykradł hasło lub wirus.
Sęk w tym, że w kompie nie mam hasła zapisanego, a samo hasło było wygenerowane losowo.
Efektem tego była konieczność odzyskiwania sklepu z moich starych backupów, bez ostatnich modyfikacji.
Nadal nie znalazłem serwera, na którym hosting oferowałby właśnie pomoc między innymi w aktualizacji. Przecież to jest w interesie hostingu, aby sklep był zaktualizowany, szybszy i bezpieczniejszy.
Widać, że ciężko jest w tej materii.
Mój sklep padł ofiarą włamania, usunięto newralgiczne pliki. Na szczęście sama baza nie ucierpiała.
Sklep na tym serwerze też wolno chodzi. I szukam cały czas serwera, który by spełnił warunki.

Jak znajdę dam znać.

pozdrawiam

Adampol

*

Offline systemonline

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: serwer vs sklep na prestashop
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2012, 01:29:47 pm »
Nie chcę tutaj być źle odebrany, ale będzie to duża autopromocja (dla innych spam).


A ja zapraszam do podejścia zupełnie innego czyli prestashop by www.elaboro.pl  ... działa to tak:  my dajemy hosting,  wsparcie techniczne do prestashop ( łącznie z uruchomieniem lub napisaniem modułów ) , program sprzedaży zintegrowany ze sklepem, backupy i full outsourcing. oprócz tego FTP, serwer mailowy i dużo dużo więcej. Wy ( lub firma z nami współpracująca ) projektujecie  skórkę ( jest kilkadziesiąt darmowych do wyboru ) i działacie bez żadnych problemów, a jeśli są TO MY je rozwiązujemy i to wszystko w ramach abonamentu który kosztuje tyle co zwykły hosting.

Co ponadto zyskujecie ... preste na sterydach ( czyli nasz autorski system przyśpieszenia presty poprzez przejście na bazę postgresql i przepisania niektórych fragmentów do c  ) poza tym o wiele wiele szybszy sposób edycji i zarządzania produktami. A co ważne, a być może najważniejsze dostajecie wsparcie techniczne i pomoc.  można też zobaczyć jak nasz system pracuje, w tej chwili na demo jest około 5000 produktów ... i system śmiga super szybko z powodu naszych rozwiązań (load balansing) nie znamy czegoś takiego jak czkawka lub opóźnienia, ba statystyki serwerów są całkowite jawne ...więc można sobie to dokładnie sprawdzić.

i info ze strony ( dla leniwych którym się nie che wejść )

Elaboro Online System to kompletny system do zarządzania firmą, pracujący w technologii internetowej, czyli mówiąc po prostu - działa przez przeglądarkę internetową, bez potrzeby instalowania. System wspierający praktycznie każdy dział w firmie: od sprzedaży przez księgowość, kadry i płace, środki trwałe, kontrolę kosztów, crm i serwis, do bardzo specjalistycznych modułów np. wbudowanego sklepu internetowego, modułu kontroli kosztów w firmie budowlanej, czy systemu zarządzania konferencjami.
W praktyce każda firma w jednym miejscu uzyskuje wszystko to, co jest jej potrzebne do pracy, od tzn. "zwykłego" programu sprzedaży, przez rozbudowaną księgowość, profesjonalnego maila nie obciążonego reklamami do sklepu internetowego. I to wszystko bez inwestycji w sprzęt, zmiany systemów, zakupu kosztownych serwerów i programów, działające zawsze i wszędzie, dobrze i tanio, wystarczy tylko uruchomić przeglądarkę