wdrożenia PrestaShop Powiększenie zdjęć moduł

Import z pliku do kategorii

  • 8 Odpowiedzi
  • 4751 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adrians

  • Nowy
  • *
  • 3
  • 0
Import z pliku do kategorii
« dnia: Październik 10, 2010, 12:01:51 am »
Importuję z pliku blisko 500 produktów. Po imporcie mam je w kategorii głównej i każdy muszę przenosić do konkretnej kategorii ręcznie 500 sztuk. Chce jednorazowo wszystkie produkty z danego pliku przenieś do jednej konkretnej wybranej kategorii. Czy jest taka możliwość?

*

Offline vekia.pl

  • Tubylec
  • ****
  • 131
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • code is poetry
    • strony www, sklepy internetowe, moduly prestashop
Odp: Import z pliku do kategorii
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2010, 08:47:19 am »
problem tkwi najprawdopodobniej w samym imporcie, zależne jest to od tego jak go wykonujesz.

miałem podobny problem, rozwiązałem go w taki sposób, że oprócz bazy produktów, zrobiłem zrzuty tabel odpowiadających za kategorie - najpierw zaimportowałem kategorie, następnie produkty - wszystko "banglało" :)

importujesz przez phpmyadmin?
MyPresta.eu: 
Prestashop Modules

*

Offline adrians1

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Import z pliku do kategorii
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2010, 05:11:38 pm »
Importu dokonuję przez Panel Administracyjny sklepu. Mam 3 ustawione kategorie i posiadam 3 pliki csv każdy plik dotyczy jednej z tych kategorii. Spodziewałem się, że w momencie importu skrypt zapyta mnie do której kategorii chce przypisać produkty. Potem próbowałem szukać jakiejś zbiorowej możliwości przeniesienia produktów z kategorii Głównej (do której zaimportowano produkty) do wybranej ale nic nie znalazłem. Ręczna zmiana każdego z produktów co tydzień mija się z celem.


*

Offline chojnam

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: Import z pliku do kategorii
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2010, 06:41:58 pm »
Jak importujesz coś z pliku *.csv  to w jednej z kolumn musisz podać kategorie według wzorca Kategorie (x,y,z...) Czyli naprzykład:

"Lampa z żarówką ;Lampy" - dodanie produktu lampa z żarówką do kategorii Lampy
"Lampa Led; Lampy,Lampy diodowe" -dodanie produktu lampa led do kategorii Lampy i podkategorii Lampy diodowe

Przy imporcie oznaczasz ta jedną kolumnę jako kategorie

*

Offline adrians1

  • Nowy
  • *
  • 5
  • 0
Odp: Import z pliku do kategorii
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2010, 09:26:47 pm »
Serdecznie dziękuję właśnie o to mi chodziło. Udało się przypisać plik do odpowiedniej kategorii.

Mam jednak problem z polskimi znakami. Zmieniam format pliku w Excelu na csv ustawiam język Polski w czasie importu i brak polskich znaków. Czy da się to jakoś rozwiązać?

*

Offline chojnam

  • Użytkownik
  • **
  • 46
  • 0
Odp: Import z pliku do kategorii
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2010, 03:29:55 pm »
Ja znam dwa rozwiązania

1. Rozwiązanie
Zrób to samo w OpenOffice, on przy otwieraniu pyta się w jakim standardzie ma zapisać plik CSV wybierasz UTF-8

2. Jak masz dane w excelu w postaci Lampa;96,57;Ładna lampa, skopiuj dane do zwykłago notatnika i następnie wybierz opcje "Zapisz jako"  poniżej gdzie wpisujesz dane wybierz kodowanie UTF-8. Presta nie patrzy na rozszerzenia plików i jak wpiszesz mojedane.txt to też go zaciągnie. Plik nie musi mieć rozszerzenia.csv żeby był pobrany

Presta rozpoznaje jedynie polskie czcionki w UTF-8 więc wszystkie pliki muszą być zapisane w tym standardzie kodowania.

Pamiętaj jeszcze że większość serwerów ma czas ograniczenia skryptów do 30 sekund. Więc jeśli wrzucisz plik z 5 tyś pozycji to może się okazać że będzie ci waliło błędy. 

*

Offline wojtasnd

  • Nowy
  • *
  • 2
  • 0
Odp: Import z pliku do kategorii
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2011, 09:42:31 am »
hej,
Ja jak dodaje produkty i mam kolumnę kategoria i wpisuje w niej Kategoria,podkategoria,podpodkategoria
to po imporcie podkategorie ustawia mi jako kategorie główne, a nie robi podkategorii

w czym może być problem?

*

Offline fishka

  • Użytkownik
  • **
  • 25
  • 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Import z pliku do kategorii
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2011, 08:09:28 pm »
hej,
Ja jak dodaje produkty i mam kolumnę kategoria i wpisuje w niej Kategoria,podkategoria,podpodkategoria
to po imporcie podkategorie ustawia mi jako kategorie główne, a nie robi podkategorii

w czym może być problem?



Miałem ten sam problem z zakładaniem kategorii ale jak się okazało engine zakłada przy imporcie kategorię ale ustawia od razu domyślnie jako wyłączoną, więc po zaimportowaniu towarów z nowymi kat. i sub.kat. po prostu wejdź w listę kategorii i odznacz ptaszkiem na zielono jako włączony.


Wtedy powinno się wszystko pokazać.

*

Offline misiekk45

  • Nowy
  • *
  • 1
  • 0
Odp: Import z pliku do kategorii
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2013, 11:01:49 am »
Witam
Sorry za odświeżenie tematu ale mam podobny problem jak wojtasnd.
Korzystam z presty 1.5.3.1
Nie mogę zaimportować produktów do konkretnych kategorii podczas importu.
Przypisuje się tylko do kategorii głównej.
Próbowałem podawać kategorie po nazwie i po id i nic to nie dało.
Proszę o pomoc