wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

1.5.2. Problem z wrzuceniam do koszyka paczki produktów

  • 1 Odpowiedzi
  • 3944 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline fishka

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
1.5.2. Problem z wrzuceniam do koszyka paczki produktów
« dnia: Listopad 24, 2012, 10:25:24 pm »
Witam. Mam problem z dodawaniem paczek produktów do koszyka.

Testuję instalację wersji 1.5.2 i powiedziałbym, że większość rzeczy na dziś mi potrzebnych ogarnąłem. Mam niestety problem, na który nie znalazłem przez parę dni rozwiązania.
Każdy z produktów dodaje mi się ładnie do koszyka, jednak występuje problem z dodawaniem gdy towarem wrzucanym do koszyka jest paczka produktów - czyli komplet np.szalik+czapka +rękawiczki.
Po kliknięciu buttona koszyka, ajax ładnie wysyła mi obrazek paczki produktów ale zaraz wyskakuje mi komunikat błędu "Za mało produktów jest w magazynie" no i niestety do koszyka nic nie dodaje :/

Opcje zarządzania magazynem w sklepie mam naturalnie wyłączoną.
Zezwolenie na zamawianie nawet przy stanie zerowym produktów włączone.
Cache naturalnie też wyłączone.
link do produktu http://www.kominki.francuskie.com/presta15017/prestashop/index.php?id_product=368&controller=product&id_lang=6


Jest faktem że można bez tego żyć ale nie ukrywam że taka funkcja gdzie kompletujemy pare produktów o wartości 1000pln i sprzedajemy je w promocji za 900pln jest bardzo praktyczna marketingowo w sklepie.

Czy ktoś może już ten problem rozwikłał?

*

Offline fishka

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 1.5.2. Problem z wrzuceniam do koszyka paczki produktów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2012, 05:10:32 pm »
Temat rozwiązałem sam.

Próbowałem różnych sztuczek włącznie z ręcznym aktualizowaniem stanów ilościowych w bazie i kupa ;)
Okazało się, że sprzedaż grupy produktów jako paczka (jeden klik do koszyka) wymaga określenia dla tego produktu(paczki) atrybutów. U mnie nie było potrzeby bawienia się w atrybuty ale dodałem atrybut o wartości "brak atrybutów" i po wrzuceniu do koszyka już dział nie sygnalizując braku towaru na stanie.

Ciekawe tylko czy to wymuszanie określania atrybutów dla paczek tez występuje u was, czy to jest może kwestia jakichś ustawień w PA.

Pozdr